Menu

Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony – 5. díl

Popáté se setkáváme u tipů na programy, k jejichž použití potřebujete rootnutý telefon. Tento díl je poslední, který přebíráme z původního cyklu “Top Android Apps Every Rooted User Should Know About,” který koncem loňského a na začátku letošního roku vycházel na serveru Android Police. Další díly pak již budou založené na tipech od našich čtenářů (formulář pro nominace najdete na konci článku).

Bojovaly proti sobě v souboji na život a na smrt, aby se před vás nakonec postavilo osm vítězů, nabízejících své jedinečné služby. Dobrá, možná nemusíme začínat až tak dramaticky, ale pointa zůstává stejná: máme tu osm nových aplikací, které by měl znát každý uživatel s rootnutým telefonem.

Screencast Video Recorder

Jedna z našich nejoblíbenějších aplikací, kterou využíváme i při přípravě článků pro náš server. Přeci jen: umíte si představit například recenze aplikací bez snímků obrazovek a ukázkových videí z aplikací a her? Pokud tedy potřebujete zaznamenat dění na obrazovce svého telefonu či tabletu na video, vězte, že neopotřebujete kameru. Screencast Video Recorder zaznamená obraz do souboru MPEG4, který můžete následně zpracovat, nebo nahrát na Youtube. Funkcí je skutečně mnoho a vyjmenovat všechny by zabralo prostor určený pro celý dnešní díl. Pro instruktážní videa (či chcete-li “video-návody”) je velmi praktická podpora kurzoru, ze kterého divák pozná, kde jste se dotkli obrazovky, nebo jak jste posunuli prstem. Volitelně lze nahrávat zvuk z mikrofonu zařízení, takže můžete komentovat, co je na obrazovce k vidění, nebo co se chystáte udělat.

Snímek obrazovky lze pořídit dlouhým podržením tlačítka pro vyhledávání, je-li jím váš telefon či tablet vybaven.

Součástí je také galerie, kde si můžete prohlížet, přehrávat, přejmenovat, odstranit a sdílet svá dříve nahraná videa a obrázky.

Aplikace stojí 4 dolary, ale k dispozici je také demo verze s omezením nahrávání na 20 sekund, takže si ji můžete vyzkoušet zdarma.

Měli bychom ale upozornit, že Screencast Video Recorder nepodporuje zařízení založená na platformě Tegra 2, Tegra 3 a Galaxy Nexus.

Screencast Video RecorderScreencast Video Recorder

Screencast Video Recorder Demo
Media Solutions
Verzev3.2a (28. 1. 2012)
Velikost3,3 MB
2.2+


Zdarma


73,92 Kč

HoneyBar

Koncept HoneyBaru je sice jednoduchý, ale jeho využití je takřka nekonečné: skrývá stavovou lištu na tabletech s Androidem 3.x Honeycomb. Pokud jste někdy na takovém zařízení sledovali film, prohlíželi si prezentaci fotografií, nebo hráli hry, pak víte, že lišta je vždy vidět (i když je zatemněná), a zabírá cenný prostor obrazovky. HoneyBar vám tento odcizený prostor vrátí zpět.

Po instalaci se HoneyBar spouští jako bílý obdélník s rozměry cca 100 x 54 obrazových bodů uprostřed oznamovací lišty (nebojte se – obdélník zmizí po deseti použitích). Stačí klepnout na toto pole, a oznamovací panel se schová. Když ho budete chtít zpátky, stačí znovu klepnout na stejné místo.

Aktuální verze přidává experimentální podporou pro zařízení s nadstavbou TouchWiz. Důležité upozornění pro uživatele s Androidem 4.0 ICS: HoneyBar není v této verzi podporován a neumí lištu skrývat.

Autor, bohužel, nedává k dispozici testovací verzi zdarma, nicméně během 15minutového limitu byste měli zvládnout vyzkoušet, zda HoneyBar na vašem zařízení funguje.

