Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #241: zdravé nabíjení baterie

Máme tu 25. pondělí roku 2018 a s ním také další pokračování našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme aplikaci, která ohlídá zdravé nabíjení baterie a univerzální poznámkový systém. Dále jsme připravili program, s jehož pomocí budete moci používat více účtů na Facebooku. Závěr bude patřit aplikaci, která vám pomůže soustředit se na práci či na učení.

Battery Charging Animation + full battery alarm – zdravé nabíjení baterie

Battery Charging Animation + full battery alarm je nová aplikace, která během nabíjení baterie na obrazovce zobrazuje animovanou ikonu dle výběru uživatele. Kromě toho umí upozornit v případě úplného nabití, abyste mohli odpojit telefon od nabíječky a předejít tak opakovanému dobíjení. Nemusíte tak neustále kontrolovat, zda ještě probíhá nabíjení a zajistíte tak zdravé nabíjení baterie. Kromě toho je možné nastavit odlišná upozornění pro různé úrovně nabití.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Animace indikující probíhající nabíjení baterie.
 • Možnost volby animovaného obrázku, jeho velikosti, pozice a úrovně průhlednosti.
 • Zobrazení stavu nabití baterie v procentech.
 • Upozornění na plné nabití baterie pomáhá udržovat akumulátor v dobré kondici.
 • Indikace plného nabití zvukem a/nebo vibracemi.

 

Aplikace Battery Charging Animation + full battery alarm je v Obchodě Play od začátku května a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. Uživatelé ji hodnotí známkou 4,3, Používat ji můžete na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším. Dodejme, že se jedná o placený program, který stojí dvacet korun. Víte, jak správně nabíjet baterii telefonu? Přečtěte si mýty a fakta o akumulátorech!

Notion – Notes, Tasks, Wikis – univerzální poznámkový systém

Notion je nový editor, který kombinuje poznámky, úkoly a wiki v jedné aplikaci. Pokud hledáte nový způsob, jak evidovat své poznámky, může být tato aplikace dobrým řešením. Pro uspořádání obsahu lze používat přetažení prstem, můžete očekávat podporu obrázků, odškrtávacích seznamů, záložek, fragmentů kódu a více než dvacet různých typů bloků. Silnou stránkou je synchronizace mezi více zařízeními, včetně desktopové aplikace, která je k dispozici pro Windows a Mac OS.

Autoři v Obchodě Play jako zásadní jmenují následující funkce:

 • Organizace obsahu přetažením prstem, což oceníte při určování priorit a sestavování seznamů úkolů.
 • Podpora celé řady typů poznámek od textu přes obrázky až po odškrtávací seznamy a zdrojové kódy.
 • Synchronizace s dalšími zařízeními. Desktopová aplikace pro Windows a Mac OS.
 • Stránky, které otevřete v režimu online, zůstávají k dispozici i po odpojení od Internetu.
 • Spolupráce v reálném čase s možností používat @zmínky a komentáře.
 • Nepoužívá chaotický systém složek, ale takzvané vnořené stránky.

 

Aplikace Notion je v Obchodě Play od poloviny dubna, dosud zaznamenala přes deset tisíc stažení a má známku 4,4. Instalační balíček, velký jen 1,5 MB, můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším. Aplikace vstupuje do poměrně nasyceného segmentu, kde pro jednodušší účely dominuje Google Keep, zatímco náročnější sáhnou spíše po aplikaci Evernote či OneNote.

ES Clone App – Multiple Accounts for Facebook – více účtů na Facebooku

Chcete na Facebooku či Facebook Messengeru používat více účtů? S nástrojem ES Clone App je to snadné. Tento nový program vám umožní přihlásit se na jednom zařízení k více účtům současně. Účty jsou na sobě nezávislé a lze mezi nimi plynule přepínat. Neunikne vám tak žádná notifikace ani z jednoho účtu.

Jedná se o speciální verzi aplikace Parallel Space, specializující se na služby sociální sítě Facebook. Umožní vám například používat paralelně soukromé a pracovní účty s tím, že zprávy a informace z jednotlivých identit se nebudou vzájemně ovlivňovat. Mezi účty lze rychle přepínat pouze jedním klepnutím.

Aplikace ES Clone App je v Obchodě Play přesně deset dní a za tu dobu zaznamenala jen něco přes sto instalací. Balíček velký 4 MB můžete instalovat na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším. Nedávno jsme recenzovali podobný, ne-li přímo identický program MultiFace.

