Nexus tablet od Asusu? Možná ano…

10-inch-kindle-fire

Informace o tabletu přímo od Googlu už několikrát internetem zazněly a nyní dostaly o něco hmatatelnější podobu. Jeden z redaktorů serveru Androidandme se v zákulisí MWC dostal k informacím od dvou zdrojů, které se shodly na následujícím: Google připravuje ve spolupráci s Asusem 7″ tablet, který bude pohánět Tegra 3 procesor a prodávat by se měl za velmi nízkých 199 dolarů. Běžet by měl, stejně jako ostatní novější Nexus zařízení, na aktuální verzi systému Android.

Androidandme tuto spekulaci podporuje i několika logickými souvislostmi. Google by rád s tímto tabletem konkuroval Amazonu a jeho velice úspěšnému Kindle Fire, který sice běží na upraveném Androidu, jelikož ale využívá vlastní ekosystém aplikací Amazonu, Googlu z něj netečou žádné peníze. Postavení tabletu proti Amazonu odpovídá jak úhlopříčka displeje, tak především spekulovaná cena 199 dolarů (Kindle Fire je tak levný díky tomu, že jej Amazon dotuje).

10-inch-kindle-fire

Další otázkou je, proč zrovna Asus?  Google má zjevně s Asusem velmi dobré vztahy. Transformery se mezi prvními dočkaly aktualizace na ICS a podle spekulací tomu tak bude i v budoucnu. Hlavní důvodem ale má být tablet MeMo 370T, který Asus představil na letošním CESu, a který se prý pánům v Googlu velmi líbil a popisem vnitřností by také odpovídal. Tablet by se měl na trh dostat 27. června.

memo-370t-placeholder

Uvidíme, co z toho nakonec bude pravda. Je taky možné, že žádný Nexus tablet nebude. Co byste říkali na tablet přímo od Googlu? Koupili byste si jej?

 

Zdroj: androidandme

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)