TOPlist

Nejlepší chytré hodinky bez Wear OS. Které vybrat v roce 2020?

chytré hodinky bez wear os

Trh s chytrými hodinkami je nyní poměrně hodně přesycený a není snadné si vybrat. Pokud si chcete vybrat dle určité cenové relace, hodinky na sport nebo na styl, můžete si přečíst naše předchozí články. Dnes se však budeme soustředit primárně na hodinky, které nedisponují systémem Wear OS od Googlu. Jaké jsou tedy dle nás nejlepší chytré hodinky bez Wear OS?

Nejlepší chytré hodinky bez Wear OS

Poznámka redakce

Proč chtít vůbec hodinky bez Wear OS? Těch důvodů je hned několik. Systém od Googlu patří jistě k jednomu z nejpropracovanějších a nejpokročilejších systémů pro wearables, ovšem má i své nevýhody. Tím hlavním může být třeba výdrž baterie. Hodinky s tímto systémem totiž zpravidla vydrží nabité maximálně pár dní a spíše budete nabíjet každý den. Některé systémy mají také pokročilejší sportovní funkce nebo mají něco jiného navíc.


Huawei Watch GT2

Jestliže patříte mezi uživatele, kteří své hodinky neradi nabíjejí, Huawei Watch GT2 si vás svou výdrží získají. Pokud je budete ždímat, vydrží vám asi týden. A pokud ne, jste schopni dostat se i na dvojnásobnou výdrž. Displej má velikost 1,39″ a je typu AMOLED, přičemž rozlišení činí 390 x 390 pixelů. Hodinky dále potěší vestavěným mikrofonem a reproduktorem a jedná se o jedny z mála chytrých hodinek pro Android, které vám umožní volat přímo skrz ně. Nechybí ani mnoho různých funkcí jako například krokoměr či nejrůznější typy cvičení.

V systému nalezneme aplikace Cvičení, Záznamy cvičení, Stav cvičení, Tep, Záznamy aktivit, Spánek, Dechové cvičení, Hudba, Barometr, Kompas, Zprávy, Počasí, Stopky, Časovač, Budík, Svítilna a Najdi můj telefon. Nechybí ani monitorování spánku. I tyto hodinky však mají vadu na kráse. Jedná se hlavně o absenci NFC čipu a nemožnost reagovat na většinu notifikací. Co se týče designu, jedná se o jedny z vůbec nejhezčích hodinek na trhu. Zejména ve verzi Rose Gold, kterou jsme recenzovali vypadají hodinky opravdu skvěle. Zkrátka hezčí chytré hodinky do 5 000 Kč nenajdete. Vzhledem k tomu, že ořezanější verze GT2e stojí hodně podobně, se vyplatí pár stovek připlatit a koupit rovnou plnohodnotné GT2. Kdybyste narazili za nižší cenu na Honor MagicWatch 2, můžete s klidem sáhnout i po nich. Jedná se totiž v podstatě o identické hodinky.

Huawei Watch GT

Huawei Watch GT jsou v podstatě levnější alternativou ke druhé generaci a jistě je patří mezi nejhezčí chytré hodinky. Nabídnou 1,39″ AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 pixelů a disponují parádním displejem a stejně jako druhá generace cílí na sportovce. Hodinky rovněž systém LiteOS a mohou vám chybět některé funkce.

Tyto hodinky cílí zejména na sportovce a uživatele, pro něž je design klíčovou záležitostí. Můžeme rovněž počítat se skvělou výdrží baterie, nechybí ani monitorování spánku. Budeme se však muset spokojit s absencí NFC a již zmiňovaných aplikací. Potěší také cena, jelikož se u nás dají sehnat již od 2 500 Kč.

Huawei Watch GT2 Pro

Hodinky Huawei Watch GT2 Pro jsou vlajkovou lodí na poli hodinek této společnosti a tomu odpovídá také zpracování. Můžeme počítat se safírovým sklíčkem, titanovým tělem a keramickou zadní částí. Přední stranu pokrývá 1,39″ OLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů. Jsou zde také dvě boční tlačítka, která slouží pro ovládání hodinek. Baterie byla vždy hlavní předností těchto hodinek a ani u GT2 Pro tomu není jinak. Při normálním používání mají vydržet asi 14 dní, se zapnutou GPS 30 hodin a přehrávání hudby zvládne skvělých 24 hodin.

