Menu

Některé Nexusy 6 vrací Google kvůli problémům na Android 7.0

nektere-nexusy-6-vraci-google-kvuli-problemum-na-android-7-0-ikona
Některé Nexusy 6 vrací Google kvůli problémům na Android 7.0
Ohodnoťte článek

Telefony Google Nexus 6 jsou v tuto chvílí mimo dvouleté „aktualizační okno“. Proto jejich majitele potěšila aktualizace na Android 7.1.1, která přišla sice se zpožděním, nicméně s ohledem na politiku Googlu mohou být majitelé rádi i za to. I tak to měla být vůbec poslední aktualizace tohoto modelu. Nyní však přichází zajímavý zvrat: Google některé Nexusy 6 vrací formou OTA na předchozí verzi Androidu 7.0.

Nexusy 6 dostaly update na Android 7.1.1 na začátku ledna tohoto roku. Poměrně záhy se začaly objevovat informace o problémech, se kterými se majitelé těchto telefonů museli potýkat. Část z nich byla vyřešena v rámci pravidelného březnového updatu. Google se nakonec rozhodl k poměrně neobvyklému kroku: vydal „aktualizaci“, kterou operační systém downgraduje na Android 7.0. O neobvyklém a nečekaném OTA balíčku, vracejícím zařízení na předchozí verzi Androidu, informovali uživatelé diskuzního serveru Reddit. Odtud pak informaci převzala zahraniční média.

Některé Nexusy 6 vrací Google kvůli problémům na Android 7.0

Některé Nexusy 6 vrací Google kvůli problémům na Android 7.0

Ani downgrade není pro Nexusy 6 bez problémů

Obvykle po aktualizaci následuje požadavek na restart zařízení, nicméně v tomto případě se tak neděje. Bohužel to ústí v následné padání aplikací, které učiní telefon nepoužitelným. V tuto chvíli je tedy nejlepší buď aktualizaci přeskočit, nebo flashnout ROM s příslušným firmwarem sami. Redaktor serveru Android Police Corbin Davenport pak jako ideální řešení vidí instalaci alternativní ROM LineageOS.

Správce komunity Google reagoval na žádost o vysvětlení situace následovně: „Poslední OTA aktualizace na Android 7.0 způsobila mezi uživateli Nexusů 6 zmatky. Ti, kteří chtějí dostávat budoucí aktualizace, musí přejít na tuto verzi. Pokud se po přijetí updatu objeví problémy, proveďte prosím tovární reset zařízení.“

Připomeňme, že Nexus 6 byl vlajkovým smartphonem společnosti Google v roce 2014. Na svět přišel s Androidem 5.0 Lollipop, o rok později dostal aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow. Nakonec se dočkal ještě Androidu 7.0 a v lednu již zmiňované problematické verze 7.1.1. Přístroj však v rámci politiky společnosti Google bude ještě dostávat bezpečnostní aktualizace.

Co říkáte na to, že Google (patrně vůbec poprvé) vrací některé Nexusy 6 na starší verzi systému?

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com, androidauthority.com, androidheadlines.com.

Komentáře

Mychon98

Mychon98

z aplikace
16.3.2017 23:01

Já čekám se svým Nexusem 6 na 7.1.1 už od ledna. Jakoukoli aktualizaci, kterou jsem měl dostat, jsem vždy dostal až jako jeden z posledních, tak jsem si říkal, že je to asi normální, když jsem ji ještě nedostal. A až teď od začátku března se začínám dozvídat o všemožných problémech s touto aktualizací. Doufám, že se do toho bude Googlu chtít a nakonec ještě uvolní 7.1.1 pro všechny Nexusy 6. Těšil jsem se na 7.1.1 hlavně kvůli příslibu zrychlení fotoaparátu, jelikož je to snad jediná věc, na kterou bych si mohl stěžovat.

mirec5050

mirec5050

17.3.2017 9:10

konecne nejaka informacia ohladom ne/aktualizacie nex6!!!mne sa stala pred dvomi mesiacmi taka vec,ze mi moj nex6 ponukol aktualizaciu na 7.1.1.klikol som na to,mobil sa aktualizoval,a…nič!!!o chvilu na nom“svietil“znovu 7.0!!!nikdy pred tym sa mi to nestalo,a ani som o tom nepocul.sr@lo ma,ze nikto nie je schopny podat vysvetlenie.az teraz…

Yahoo

Yahoo

z aplikace
17.3.2017 14:44

Na svém N6 mám 7.1.1 nainstalovaný ručně a všechno šlape bez problémů.

RSS (komentáře k článku)