Nixie je nositelný dron, který vám pořídí jedinečné selfie nebo video

nixie-titulka2

Nositelná technika je bezesporu hitem poslední doby. Bylo tak pouze otázkou času, kdy se vedle hodinek, náramků a brýlí začnou objevovat ještě odvážnější nápady. Za takový by se dozajista dala označit miniaturní kvadrokoptéra Nixie.

  nixie

Ohebná konstrukce ji umožňuje nosit na ruce podobně jako náramek, nebo hodinky. Gestem pak dáte dronu povel ke vzlétnutí, ten si vás zaměří a následně vyfotí, nebo začne natáčet video, poté se k vám zase vrátí. Nixie bude také moci kroužit kolem, nebo vás dokonce i následovat. Mozkem celého zařízení je miniaturní počítač o velikosti SD karty – Intel Edison. Zatím je však tento projekt ve stádiu prototypu a do finální – prodejní verze mu zbývá ještě pořádný kus cesty.

Introducing Nixie: the first wearable camera that can fly

Introducing Nixie: the first wearable camera that can fly

 

Nixie je jedním z projektů v Intelem pořádané soutěži Make it Wearable a postupem mezi 10 finalistů si již vysloužil odměnu ve výši 50.000$. Tato částka by měla projektu napomoci k jeho dokončení a uvedení na trh. Pokud by se však stal absolutním vítězem, získají jeho tvůrci ještě dalších 500.000$.

Make It Wearable Finalists | Meet Team Nixie

Make It Wearable Finalists | Meet Team Nixie

 

Jaký máte na Nixie názor? Koupili byste si podobné zařízení?

Zdroj: engadget.com, stránky projektu

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)