Menu

NoLED – aktivní notifikace stvořeny nejen pro SuperAMOLEDy

Pokud váš telefon nedisponuje notifikační diodou, je nemožné z ležícího telefonu vypozorovat, zda jste zmeškal, nebo nezmeškal nějakou událost. Dnes se podíváme na aplikaci NoLED, která tento problém vyřeší za vás – decentně totiž promítne zmeškanou událost přímo na váš displej. Jistě cítíte, že jásat budou hlavně uživatelé mobilních telefonů s displejem SuperAMOLED, u kterých nebude aplikace spotřebovávat téměř žádnou energii.

Proč aktivní notifikace?

Spousta mobilních telefonů je vybavena notifikační diodou, která vás upozorní, pokud jste zmeškal nějakou událost. Z barvy diody dokonce můžete vyčíst v určité míře také druh notifikace (pokud je telefon vybaven vícebarevnou diodou). Stále je ovšem mezi námi obrovské množství přístrojů, které takto upozornit zkrátka neumí. A zde přicházejí na řadu aktivní notifikace, které využijí přímo displej a zobrazí na něm notifikace. Displej je ovšem největší konzument elektrické energie, a tak je potřeba notifikace nastavit tak, aby splnily účel a zároveň nespotřebovaly zbytečně moc procent naší baterie. Obrovskou výhodu mají majitelé přístrojů s displejem SuperAMOLED, neboť ten dokáže zobrazit pouze jednotlivé pixely a v případě pár svítících bodů bude spotřeba zanedbatelná.

SONY DSC

NoLED – dokonalý pomocník s notifikacemi

K nejlepším aplikacím, které dokážou zobrazit notifikace na displej, patří bezesporu NoLED. Ten je navíc k dispozici zdarma. Vyniká především širokými možnostmi nastavení a umí zobrazit také notifikace aplikací třetích stran.

Jak to vypadá?

V případě, že dorazí nějaká notifikace, displej zamknutého přístroje se rozsvítí a zobrazí ikonku události (či barevnou tečku), která se navíc po displeji po pravidelných intervalech přemisťuje (zabrání vypalování pixelů u SuperAMOLEDů). Volitelně je pak možné nechat zobrazit hodiny či počasí. Aplikaci také můžeme naučit, aby se po delším stisku notifikace zobrazila rovnou aplikace, která notifikaci způsobila.

NoLED (1) NoLED (5) NoLED (14)

Nastavení aplikace

V první řadě musíme tento prvek aktivovat – zaškrtneme tedy volbu Zapnout NoLED. 

Jako první krok musíme NoLED aktivovat

Jako první krok musíme NoLED aktivovat

Dalším krokem je Nastavení upozornění. Zde určíme, jak bude vypadat notifikace na displeji pro danou událost. Je možné zobrazit ikonu aplikace, nebo pouze barevnou tečku. Zaškrtávátky také zvolíme, které notifikace si přejeme a nepřejeme zobrazovat. Pamatujete na starší Nokie, které stále zobrazovaly čas? I tuto možnost NoLED nabízí díky položce Zobrazení času. Stejně je možné zobrazit počasí – je však nutné doinstalovat z Google Play vybraný plugin.

Nastavení upozornění je nejspíše nejdůležitější část nastavení

Nastavení upozornění je nejspíše nejdůležitější část nastavení

NoLED si poradí také s upozorněními z dalších aplikací – slouží k tomu položka Monitorované aplikace, kde si můžete sami navolit, jaké aplikace má NoLED hlídat.

Je možné hlídat také aplikace třetích stran.

Je možné hlídat také aplikace třetích stran.

Jak budou nastavené notifikace na displeji vypadat, si můžete vyzkoušet volbou Test.

Vzhled notifikací na displeji je možné otestovat pomocí volby Test.

Vzhled notifikací na displeji je možné otestovat pomocí volby Test.

Pokud se vám velikost ikon či jejich design nelíbí, zavítejte do sekce Schémata. Zde si může každý zvolit, jak velké ikony budou, případně si stáhnout jiný vzhled ikon.

Velikost a vzhled ikon je také možné změnit.

Velikost a vzhled ikon je také možné změnit.

Výbornou volbou je Spuštění aplikací, díky které stačí nechat delší dobu prst na vybrané ikonce a spustí se ihned daná aplikace.