BFT – Bear Focus Timer – lepší soustředění

Potřebujete se soustředit na práci, učení či cokoli jiného, ale neustále vás něco vyrušuje? Pak je tu k vašim službám medvěd Tom a jeho aplikace Bear Focus Timer. Pomůže vám koncentrovat se pomocí kombinace metody pomodoro a bílého šumu.

Metoda pomodoro spočívá v tom, že 25 minut děláte to, čemu se máte věnovat. Následuje pětiminutová pauza na oddech a poté dalších 25 minut činnosti. Po několika krátkých přestávkách následuje jedna delší. Délku jednotlivých fází si samozřejmě můžete nastavit podle svých požadavků a potřeb.

Po dobu soustředění musíte položit telefon obrazovkou dolů a medvěd Tom se bude zlobit, když uvidí, že se nesoustředíte – tedy když mobil zvednete či otočíte. Naopak za vzorné soustředění vás pochválí. O přestávkách si Tom odskočí na ryby, ale po vypršení času na oddech se zase postaví na stráž. Pomáhat se soustředěním vám bude takzvaný bílý šum v podobě uklidňujícího deště a bouřky.

Aplikace BFT – Bear Focus Timer stojí dvacet korun, v Obchodě Play je od poloviny března a za tu dobu si ji koupilo více než tisíc lidí. Průměrná známka 4,2 naznačuje převažující spokojenost stávajících uživatelů. 31 MB velkou aplikaci lze nainstalovat na telefony s Androidem 4.4 a novějším. Pokud chcete zkusit metodu pomodoro bez bílého šumu, můžete si nainstalovat například program Pomlife.

BFT - Bear Focus Timer
BFT - Bear Focus Timer
Developer: IDEAMP Co.,Ltd.
Price: CZK 19.99

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
 

Komentáře

Uni

uni -223

18.6.2018 11:11

Tyhle aplikace pro zlepšení aku@spol mi přijdou jak z dob, kdy se prodávaly nálepky na zlepšení GSM signálu apod.:D

Slyghter

Slyghter 3

18.6.2018 15:58

Takze, jediný co umí ta aplikace je při 100% zazvonit bravo👌

Mikihans

mikihans 70

18.6.2018 16:22

Mobil odjakživa nabíjím přes noc a nikdy se mi nestalo, že by baterka odešla dřív než mobil zastaral tak, abych měl důvod koupit si nový.
Přebíjení baterky dnes nehrozí ani když bude mobil v nabíječce týden, a je pro ni mnohem lepší když je trvale nabitá, než pořád vybitá. Navíc chtít 20 korun za takovou kravinu je docela mazec.
A jestli díky tomu během nabíjení svítí displej s nějakou animací (aspoň jsem to tak pochopil), tak se mobil akorát zbytečně zahřívá a to baterce taky nepřidá :)

Radeg

radeg 33

18.6.2018 21:01

Tady bych, v případě aplikace “Battery Charging Animation + full battery alarm”, chtěl poprosit redakci aby používala víc zdravého rozumu.
Tenhle web čtou i naprosti laici a berou vás za bernou minci a řídí se heslem: “Co je psáno na SA, je svaté”.
Přeberte si to jak chcete, ale jak jsem psal, PŘEMÝŠLET!!!

Pavel.K

Pavel.K 37

18.6.2018 21:11

Tak už jen čekám, kdy přijdete s aplikací, která z lidí vysaje rakovinu.

Faun

Faun 11

18.6.2018 22:34

Před spaním jsem se pobavil. Nejdřív tou kravinou na “zdravý nabíjení” baterky a pak komentářema ☺

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

18.6.2018 22:27

@radeg a další
Cílem tohoto cyklu je primárně představovat nové aplikace, ideálně takové, které mají dobré hodnocení. V případě tolik kritizované Battery Charging Animation + full battery alarm jde o deset tisíc stažení během šesti týdnů a známku 4,3 na základě bezmála dvou stovek hodnocení.
Samozřejmě můžeme spekulovat o tom, zda tomu uživatelé (nutno podotknout platící uživatelé) dávali pěknou známku za animace, nebo za tu funkci alarmu. To už bohužel z hodnocení nevyčteme.

Dále si dovolím odkaz na Wikipedii (to je IMO poměrně renomované médium), kde se konkrétně píše: „Jak prodloužit životnost… …Neudržujte stále při 100% nabití. Ideální je udržovat akumulátor mezi 20%-80% kapacity. Při 40% nabití je životnost zhruba 3x delší.“
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lithium-iontov%C3%BD_akumul%C3%A1tor
Takže tolik k tomu, k čemu je ta funkce vlastně dobrá.