HoneyBar
HoneyBar

HoneyBar (ROOT *required*)
Perry Nguyen
Verze1.0.6 (9. 9. 2011)
Velikost18 kB
3.0+


18,34 Kč

Game On

Game On umožňuje uživatelům zálohovat, obnovovat a sdílet skrze Internet data z her. Aplikace může přijít ke slovu třeba v okamžiku, kdy nevíte, jak se z určité části hry dostat dál, nebo prostě jen chcete přeskočit úvodní jednoduché úrovně, a začít pokročilejšími levely. Jednoduše si stáhnete úroveň od jiného uživatele Game On, a můžete pokračovat tam, kde skončil.

V současné době jsou na serveru hostována data z více než šedesáti her a další průběžně přibývají. Cílem je vybudování knihovny tisíců her a souborů pro postup ve hře. Autor také pracuje na verzi, která nebude vyžadovat root, a na variantě pro iOS, jež by, dle jeho slov, měla být dostupná v prvním pololetí tohoto roku.

Kompletní seznam podporovaných her a nápovědu najdete na oficiálních stránkách projektu.

Game OnGame On

Game On
Made in Brooklyn
Verze0.5.5 (9. 1. 2012)
Velikost398 kB
1.6+


18,53 Kč

WiFi Protector

WiFi Protector je bezpečnostní aplikace, která chrání přístroj před “snifovacími” útoky skrze Wi-Fi. Odhalí a zabrání útokům na ARP (Address Resolution Protocol), před DoS (Denial of Service) i MITM (Man in the Middle).

Na rozdíl od většiny ostatních aplikací z dnešního přehledu tato nabízí částečnou funkcionalitu i pro telefony bez rootu. Jestliže ale chcete maximální ochranu, kterou aplikace nabízí, pak se bez rootu neobejdete. WiFi Protector může chránit tablet či telefon proti nástrojům, jako je FaceNiff, Cain & Abel, PROTI, ettercap, DroidSheep, NetCut a dalšími, které se snaží ovládnout vaši relaci přes MITM, nebo ARP spoofing. Pokud nechcete, aby někdo podobnými nástroji narušoval vaše soukromí, nebo dokonce ukradl vaše data, můžete se účinně bránit s touto aplikací.

Odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálním webu autora.

Wifi ProtectorWifi Protector

Wifi Protector
Gurke Development
Verze1.4.2 (31. 1. 2012)
Velikost1,6 MB
2.1+


71,20 Kč

Undelete for Root Users

Aplikaci na obnovu smazaných souborů jsme již v tomto cyklu měli. Podobné programy mohou ušetřit uživatele trápení. Asi každý někdy omylem smazal nějaký soubor, a ztratil ho navždy. Až se to stane příště, je tu šance na záchranu – stačí spustit Undelete, proskenovat paměťovou kartu, najít smazané soubory a ve většině případů je úspěšně obnovit.

Díky podpoře více než tisícovky typů souborů přijde Undelete vhod, pokud jste omylem smazali konkrétní typ dat – například fotografie, dokumenty, videa, nebo písničky.

Undelete má ale také opačnou funkci: dokáže bezpečně smazat soubory tak, aby je nebylo možné obnovit tímto, ani jiným podobným programem.

Protože při instalaci byste mohli přepsat soubory, jež chcete obnovit, doporučujeme neváhat, a mít Undelete připravený v telefonu “pro strýčka Příhodu.”

V současné době je podporován pouze souborový systém FAT, takže na většině zařízení to znamená, že aplikace dokáže pracovat pouze se soubory na externí SD kartě.

Verze zdarma obnovuje pouze obrázky, pokud budete potřebovat plnou podporu, budete si muset koupit klíč.

Undelete for Root UsersUndelete for Root Users

Undelete for Root Users
Fahrbot Mobile
Verze2.1.3.1 (4. 4. 2012)
Velikost2,1 MB
2.1+


Zdarma


55,39 Kč

Mobile ODIN Pro

Už jste někdy zkoušeli flashnout firmware do telefonu Samsung, ale neměli jste po ruce počítač? Pak možná využijete mobilní verzi ODIN Pro, nabízející jednoduchý způsob, jak flashnout soubory ODIN z interní nebo externí paměťové karty přímo do telefonu. Aplikace dokonce nabízí možnost rootnutí firmware během flashování.

