Nexus 4 a Nexus 7 (2012) dostanou Android 5.0 Lollipop

nexus_android5_ico

Včera večer byla oficiálně představena nová verze mobilního operačního systému Android s číslem 5.0 (viz Android 5.0 Lollipop oficiálně představen). Jak bývá zvykem, následují oficiální oznámení a informační úniky o tom, které telefony a tablety nejnovější systém dostanou. V případě Nexusu 5 a Nexusu 7 (2013) byla situace jasná – Google podporuje zařízení, prodávaná pod touto značkou, po dobu osmnácti měsíců. Otazník však visel nad staršími Nexusy.

Od konce září víme, že Google testoval Android L i na telefonu Nexus 4, nicméně tehdy jsme upozorňovali, že tato informace ještě nemusí nutně znamenat, že nová verze bude nakonec dostupná i pro veřejnost. Nexus 4 je z hlediska hardware dostatečně výkonný, a protože na něm Android 4.4.4 KitKat běží hladce, tak neexistoval žádný důvod, proč by Google neměl pro tento telefon uvolnit Android L.

Nexus 4 dostane Android 5.0 Lollipop Nexus 4 dostane Android 5.0 Lollipop

Krátce po představení Androidu 5.0 Google skrze Saschu Prutera k radosti všech majitelů oznámil, že Nexus 4 aktualizaci na poslední verzi systému dostane. Google tak mírně povolil ve svých pravidlech, neboť Nexus 4 je v tuto chvíli již 21 měsíců staré zařízení. Android 5.0 Lollipop pro Nexus 4 by měl dorazit v příštích několika týdnech – nejspíš ve stejné době, jako aktualizace pro modely Nexus 5, 7 a 10. Zatím není známo žádné oficiální datum vydání, ale můžeme očekávat, že Nexus 4 dostane Android 5.0 před koncem listopadu.

Podobně potěšeni se mohou cítit majitelé dva roky starého tabletu Nexus 7 (2012), který také obdrží aktualizaci na Android 5.0 Lollipop. Google tuto zprávu potvrdil serveru Ars Technica.

Nexus 7 (2012) dostane Android 5.0 Lollipop Nexus 7 (2012) dostane Android 5.0 Lollipop

Která zařízení Nexus dostanou Android 5.0 Lollipop?

Novinky:

  • Nexus 6
  • Nexus 9

Očekávali jsme:

  • Nexus 5
  • Nexus 7 (2013)
  • Nexus 10

Mile překvapilo:

  • Nexus 4
  • Nexus 7 (2012)

Zdroje: Android Geeks, Android Geeks, Android Authority, Chrtistian Today, Android Central, Ars Technica.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)