Při nastavení nesmíme opomenout sekci Prvky úspory energie. Právě zde totiž nastavíme trvání notifikace (= dobu zhasnutí displeje), jas displeje, blikání displeje či zrušení notifikací pomocí senzorů polohy.

Tomuto nastavení věnujte pozornost - výrazně ovlivní spotřebu baterie.

Tomuto nastavení věnujte pozornost – výrazně ovlivní spotřebu baterie.

Nechcete být v noci rušeni? Aktivujte funkci Čas a spánek! V tento definovaný čas zkrátka zůstane displej vypnutý, i když se nějaká notifikace objeví.

Autoři mysleli také na noční klid.

Autoři mysleli také na noční klid.

Pokud vám nestačí pouhé zobrazení událostí na displeji, můžete nastavit také pravidelný zvukový tón či vibrace. Slouží k tomu volby Vibrace a Zvuková upomínka.

Screenshot_2013-08-19-12-36-37 Screenshot_2013-08-19-12-36-44

Za zmínku stojí také sekce Ostatní nastavení, kde nalezneme možnost automatického zapnutí po startu, aktivování pouze v tichém režimu, skrytí navigačních kláves, stále zobrazení času, zpoždění notifikací a další.

Další volitelná nastavení.

Další volitelná nastavení.

TIP: Místo zobrazení notifikací na displeji můžete aktivovat pouze zvukové upozornění a notifikace na displeji vypnout pomocí volby Vypnout displej v sekci Prvky úspory energie.

Záloha a obnovení

Pokud jste si přizpůsobili nastavení notifikací podle svého a nechcete o toto nastavení přijít ani po vymazání aplikace, vybízí se zálohování. Aplikace je na tento případ dobře připravena a vše potřebné se ukrývá v sekci Záloha a obnovení.

Nechcete-li přijít o nastavení, doporučujeme vytvořit zálohu

Nechcete-li přijít o nastavení, doporučujeme vytvořit zálohu

Závěr

Aplikaci jsme se rozhodli otestovat po tom, co jsme vydali novinku o aktivních notifikacích z Motoroly Moto X. Spousta z našich čtenářů totiž tuto aplikaci doporučovala a my jim musíme dát za pravdu, že si to skutečně NoLED zaslouží. Plní přesně to, co slibuje, navíc si může uživatel doladit nastavení notifikací téměř do detailu. A co víc – aplikace je úplně zdarma. Majitelé přístrojů s displejem SuperAMOLED a absencí notifikační diody by neměli nechat tuto aplikaci bez povšimnutí. Skvěle se ovšem hodí na jakýkoliv jiný telefon – při správném nastavení není spotřeba energie dramatická a již o žádnou událost nepřijdete.

NoLED
madmack
Verze6.0.19
Velikost1,3 MB
2.1+


Zdarma

 

Komentáře

darkluk

darkluk

20.8.2013 6:17

Používal jsem, předtím než udělali ActiveNotifications :)

Saj

Saj

20.8.2013 6:29

Pouzivam dva roky a nema chybu. baterku nezere. funguje dokonale

William

William

20.8.2013 7:12

Pouzivam od zacatku co mam SGSII. Bez problemu, nezere baterku, jsem spokojen.

DallasCZ

DallasCZ

20.8.2013 7:17

takže jestli tomu dobře rozumím, je to pro ty, komu se nechce zmáčknout tlačítko power aby na zamčené obrazovce uviděl notifikace? Dost trapný,ne?

mkyral

mkyral

20.8.2013 7:28

@DallasCZ: stiskneš tlačítko, rozsvítí se celá obrazovka, zjistíš, že prd, tak zase stiskneš tlačítko abys obrazovku zhasl vs. Kouknu na mobil, nic nesvítí = nic tam není.

brandis

brandis

20.8.2013 7:51

na sgs3mini to zralo baterku jedna basen. nenechalo telefon prejst do dlhodobeho spanku. Letela z telefonu behom sekundy.

zdespa

zdespa

20.8.2013 8:07

Na Lenovu A750 příliš žrala baterii a telefon se zahříval. Odinstalováno.

