Menu

Aplikace Next Lock Screen: Jaká je zamykací obrazovka od Microsoftu?

Next Lock Screen – náhleďák
Aplikace Next Lock Screen: Jaká je zamykací obrazovka od Microsoftu?
Ohodnoťte článek

Microsoft je na Androidu jako doma, a tak se není čemu divit, že mezi jeho Androidími aplikacemi najdeme nástroje všech možných kategorií. Jednou z jeho aplikací je i Next Lock Screen, která (jak název prozrazuje) nahrazuje výchozí zamykací obrazovku. Spolu s aplikací Arrow Launcher tak tvoří dvojici, která dokáže váš telefon značně proměnit.

Next Lock Screen má co nabídnout

Zámek obrazovky od Microsoftu zaujme už svým vzhledem. Ten je poměrně elegantní a naprosto jednoduchý. Jako většina dnešních zámků obrazovky umí i Next Lock Screen zobrazovat notifikace. Stejně tak i aktuální události z kalendáře. Jejich pozadí je ale transparentní, takže rozhodně výrazně neuškodí pečlivě zvolené tapetě. Notifikace se samozřejmě dají odstranit jejich pouhým odsunutím doleva. Stejně tak můžete telefon odemknout jejich otevřením odsunem doprava.

Také si můžete nastavit, zda chcete zámek otevírat jeho pouhým zatažení nebo zda bude požadovat zadání nastaveného PINu či gesta. To jsou ovšem všechno funkce, kterými disponuje leckterý jiný zámek obrazovky. V čem tedy spočívá tak příjemná použitelnost?

Next Lock Screen - aplikace (1)

Rychlé nastavení a přístup k aplikacím

Next Lock Screen nabízí vlastní řešení pro přístup k rychlému nastavení. Stačí po displeji táhnout odspoda nahoru a vysunete panel s možnostmi rychlého nastavení a přístupu k používaným aplikací. Ty je samozřejmě možné přesouvat či mazat podržením na některé z ikonek nebo stiskem tlačítka „Edit“. Přidávat můžete zástupce běžně nainstalovaných aplikací i zkratky k rychlému nastavení, jako například vypínače Wi-Fi, bluetooth nebo přisvětlovací diody.

Další vychytávkou je možnost volby několika režimů tohoto panelu. Můžete tak nastavit různé aplikace a přepínače pro různá prostředí. Pokud tedy budete v práci, budete mít nastavené pravděpodobně nějaké kancelářské balíky, e-maily nebo kalkulačku, pokud budete na cestách, bude mezi aplikacemi například hudební přehrávač, prohlížeč, sociální sítě nebo kecálky. Pomocí malého přepínače přímo na zamykací obrazovce pak můžete mezi režimy snadno přepínat.

Díky vlastnímu přístupu k rychlému nastavení a notifikacím přímo na zamykací obrazovce můžete klidně v nastavení Next Lock Screen vypnout (skrýt) hlavní systémovou stavovou lištu. Pokud vysloveně nepotřebujete vidět sílu mobilního signálu, pravděpodobně vám chybět nebude. Naopak její skrytí přispěje celkově jednoduchému a elegantnímu designu.

Next Lock Screen
Next Lock Screen

Komentáře

p4trik4126

p4trik4126

z aplikace
30.1.2016 10:25

super :D

Game

Game

z aplikace
30.1.2016 11:11

Používám hi locker, je lepší :)

Petr M.

Petr M.

30.1.2016 11:53

Používám, ale právě ten spodní panel aplikací mě osobně rozčiluje. Co bych dal za to, kdybych to mohl úplně vypnout a použít to místo na notifikace, které mě opravdu zajímají.

Kunyak

Kunyak

z aplikace
30.1.2016 12:14

Vyzkoušeno …. není to špatný, ale CM Locker je prostě nej ☺

avenged

avenged

z aplikace
30.1.2016 12:42

nejde vybrat vlastní wallpaper? 😈

Petr M.

Petr M.

30.1.2016 12:44

Avenged: jasně, že jde

donleo

donleo

30.1.2016 12:51

Díky za tip. Staženo a líbí se mi. Zkusím místo acdisplay…

janda.jir

janda.jir

z aplikace
31.1.2016 11:55

neprijde vam, ze zere dost baterku?

Martin P.

Martin P.

1.2.2016 9:19

Když sem ho zkoušel měl problém, že nedeaktivoval originální locker.

RSS (komentáře k článku)