Nové USB bude oboustranné – konec trablí při zapojování?

microUSB-645×429

Je to již nějaký ten pátek, co se výrobci androidích telefonů shodli na standardu MicroUSB, díky čemuž můžeme použít standardní kabel pro připojení téměř všech telefonů. Odpadly tak problémy z minula, kdy si člověk pomalu musel nosit nabíječku stále s sebou. Přesto má konektor USB – a spousta dalších – jednu menší nevýhodu. Není oboustranný, kvůli čemuž se nám mnohokrát stane, že kabel zapojujeme na několik pokusů (někdy to nevyjde ani na podruhé :)). Jistě tento problém každý znáte a netýká se pouze USB u mobilních telefonů.

Máme ovšem velmi dobrou zprávu – nová generace USB konektoru s názvem USB Type-C bude oboustranná a bude tedy lhostejné, jak kabel do přístroje zasunete. Velikostí by měl připomínat dnešní 2.0 micro-B, který nalezneme v drtivé většině smartphonů. Dá se tedy předpokládat, že by mohl být nový konektor nasazen do mobilních telefonů, kde by měl největší uplatnění.

Nynější  Micro USB konektor by mohl být brzy nahrazen Nynější Micro USB konektor by mohl být brzy nahrazen

Stále se bude jednat o nový standard USB 3.1, nového konektoru bychom se mohli dočkat již na konci příštího roku.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)