DallasCZ

DallasCZ

20.8.2013 8:35

mkyral: tak teď jde o to, jestli žere baterku víc, to “moje” rozsvícení a zhasnutí displeje, nebo to že mi v kapse svítí hodinu display na kterým jsou ikonky. (mám nexu s s-lcd diplayem, takže i když bych tam měl jen třeba jeden pixel rožnutej, stejně svítí celý display).

undy

undy

20.8.2013 8:41

DallasOZ: je tam funkcia, ktorá využíva proximity senzor, čiže v kapse ti nebude svietiť nič, až po vybratí. A dá sa nastaviť aj doba, po ktorú ti to bude svietiť, resp. aj intervaly svieti/ nesvieti.

DallasCZ

DallasCZ

20.8.2013 9:00

undy: tak pak to má asi smysl…no nicméně si asi vystačím s tím zapnutím a vypnutím displaye.

FrantaH.

20.8.2013 9:07

Mám diodu která bliká barevně. Apku jsem stáhl a zkusil – škaredý ikony a čtverečky nechci. Pro mě zbytečná apka a navíc se dost foun zahříval. Apka je podle mě zbytečná – rozsvítit foun není nic složitýho!

Vilda

Vilda

20.8.2013 9:26

Ja mel problem, ze s touhle nainstalovanou appkou jsem musl mobila pres zapinaci tlacitko zapnout 2x, coz me tak neuveritelne rozcilovalo, ze sla hned ven (SGS2).

Vilda

Vilda

20.8.2013 9:28

Jinak souhlas, ty ikony jsou fakt hnusny ;-).
PS: Telefon semi posledni dobou vybiji rychle i bez appky (proste android).

PetrM

PetrM

20.8.2013 9:59

Ikony se dají stáhnout lepší.

atlass

atlass

20.8.2013 10:00

Skvele! Tato aplikacia mi dlho chybala. Konecne ju mam.

Stanley

Stanley

20.8.2013 10:01

Mal som ju asi tri dni. Ma asi nejaky problem z Widget Locker, pretoze po upozorneni na udalost som mal problem odomknut telefon. Musel som som raz restartovat, aby som sa tam dostal. Takisto funkcia, ked po podrzani ikony udalosti sa mam dostat priamo do aplikacie viac zmatkovala ako pracovala. Mozno preto, lebo pouzivam Go Sms ???? Po tych problemoch z odomykanim sla prec… Pacilo by sa mi ovela viac moznosti navolit si vzhlad ikon atd. Tych par skinov ktore sa daju stiahnut z ich webstranky ma teda nepotesilo. Inac napad zaujimavy, urcite sa k tejto apke vratim. Mozno. (Galaxy Note II, root, stock ROM)

azarro

azarro

20.8.2013 10:06

Používal jsem k plné spokojenosti 2 roky na SGS, ale po přechodu na Xiaomi Mi2 s vlastní notifikační diodou už pro mě aplikace ztratila smysl. Žádnou vyšší spotřebu jsem nezaznamenal.

Pepa

Pepa

20.8.2013 10:07

Používám na SGS(1) již 3 roky. Naprosto super apk. Nedovedu si to bez ní představit. Evidentně někteří hodnotíte aplikaci bez vyzkoušení. Proto vám asi unikla z článku informace o vibrační a zvukové připomínce. Ta má totiž daleko větší přínos než “škaredá” ikona. To není jen o tom kouknout a rozsvítit displej.

Př.1: Tak třeba mám telefon někde na stole (v kanceláři, doma, na stavbě, v dílně), nebo v kapse bundy na věšáku. (né vždy ho můžu mít u sebe před nosem, né vždy ho musím vyndavat na stůl). Na chvilku odskočím vedle (třeba na wc přes chodbu, nebo já nevím seču sekačkou, vrtám nebo jedu z kopce na kole, vysypat koš, napustit vanu.) Prostě v danou chvilinku zmeškám hovor (protože jsem zrovna neslyšel zvonění). Ale jakmile se ocitnu zase v doslechu (už neseču, už mi nefičí vítr kolem uší na kole, už jsem se vrátil s košem, už jsem vylezl z koupelny, už jsem vyvenčil psa na zahradě) tak mi telefon nastaveným pípáním upozorňuje, že jsem něco zmeškal. Vůbec nemusím hledat telefon a jít se podívat na displej!!! A tom to je – o zvukové+vibrační připomínce. Ne o ikoně na displeji místo diody. Notifikační dioda není vůbec nutná (proto ji spousta přístrojů nemá a ty co jí mají tak jen kvůli parádě). Diodu přes zeď nebo v kapse blikat nevidíte. Ale vámi vybrané pípaní slyšíte. A víte, že se máte jít na telefon podívat. Proto noLED aplikace.

