Nový ASTRO File Manager 4.0 pro Jelly Bean

astro_ikona

Vývojářské studio Metago vydalo v noci na dnešek významnou aktualizaci svého populárního správce souborů ASTRO File Manager. Verze 4.0 přináší zásadní přepracování aplikace zavedením jednotného pohledu na místní a cloudové systémy souborů. Uživatelé se mohou těšit na nové uživatelské rozhraní a integraci cloudových služeb, umožňující provádět různé operace se soubory bez ohledu na to, kde jsou reálně uloženy. Kromě dat uložených v zařízení lze s ASTRO File Managerem pracovat také se soubory na Disku Google, v Dropboxu, nebo ve složkách sdílených v počítačové síti. Do budoucna (v následujících měsících) se, mimo jiné, počítá s podporou služeb Microsoft SkyDrive a Box.net.

Nové uživatelské rozhraní je orientováno na snadné použití, nicméně nechybí v něm žádné dosavadní funkce a pokročilí uživatelé uvítají nové možnosti vyhledávání.

Novinky v bodech:

  • Zcela přepracované uživatelské rozhraní ve stylu Holo UI, obsahující výsuvné panely s menu, úložišti, nastavením a dalšími zkratkami.
  • Rychlé procházení naposledy použitých nebo přidaných souborů, vyhledávání podle typu souboru a možnost uložit si vyhledávání pro pozdější použití.
  • Podpora Dropboxu a Disku Google.
  • Vyšší rychlost a jednodušší používání.

Metago v oficiálním oznámení naznačilo cíle, kterých chce dosáhnout: z aktuálních 35 milionů uživatelů (tj. nárůst o 11 milionů proti stejnému období loňského roku) by se do roku 2014 rádi dostali až na 100 milionů.

Verze 4.0 je zatím dostupná pouze pro Android 4.1 Jelly Bean, zatímco zařízení se starším Androidem dostanou jen aktualizaci na verzi 3.x. Nezbývá než doufat, že se nové ASTRO v dohledné době dostane i k majitelům starších telefonů a tabletů.

ASTRO File Manager & ASTRO Backup

ASTRO File Manager & ASTRO Backup


nmTyhok wUmk0XFcHcCtBQP1e5kebd2fo7kRho cst
ASTRO File Manager / Browser
Metago
Verze Liší se dle zařízení (28. 8. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Q0w9oIRT4HwNgAAAABJRU5ErkJggg==
74,61 Kč

Zdroje: Talk Android, Android Police, Droid Life a Android Phone Fans

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)