Nejnovější aplikace z Google Play #288: pořizujte lepší fotky

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme za sebou dva týdny, které přepůlily státní svátky, nicméně ten aktuální bude už zase „plnohodnotný“ – tedy s pěti pracovními dny. Abychom vám tuto mrzutou situaci poněkud vylepšili, připravili jsme pro vás výběr čtyř zbrusu nových aplikací z Obchodu Play. Začneme další předpovědí počasí, budeme pokračovat atlasem motýlů a programem pro lepší fotky. Zakončíme vskutku pikantní aplikací na analýzu a sdílení větrů.

MeMeteo – předpověď počasí

Asi není v lidských silách spočítat, kolik je v Obchodě Play aplikací pro předpovídání počasí. Přesto stále přibývají další a další. Jedním z posledních počinů je MeMeteo: Your weather forecast & meteo expert. Už z názvu je patrné, co od ní můžete čekat.

MeMeteo má ambice stát se vaším odborníkem na předpověď počasí. Slibuje „nejpřesnější předpovědi“ pro jakékoli místo na světě. Součástí má být i srážkový radar, díky kterému vás nikdy nepřekvapí déšť ani sníh, nicméně při zběžném otestování jsme tuto funkci neobjevili.

K dispozici je aktuální situace (aktuální teplota, nejvyšší a nejnižší očekávaná teplota, pocitová teplota, rychlost a směr větru, tlak a vlhkost vzduchu), podrobná předpověď na následujících 24 hodin (vždy po třech hodinách) a prognóza na následující týden. Z našeho pohledu se tedy jedná o sice jednodušší, ale velmi přehlednou meteorologickou aplikaci.

MeMeteo je v Obchodě Play od poloviny dubna a za tu dobu si tento program nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů. Spokojenost vyjadřuje průměrná známka 4,1. Jen 7,4 MB velký balíček můžete instalovat na tablety a telefony s Androidem 4.2 a vyšším.

Weather, widget and radar
Weather, widget and radar

Atlas motýlů – příručka do kapsy

Autorem druhé aplikace dnešního přehledu je český programátor Petr Kletečka, který má ve svém portfoliu programy jako jsou Atlas rostlin, Hlasy zvířat, Chemická tabulka či Hlasy ptáků. Atlas motýlů je jeho zatím posledním počinem.

Autor představuje své dílko stručně: „Atlas motýlů je zdarma a jde o offline aplikace poskytující přehled o současných denních motýlech na území České republiky. Textový i obrazový materiál pochází ze stránek www.lepidoptera.cz, kterou vytvořili pracovníci Entomologického ústavu, Biologického centra Akademie věd ČR.

Celkem se můžete těšit na obrázky a popis 170 motýlů. K dispozici je seznam, seřazený podle abecedy, nechybí však ani jednoduché vyhledávání. U každého motýla jsou obrázky a velmi zevrubné informace, obsahující například popis jeho vývoje či mapu rozšíření v rámci naší země.

Aplikace Atlas motýlů je v Obchodě Play dva týdny, během kterých si ji stáhlo jen něco přes deset uživatelů. Průměrná známka je 5,0, avšak stojí jen na dvou hodnoceních. Instalační balíček velký 44 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Atlas motýlů
Atlas motýlů

Pixtica – pořizujte lepší fotky

Po dlouhé době tu máme novou alternativní aplikaci pro pořizování fotek. Jmenuje se Pixtica a slibuje řadu užitečných funkcí, díky kterým dokáže pořídit lepší fotky než většina výchozích programů tohoto zaměření. Kromě toho je prý rychlá a intuitivní.

Těšit se můžete na grafické filtry se živými náhledy, pokročilý manuální režim, široké možnosti nastavení expozice a řadu dalších „vychytávek“. Zmínit můžeme například pořizování panoramatických snímků nebo natáčení zpomaleného videa (pokud telefon tuto funkci podporuje).

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Grafické filtry s živým náhledem.
  • Ruční ovládání (ISO, rychlost závěrky, zaostření, expozici a vyvážení bílé).
  • Nastavení expozice.
  • Možnost natočit video do animovaného GIFu.
  • Panoramatické snímky s velmi snadno použitelným rozhraním.
  • Snadné nahrávání zajímavých časosběrných videí.
  • Záznam zpomaleného videa (pokud ho přístroj podporuje).
  • Pořizování fotografií ve formátu RAW (pokud to přístroj podporuje).
  • Snadná změna rozlišení fotografií.
  • Přístup ke všem fotkám díky dobře organizované galerii.
  • Editace snímků včetně filtrů, oříznutí, otočení atd.
  • „Magic Hours“ – zjištění času takzvané modré a zlaté hodiny.
  • Skener čárových a QR kódů.

Pixtica je v Obchodě Play od poloviny dubna, za tu dobu si tento program nainstalovalo více než tisíc uživatelů a má průměrnou známku 4,1. 8,4 MB velký balíček můžete instalovat na tablety a telefony s Androidem 5.1 a vyšším.

Pixtica: Camera and Editor
Pixtica: Camera and Editor

Fartr – analýza větrů

Na samotný závěr tu máme tak trochu praštěnou aplikaci. Jmenuje se Fartr, a pokud umíte anglicky, možná už tušíte, odkud vanou větry. Ano, skutečně se jedná o program, který analyzuje zvuky vydávané našimi těly.

Nutno říci že, autoři kromě nápadu pojali s nadsázkou i popisek v Obchodě Play. Píšou v něm: „Vaše tělo dělá krásné zvuky. Ale co se snaží říct? Co kdyby váš telefon dokázal tyto zvuky zaznamenávat a přeměnit na digitální vizualizace? A co kdybyste za tyto zvuky dostali hodnocení na stupnici od 1 do 100, které byste mohli sdílet s přáteli a rodinou? S Fartrem je tohle všechno možné.“

Po instalaci aplikace Fartr stačí spustit ve správném okamžiku záznam a dojde ke třem věcem:

  • Uvidíte vizualizaci svého výkonu, zpracovanou speciálním algoritmem, který hodnotí hlasitost, délku a výšku.
  • Dostanete FartrScore – hodnocení na stupnici od 1 do 100. Zvládnete se dostat nad skóre 90?
  • Budete rozumět svému tělu – Fartr totiž poskytuje krátké písemné hodnocení založené na algoritmických atributech každého výkonu.

Až dosud jste patrně sdíleli své větry jen s těmi opravdu nejbližšími, ale nyní se o tyto výkony můžete podělit doslova s celým světem. Vytvořte si profil a jednoduše odešlete své výsledky přátelům nebo rodině – určitě jim uděláte velkou radost! Své úžasné úspěchy si samozřejmě můžete nechat pouze pro sebe v podobě místnosti tajných trofejí v rámci aplikace.

Aplikace Fartr stojí 55 korun, v Obchodě Play je necelé čtyři týdny, během kterých si ji koupilo více než sto uživatelů. Průměrná známka je 4,6, avšak stojí jen na několika hodnoceních. Instalační balíček velký 7,9 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.3 a novějším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)