Pochopitelně, když už mám telefon po ruce, tak je ikona k ničemu, to si můžu máčknout. Ale vy nevíte jestli někdo volal. A proto musíte telefon pořád hledat a mít po ruce, abyste se přesvědčili. To já ne, já telefon nehledám. Já ho slyším. A když ho neslyším, nemusím ho kontrolovat.

NoLED – doporučuji.

Mám SGS – čili AMOLED a baterku to nežere.

Vlado

Vlado

20.8.2013 10:15

Mam SG S3 (teda mam led notifikaciu), ale aplikacia ma zaujala a od rana ju testujem. Celkom sa mi paci, ze mam zobrazeny cas datum a stupen nabitia baterie, aj že si mozem nastavit stupen jasu, vypnutie na v nocnom case ako aj mnozstvo roznych moznosti v nastaveniach napr. zrusenie notifikacnej obrazovky dvojklikom.
Ma to este dajake muchy, ale aplikacia sa mi paci. Dakujem za dobry tip.
Ked ma omrzi, da sa vypat :)

thegrid

thegrid

20.8.2013 10:51

Mám Gal. SII a i když v noci se tváří že je displej vypnutý a svítí jen jedna notifikace, tak vidím jakoby né černou, ale takovou šedivou barvu. To znamená, že to žere baterku asi také i když né tak jako lcd.

MartinGaleX

MartinGaleX

20.8.2013 11:32

NoLed používám, ale mám nastavené jen vibrace a pípnutí, pokud mám novou zprávu/zmeškaný hovor. Baterku to nežere a nemusím se pořád dívat na displej, jestli je něco nového.

wade

wade

20.8.2013 12:13

Mám SGS III a nechapu proč ale hrozně se po nainstalovaní sekal celej mobil tak jsem to odinstaloval ……….úplně k hovnu appka kterej mobil teď nemá notifikační led diodu ? :/

B.P.

B.P.

20.8.2013 13:58

Pro mě je to dost zbytečná aplikace, pokud mobil zrovna aktivně nevyužívám tak z 99% nejsem připojen k netu tudíž mě může upozornit leda na hovory a sms, což ale daleko lépe zvládá fce mého SGS3 mini, kdy mi při uchopení zavibruje v ruce (vzhledem k neprůhlednému pouzdru, které používám, je to asi nejelegantnější řešení).

JirkaH

JirkaH

20.8.2013 16:06

B.P.: co je elegantniho na tom, ze musim telefon vzit do pazour abych mel vubec sanci se dovedet ze mam nejake zmeskane udalosti.

Xfantasy

Xfantasy

20.8.2013 20:57

Šíříte nepravdu ohledně spotřeby displeje SuperAmoLED… Většina přístrojů jako třeba S3 proto aby běžel displej nesmí přejít do “hlubokého” spánku , což znamená enormní zvýšení spotřeby…..

vrga

vrga

21.8.2013 0:18

NoLed používám od té doby, co mám SGS II. Jelikož samotný mobil nemá notifikační diodu, NoLed je vhodná náhrada. Zvýšenou spotřebu nezaznamenávám. Dobu notifikace mám na 30 min s tím, že se mi po každých 20 sekundách ikona přemístí, čímž se zamezuje ničení pixelů. A ošklivé defaultní ikony jsem si nahradil staženými jednotlivými ikonami z interetu. Jsou v bílé barvě, takže mi stačí, aby se displej rozsvítil na 3% a už vidím, jak mi na displeji svítí obálka, že mám novou zprávu. Na mobil navíc stačí jen mrknout a už vím. Brát ho do ruky a zjišťovat každých 10 minut, jestli mi náhodou něco nepřišlo je dost otrava a zbytečně se opotřebovávají tlačítka, která mají zajisté nižší trvanlivost než pixely. Kdo nemá diodu je taková appka nutnost, donutil jsem ji používat i vlastní matku :-D