Seznam oficiálně podporovaných zařízení najdete v příslušném vláknu diskuzního fóra XDA Developers.

Mobile ODIN ProMobile ODIN Pro

[root] Mobile ODIN Pro
Chainfire
Verze2.30 (14. 3. 2012)
Velikost1 012 kB
2.1+


98,29 Kč

Call Master

Call Master je druhá aplikace od vývojářského studia Fahrbot Mobile (první byl výše zmiňovaný Undelete). Jde o jeden z nejlépe provedených firewallů pro volání a textové zprávy, jaký jsme kdy viděli. Je to jedna z pouhých dvou aplikací, které jsou schopny zcela ignorovat příchozí hovor.

Může ovládat desítky proměnných v mnoha situacích – od blokování některých čísel v určité denní době, přesměrování konkrétních čísel do hlasové schránky, automatické zavěšování příchozích hovorů, a ještě mnohem více. K dispozici je například sedm způsobů odmítnutí hovoru, filtrování SMS podle obsahu, automatické odpovědi, ochrana heslem, nebo profily.

Call Master je ke stažení jako 24hodinové demo. Za necelých 100 Kč pak můžete pořídit klíč. Pokud hledáte způsob, jak selektovat příchozí hovory a zprávy, měli byste tomuto programu rozhodně věnovat čas a pozornost.

Pro další informace doporučujeme navštívit diskuzní fórum na XDA.

Call Master Call BlockerCall Master Call Blocker
Call Master Call Blocker

Call Master Call Blocker

 

 

Call Master Call Blocker Trial
Fahrbot Mobile
Verze1.3.3.4 (4. 4. 2012)
Velikost1,6 MB
2.1+


Zdarma


92,44 Kč

avast! Mobile Security

Poslední v dnešním přehledu, ale určitě ne z hlediska funkcí – avast! Mobile Security je aplikace, kterou by měl každý uživatel s rootnutým telefonem nejen znát, ale rovnou nainstalovat. Instalovat antivir na Android? Opravdu? Ano, opravdu! Tento bezpečnostní balík totiž, kromě mnoha jiných funkcí, nabízí nejlepší řešení pro případ krádeže či ztráty telefonu. avast! mohou používat i uživatelé, kteří nemají rootnutý telefon, nicméně tzv. “anti-theft” je jednou funkcí, k jejímuž fungování je root nezbytný.

Ochrana před krádeží přitom není jen nějakým “doplňkem” průměrné kvality – jedná se o původní Theft Aware, který jsme si představili ve druhém díle, a jež patřil k nejlepším na trhu. Theft Aware byl koupen avastem a začleněn do jeho aplikace Mobile Security. Aplikace přitom nebyla, kromě vizuálního provedení, zásadně změněna – je jednoduchá, intuitivní a především funkční. Když pak dojde ke ztrátě nebo odcizení telefonu, můžete si být jisti, vaše data jsou chráněna a v maximálním možném bezpečí.

Co nabízí avast! Mobile Security dál?

