Menu

Aplikace NetX: Analyzujte svou síť pomocí telefonu

netx android aplikace wifi

Analýza vaší domácí sítě rozhodně smysl má. Kromě připojených zařízení toho prohledání prozradí mnohem více – informace o připojení, sílu signálu, stahování i nahrávání, DNS nebo IP adresu. Čerstvá aplikace NetX se kromě zmíněného postará i o kompletní analýzu mobilního připojení – úplně zdarma a v čistém designu bez reklam.

NetX pomůže s monitoringem sítě

NetX aplikace je opět počinem nezávislého vývojáře z XDA Developers. Populární komunita rooterů neustále přichází s novými aplikacemi, které nejprve otestuje ve svých vodách a posléze nabídne širokému publiku v Google Play – nezřídka kdy velmi úspěšně. NetX do obchodu s aplikacemi připlul teprve koncem prosince a na své objevení teprve čeká. Jednoduchý a šikovný software má však jistě co nabídnout a pozitivní ohlasy se kupí.

Přehledný design a ohromné množství funkcí

NetX je aplikace v přehledném designu, která vám o vaší síti prozradí možné i nemožné. Dokáže monitorovat nejen libovolnou WiFi síť, ale prozradí také informace o poskytovateli mobilního internetu a další parametry. Při analyzování WiFi se s vámi podělí o všechna připojená zařízení, jejich výrobce, IP adresy, MAC adresy, ale i název nebo doménu, pod kterými zařízení operuje.

Jednoduše změříte stahování i nahrávání

V prostředí nezahlceném reklamami lze rovněž sledovat v reálném čase graf signálu WiFi pro specifický přístroj, stejně jako download nebo upload. Monitorovat můžete samozřejmě síť libovolnou – ať už na nádraží, na letišti nebo třeba v kavárně. Funkce se může hodit i při hledání funkčních WiFi, které o sobě skrze aplikaci prozradí rychlost, formu zabezpečení, adresu i kanál.

Další funkce NetX:

  • Změna barevného prostředí
  • Načítání předešlých připojených zařízení i offline
  • Automatické prohledání sítě při opětovném spuštěním
  • Prověření funkčnosti spojení mezi dvěma síťovými rozhraními (Ping)

Aplikace NetX je vůbec z jedna nejlepších mobilních monitoringů pro WiFi připojení, které jsme zatím v redakci otestovali. Prozradí vše potřebné a disponuje spoustou netradičních funkcí zahalených v jednoduchém kabátu, vše podtrženo intuitivním použitím.

NetX Network Tools
NetX Network Tools
Vývojář: NetGEL
Cena: Zdarma

Komentáře

daxter747

8.1.2016 13:22

A co třeba takový Fing – Network Tools?

lukynodc

z aplikace
8.1.2016 13:32

Co ta oprávnění?!

Orbit09

z aplikace
8.1.2016 13:49

Používám zmíněný Fing, ten stačí a funguje bezvadně.

Snoop69

snoop69 0

8.1.2016 14:21

Když mám zapnutý data tak žádný info nezobrazuje a píše , že nejsem připojen k wifi ani s síti.

Martin Tuček

8.1.2016 14:27

V jednom z podnapisů chybka – design (ne desing). 😉

Joannekovaczicz

Johanna Kovaczicz 0

8.1.2016 14:53

@Martin Tuček: Díky moc za upozornění, opraveno. :)

Snoop69

snoop69 0

8.1.2016 19:26

To jsem jedinej komu aplikace při zapnutí mobilních dat nic nezobrazí ? Při kliknutí na Connect info jen problikne Not connected to a wifi or mobile network. Mám LG G3

Developer NetGEL

15.8.2016 9:28

NetX PRO je nyní k dispozici s více funkcemi

RSS (komentáře k článku)