Kulichoid

kulichoid 148

18.6.2018 22:52

To Karel:
Co mám zjištěno, tak 100% nabití je ve skutečnosti kolem 90. Mobil si sám nechává v baterii rezervu. A je to logické. Jinak by sám mobil měl funkci, že se třeba při nabití na 80% sám ozve nebo vypne nabíjení. Jinak osobně mám špatnou zkušenost se všemi aplikacemi, které mají ve svém názvu slovo např. cleaner, saver, booster….a také battery. :-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

18.6.2018 22:45

@Faun
Tak pokud k pobavení pomohla i Wikipedia, pak smekám :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

18.6.2018 22:57

@kulichoid
Ano, tak to skutečně je – na 100 % se baterky z principu nenabíjejí. Otázkou je, při jaké úrovní se to skutečně zastaví.
A s těmi aplikacemi souhlasím :) Ale tahle je prostě nová a má dobré hodnocení. Samozřejmě je otázkou za co :)

Kulichoid

kulichoid 148

18.6.2018 23:41

Karel:
Myslíte, že ty hodnocení jsou objektivní? Známe přece, že jsou programy, co automaticky dávají 5 hvězd a taky dost aplikací nejvyšší hodnocení podsouvá uživateli tak dkouho, dokud to neodklikne, aby měl klid. Bohužel. :-(

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

18.6.2018 23:46

@kulichoid
Ano, to je věcná připomínka. Nicméně těžko najít objektivnější kritéria. Hlavně u tak nových aplikací.
Nicméně tuto konkrétní aplikaci doporučoval i Android Authority tuším.

Radeg

radeg 33

19.6.2018 5:22

@Karel:
Faun psal o pobavení ještě před Vaším příspěvkem o wikipedii.
O té Wikipidedii, kterou může editovat každý, kdo má díru do *iti.
Android Authority tušíte…., aha, tak něco takového bych si zpětně ověřil a nepsal “tuším”. Moc profi to nezní.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

19.6.2018 6:34

@radeg
Snažíte se chytat vysloveně za slovíčka. Nemyslím, že by v tomto případě byl zásadní rozdíl, jestli si to pamatuji jistě, nebo tuším. Nemluvě o tom, že denně projdu kolem stovky různých článků a po týdnu si fakt nepamatuji, co jsem kde četl.

Uni

uni -223

19.6.2018 8:52

Info o 100% resp. přebíjení je správná. Týká se aku bez ochrany, typicky 18650 u méně kvalitních výrobců svítilen, power bank, apod. nebo nevhodnou “samo domo” stavbou levné nabíječky a aku bez ochrany při snaze ušetřit.

Ale to není téma mobilů, tabletů, laptopů apod. Tam se o to stará výrobce. Tohle jsou skutečně jen prodejci s teplou vodou, může to mít např lepší vizuál apod., Ale upřímně, strčím do toho konektor a tím celé téma pro mě končí 😁

Radon

radon 12

19.6.2018 13:49

tak system, kdy pripojite vecer nabijecku, v 23 hod je 100%, ve 3 rano 99% a zacne znovu dobijeni a behem noci se jeste dvakrat zopakuje neni idealni. Tohle si hlida treba Sony a posledni procenta dobiji az rano pred probuzenim. Take nenabiji max proudem… setrit baterku je mozne.

Hint

Hint 0

19.6.2018 14:40

Ano, tak děkuji redakci za vyhozených 20kč. Jako jeden, myslím že ne z mála lidí, jsem si řekl, že aplikaci k baterce zkusím, když už tu o ní tedy píšete, asi bude opravdu stát alespoň za něco….. WRONG! nestojí vůbec za nic. Naprosto useless. Zasekává system. Vypíná jiné indikace nabíjení. Čas na vrácení peněz promarněný. Lidi, nekupujte tu p…..

Uni

uni -223

19.6.2018 15:15

Hint: 5h po tom, co článek vyšel je pod ním diskuse, jak jsou tohle zbytečnosti…:)

Wortos

wortos 69

21.6.2018 11:18

mě teda pomohlo snížit WEAR level baterky u Galaxy S8 která po roce má opotřebení 15% jakmile jsem začal použivat aplikaci AccuBattery a nabijet jen v rozmezí 20% až 80% tak se wear level zastavil a opotřebení se dál nezvyšuje

Molca

molca 1

1.7.2018 14:45

radon: Není pravda, telefon se večer sám odpojí a už dále se nenabijí, už několikrát jsem mel baterii rano na 95% a ukazatel nabíjení baterie neukazoval žádné nabíjení.

RSS (komentáře k článku)