Samsung Galaxy Watch 3

Mnoho zahraničních i českých webů se shoduje, že Samsung Galaxy Watch 3 jsou ty nejlepší chytré hodinky, které si můžete koupit. Jde o nástupce původních Galaxy Watch z roku 2018, který si zachovává mnoho prvků, ovšem je řádně vylepšen. Disponuje otočnou lunetou, díky které je ovládání hodinek mnohem snažší, než při používání dotykového displeje. Toto je tedy jedna z klíčových funkcí, proč byste se měli rozhodnout právě pro vlajkové hodinky od jihokorejského giganta.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 jsou skvělými hodinkami s parádním minimalistickým designem. O vše se zde stará stejně jako v Galaxy Watch 3 operační systéme TizenOS. Tyto hodinky se hodí hlavně sportovcům, jelikož právě pro tento účel slouží. Nechybí vestavěná GPS či sledování spánku, ale třeba i jídla, pitného režimu, kofeinu a mnoho dalšího. Je zde také aplikace Running Coach, která vám poskytuje sledování vašeho tempa v reálném čase a mnoho dalšího.

Samsung Galaxy Watch Active

Pokud chcete vsadit na jistotu, nemůžete udělat chybu s Galaxy Watch Active, respektive s jejich druhou generací. Jedná se o jedny z nejlevnějších a zároveň nejlepších hodinek pro Android. Disponují vlastním a skvělé odladěným systémem Tizen, což má své výhody, ale také nevýhody. Mezi výhody patří samozřejmě fakt, že jsou skvělé odladěné a velmi rychlé. Naopak se budeme muset smířit s menším výběrem aplikací, než například u Wear OS. Nutno však podotknout, že Samsung má spoustu skvělých a přehledných aplikací, které vám zřejmě budou stačit.

Xiaomi Amazfit GTR

Hodinky Xiaomi Amazfit GTR jsou zde pro uživatele, kteří neholdují čtvercovému designu u modelu Amazfit GTS. Jsou k dispozici ve dvou velikostech, přičemž menší má 1,2″ displej a větší 1,39″. U obou verzí se jedná o OLED panel s jemností 326 ppi. Hodinky potěší měřením srdečního tepu, voděodolností, GPS či nejrůznějšími režimy, kde nechybí třeba ani plavání.

Garmin Venu

Jestliže se obáváte nákupu chytrých hodinek z toho důvodu, že nejsou dostatečně stylové, rozhodně byste se měli podívat po Garmin Venu a minimálně si je vyzkoušet. Hodinky jsou totiž parádní a na ruce působí hodnotně. Nechybí jim samozřejmě parádní AMOLED displej. Jedná se o jedny z mála hodinek od značky Garmin, které mají právě tento typ displeje. I přesto však vydrží 5 dní běžného používání.

Garmin Fenix 6

Hodinky Garmin Fenix 6 jsou špičkovým modelem, který nabízí pokročilé sledování sportovních aktivit. Oceníte také rozsáhlé možnosti přizpůsobení displeje. Hodinky se ovládají skrz tlačítko a nemají dotykový displej, což je ale na určitý sport ideální. Nalezneme zde tradičních pět tlačítek, skrz které ovládáme celý systém.

Garmin Forerunner 945 a 245

Mezi nejlepší chytré hodinky na sport musíme zařadit i tuto populární sérii od značky Garmin. Série Garmin Forerunner je přizpůsobena především běžcům. Mají dlouhou výdrž baterie, pokročilé sledování různých fází běhu a nechybí samozřejmě ani vlastní paměť pro přehrávání hudby ve sluchátkách. Model Forerunner 245 je levnější a pokud neběháte závodně, rozhodně vám bohatě postačí. A to v tom smyslu, že i v tomto modelu naleznete tolik informací o vaší aktivitě, že se vám z toho zatočí hlava.

Máte jiný tip na chytré hodinky bez Wear OS?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)