  • Antivir – prohledání všech nainstalovaných aplikací a obsahu paměťové karty, stejně jako kontrola nainstalované aplikace při prvním spuštění.
  • Správa soukromí – prověření a zobrazení přístupových práv nainstalovaných aplikací, identifikace možných rizik, snadné zjištění, k jakým informacím mají jednotlivé aplikace přístup.
  • Filtrování hovorů a textových zpráv – podle nastavených podmínek, jako jsou určité dny v týdnu a čas, blokuje příchozí hovory, nebo je přesměruje do hlasové schránky. Též je možné blokovat odchozí hovory.
  • Správce běžících aplikací – podobně, jako Správce úloh systému Windows, zobrazí seznam spuštěných aplikací, kolik MB RAM zabírají, jak zatěžují procesor, počet vláken a služeb. Uživatel má možnost jednotlivé procesy zastavit, nebo odinstalovat související aplikace.
  • Webový štít – kontroluje každou webovou adresu, kterou zařízení načítá, a varuje před URL infikovanými malwarem.
  • Firewall umí zakázat připojení k internetu vybraným aplikacím, přičemž lze nastavit jiná pravidla, když je telefon připojen přes WiFi, jiná pro mobilní síť, nebo roaming. Tato funkce vyžaduje root.
  • Varování při změně SIM – v případě vložení neautorizované SIM karty lze telefon automaticky zablokovat, aktivovat sirénu, poslat oznámení na zadané číslo, včetně nového telefonního čísla a polohy. Jestliže v telefonu střídáte více SIM karet, lze nadefinovat seznam schválených SIM karet, které lze použít v telefonu bez spuštění upozornění.
  • Vzdálené ovládání – v případě odcizení nebo ztráty můžete telefon ovládat s pomocí SMS příkazů. Jimi pak lze spouštět sirénu, zamknout telefon, zjistit polohu, vymazat telefon, provést skryté volání, přesměrovat hovory, odesílat SMS, restartovat atd.

avast! Mobile Security je zdarma, a pokud byste si měli z dnešního přehledu vybrat jen jednu aplikaci, kterou si nainstalujete, měla by to být právě tato. Ostatně hodnocení v Google Play 4,7 z 5 možných je dostatečně výmluvným argumentem.

avast! Mobile Securityavast! Mobile Security

avast! Mobile Security
AVAST Software
Verze1.0.1892 (27. 2. 2012)
Velikost2,3 MB
2.1+


Zdarma

Jsme na konci pátého dílu, což znamená, jak jsme nastínili na začátku, posledního pokračování, převzatého (a doplněného) ze serveru Android Police. Další případná pokračování jsou nyní ve vaší režii. Pokud tedy víte o úžasných, nezbytných, opomenutých aplikacích pro rootnuté telefony, dejte nám vědět prostřednictvím následujícího formuláře. Určitě se jim podíváme na zoubek a bude-li tipů dostatek, připravíme další díl(y) “Nejlepších aplikací pro rootnuté telefony.”

Zdroj: Android Police.

Komentáře

Ťululum

Ťululum

24.4.2012 8:53

Neznáte aplikaci, která by umožňovala procházení SD karty jen přes spojení Bluetooth? Na mé staré Nokii to fungovalo bez problémů. Viděl jsem tu sice něco podobného pro WiFi, ale to taky nebylo úplně ideální

Tomáš

Tomáš

24.4.2012 10:31

Bluetooth File Transfer toto umí.

vrga

vrga

24.4.2012 13:59

Když ale někdo přehraje ROMku, tak avast! na cizí simku a vzdálenou blokaci asi moc nepomůže, co?

Majk

Majk

24.4.2012 13:59

Ahoj androiďáci..prosimvás hledám aplikaci – Bind HW klávesnice…chtěl bych si totiž zahrát skákačku na své HW klávesnici (mám Motorolu Milestone 2) něco jako tahle sranda : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orangepixel.stardashf … neznáte nějakou app pomocí které bych mohl tlačítka z obrazovky nabindovat jako HW tlačítka na klávesnici? či na jiném podobném principu? :)

lukas

lukas

24.4.2012 16:58

Ale nechapem programu undelete sak ked nieco vymazem tak my to ostane v telefone nejaky maly subor a z toho sa to potom obnový ci ako

Ťululum

Ťululum

24.4.2012 17:46

lukas: Když něco vymažeš tak se to jen určí k přepsání. Pokud se to nepřemíše jiným souborem můžeš to v pohodě obnovit.