Bob

Bob

21.8.2013 10:47

Kdysi jsem měl telefon s notifikační diodou, pak první týden s nexusem s jsem si myslel, že bez ní nedokážu žít. Když jsem teď po dvou letech měnil telefon, notifikační dioda se mi ani nedostala na seznam kritérií pro výběr. Z mého pohledu je dioda celkem zbytečná věc, ale tím nesnižuju její význam pro ty, kteří v naději upírají pohled na telefon, jestli jim někdo někdy zavolá nebo napíše :-D Když vezmu mobil do ruky, vím proč to dělám a není to proto abych zjistil, jestli jsem neminul nějaký hovornebo zprávu (nebo natolik vyjímečně aby nestálo za to řeši notifikaci). Jestli se lidi pak nestávají tak trošku otroci své práce nebo si zbytečně nezakládají na tom, že díky notifikaci zvládají bleskurychle reagovat na zmeškanou událost i když to vůbec není nutné (ale pokud to práce vyžaduje, pak ano disuse o diodě nebo třeba hodinkách s notifikací mají smysl). Jestli někde něco hoří, tak se většina lidí snaží volat několikrát a to si pak vyzvánění člověk všimne. Jestli ne, tak se svět nezboří, když člověk reaguje až vezme mobil do ruky – a aspoň já ho nepoužívám jen na telefonování, takže se na stole bez využití mo neválí. A zkoušel jsem noLED na S4 mini tak 14 dní zpátky. Displej se mi občas odmítal v nastaveném interalu vůbec vypnout, takže zas pokojeně žiju bez jakékoliv viditelné notifikace a Zěmě se točí dál :) Dioda nebo NoLED není taková nutnost jak se občas někdo snaží prezentovat. Ale to už je na každém aby si to rozhodl sám.

spot

spot

21.8.2013 13:54

tak na SGS2 s Cyanem 10.2 funguje nefunguje telefon se i chvilku zahrival pak zas ne..skoda takhle to letelo pryc…

Vlado

Vlado

21.8.2013 20:43

Na SG S3 pri povelenej sluzbe (v nastaveniach) NoLED, nefunguje swype.
Škoda. Písanie používaním po klávesnici je pre mňa omnoho, ale fakt omnoho užitočnejšie.

Tomáš Hochmuth

Tomáš Hochmuth

21.8.2013 22:53

jo, jo…tohle je věc, která mi na WP8 taky chybí.. :-/

p@p@ t.

22.8.2013 10:38

Nevím s čím konkrétně NoLed na mém SGS(GT-I9000) CM10.1.2 stable kolidovala nebo kde jsem udělal chybu v nastavení, ale včera ráno na nabité baterce instalace a večer při málo používaném mobilu a vybité baterce odinstalace. Několikrát během dne jsem zjistil nezhasnutý display a nemám chuť ani čas hledat čím to bylo. Změna byla jen NoLed :-(

dolinec

dolinec

22.8.2013 14:23

Na SGSII mě to způsobilo, že telefon začal hlasitě komentovat všechny akce, tak to šlo hned pryč.

Tomas

Tomas

23.8.2013 0:31

Zdravim, po instalaci na SGSII vse funguje jsem spokojen, jen se mi nejak zaplo mluveni telefonu :) pri posunu doleva ci doprava ci pri otevreni slozky to na me huhla anglicky… mate s tim nekdo nejakou zkusenost ? :)

Luci

Luci

8.6.2014 21:43

Nainstalovala jsem NoLed a teď mi mobil hlasitě oznamuje čísla stránek při přecházení mezi obrazovkami (paní mi to anglicky sděluje) a já nikde nevidim jak to vypnout :-/ Nemáte s tím někdo zkušenost? Mám S3 mini. Dík

ESTER

ESTER

8.6.2015 18:15

JE SUPER A ZOBRAZUJE I FOTKY NA ZMEŠKANÉ VOLÁNÍ ČI SMSKU,TAK VÍM KDO VOLAL ČI PSAL A NEMUSÍM SE ZDRŽOVAT ZJIŠTOVÁNÍM BYLO TO DŮLEŽITÉ ČI NE….NO LED =SUPER

Roman

Roman

18.11.2015 18:25

Mobil bez notifikační diody která nestoji téměř nic při výrobě je k ničemu!!! Zlatej Sonáč ten myslí na vše!!!!

RSS (komentáře k článku)