NoDicz

NoDicz

24.4.2012 18:39

Povedený díl :) ale těším se už na čtenářský. Avast používám, je to úžasná aplikace, pokud máte root dokáže přežít i přechod do továrního nastavení!! Antitheft funguje skrytě pokud chcete (ještě aby ne!), není jak ho uvidět na telefonu, pokud si nastavíte pro něj třeba pin 2222, dostanete se do něj tak že do dialeru napíšete 2222 a dáte volat, chytré :)Je to pro mě must-have aplikace, člověk ji ale naplno docení až ztratí telefon ;) taky si můžete navolit 2 čísla, na které v případě výměny sim ten pošle nové údaje sim které je tam vložena = můžete ho nadálku ovládat, protože víte kam posílat SMS příkazy, pošlete na tel. 2222 LOST a vypne USB Debuging, pošle svou polohu, začne řvát prostě to co mu nastavíte že má dělat když příjde LOST, takže bude pro zloděje/nálezce težší přehrát firmware- a tím odstranit anti-thefta (o kterém ani neví). Jen poznámka používal jsem GO sms, velmi rád, jenže kouzlo anti-theftu je že vy posíláte SMS s příkazy, a dotyčný ani nemá páru že se něco děje,potřebujete aby se sms nehlásily, nebyly v inboxu ani nikde, nebyly na ně notifikace…. jenže GO sms je normálně přijmal, tím že začíná každá SMS Pinem, tak by zloděj dokazál tento soft ihned vypnout a odinstalovat….tím pádem jsem se naučil žít bez GO sms ;)
ještě bych ten program doplnil o funkci vyfocení přední kamerkou a poslání přes MMS, snad v nějaké budoucí verzi.. :)

xsarahdi

xsarahdi

25.4.2012 0:37

Ahoj.vidím,že sa vyznáš v Avaste.Mám root antitrieft ako root ale nie je mi jasné t)ie príkazy na diaľku smskami.vieš mi presnejšie popísať.?mám nastavené 2 tel čísla.takze ak som pochopil správne tak zaslem sms z môjho druhého tel na to číslo co mi dorazí že bola vložená.ale ja mám nastavené,že sa hned zapne alarm. Takze ho mám vypnúť aby netusili že tam je avast?aby sme ho vedeli nájsť?co sa dá všetko ovládať smskami a ako?dik
práve pomocník nieje preložený takže preto sa pýtam.

exit47

exit47

25.4.2012 2:02

Majk: Hodně emulátorů podporuje keymaping a nebo možná i aplikace GameKeyboard, ale tu nemám odzkoušenou ;)

Karelk

Karel Kiliánexternista 0

25.4.2012 10:46

To: lukas
Zkuste si to představit takto:
Soubor uložený na disku je v podobě nul a jedniček uložen do určitých sektorů.
Aby systém/disk věděl, kde se ten soubor nachází, má uložený v tabulce jeho název, a místo, kde ho najde. Tedy například (zjednodušeně řečeno): “soubor ahoj.txt je uložen v sektorech 256, 257 a 258.”
Když soubor smažete, tak se obsah sektorů nezmění – důvod je prostý: trvalo by to déle, než když se jen v tabulce smaže název a informace o poloze. Místo se “smaže” až PŘEPSÁNÍM jiným souborem.
A do tohoto okamžiku je možné “smazaný” soubor obnovit, protože fyzicky na disku stále jen, jen není uveden v tabulce a systém o něm jako neví.
Je to hodně zjednodušené, nicméně snad dostatečně pochopitelné :)

Michal

Michal

25.4.2012 14:49

Zdravím.
Neznáte náhodou někdo nějakou aplikaci, která přemapuje hw tlačítko z jedné funkce na jinou? Příklad: “Hledej” na “šipka doleva” ?

NoDicz

NoDicz

25.4.2012 20:38

to xsaradhi: ani ne, jen kdyz neco mam tak to chci pouzivat naplno :) ja ho mam nastaveny tak ze je zmena SIM karty (to same jako kdyz posles prikaz LOST), tak tel. vypne USB debuging, posle na nastave cisla svou polohu a nove udaje o SIM ktera je vlozena, ale mam jej nastaveny tak aby sel ovladat z jakehokoliv cisla, ne jen z tech dvou nastavenych. Pokud tel ztratim v lese, dalkove si od nekoho zapnu sirenu, nemuzu si byt jisty ze je zrovna pobliz jedno z tech dvou cisel ;) taky nechci aby tel. hned vyzvanel a pod. to by se hodilo kdyby ti jej vzal nekdo v hospode treba, ale tu si zapnes sam na dalku (taky z jakehokoli cisla :) ), mam jej tak nastaveny proto, aby dotycny nemel ani tucha ze tam neco takoveho je, radsi at to nevi, vsechny veci jsou zapinat/vypinat dalkově tak zbytečne neupozornovat…
v nastaveni mam-
chovani ochrany mam zasktle jen – Zakazat ladeni USB a vynutit datove pripojeni.
v Text zamku,GPS,Vymazani mam – nastaveny text zamku, zakrtle dukladne vymazani, GPS mas vynucene zaplou protoze mas root.
zvuk sireny mam zakladni
a ochranu mam zaplou proti tovarnimu nastaveni. Pokud chces dej meila a poslu ti seznam dalkovych prikazu co jsem si vytahl do worda a vytiskly nosim u sebe :) uz se mi stalo ze jsem 3x ztratil tel, vzdycky se mi vratil diky PČR, ale takhle je ani nepotřebuju a tel. si dohledam a rucne vykomunikuju zpet sam :).

NoDicz

NoDicz

25.4.2012 20:41

ze stránek Avastu: (pokud to moc spamuje diskuzi prosím smazat)

Struktura SMS příkazů

Všechny SMS příkazy musí začínat vaším heslem do programu avast!. Například pokud jste si zvolili heslo 2222, příkaz k zablokování telefonu by měl vypadat takto:
2222 LOCK

LOST
Příklad: 2222 LOST
Označí telefon jako ztracený. Tento příkaz vyvolá stejné akce jaké jsou nastavené u výměny SIM karty.

FOUND
Příklad: 2222 FOUND
Označí telefon jako nalezený. Tento příkaz zruší zamknutí telefonu a zvukový alarm.

LOCK
Příklad: 2222 LOCK
Zamkne telefon

UNLOCK
Příklad: 2222 UNLOCK
Odemkne telefon

MESSAGE
Příklad: 2222 MESSAGE Vrat mi muj telefon!
Zobrazí na telefonu zprávu, která může být zrušena. Pro stále viditelnou zprávu použijte příkazy LOCK a LOCKTEXT.

SIREN ON
Příklad: 2222 SIREN ON
Zapne zvukový alarm

SIREN OFF
Příklad: 2222 SIREN OFF
Vypne zvukový alarm

LOCATE
Příklad: 2222 LOCATE
Vyhledá telefon

LOCATE
Příklad: 2222 LOCATE 5
Soustavně sleduje pohyb telefonu

LOCATE STOP
Příklad: 2222 LOCATE STOP
Zastaví sledování

CALL [phone number]
Příklad: 2222 CALL
Příklad: 2222 CALL +43660333555
Pokud není zadané telefonní číslo, příkaz vyvolá hovor zpět na číslo, ze kterého píšete. Při zadání telefonu aplikace vytočí zadané číslo.

FORWARD SMS [phone number]
Příklad: 2222 FORWARD SMS
Příklad: 2222 FORWARD SMS +43660333555
Pokud není zadané telefonní číslo, příkaz tajně přepošle zprávu zpět na číslo, ze kterého píšete. Při zadání telefonu aplikace přepošle zprávu na zadané číslo. Tento příkaz přepíše předchozí příkazy k přeposílání SMS.

Přeposílání může být zrušeno posláním příkazu FORWARD SMS STOP nebo spuštěním nástroje avast! Anti-Theft.

CC SMS [phone number]
Příklad: 2222 CC SMS
Příklad: 2222 CC SMS +43660333555
Funguje stejně jako FORWARD SMS, ale posílá kopii zprávy a nesmaže SMS z telefonu, kterému posíláte příkazy. Tento příkaz přepíše předchozí příkazy k posílání kopií SMS.

Přeposílání může být zrušeno posláním příkazu CC SMS STOP nebo spuštěním nástroje avast! Anti-Theft.

CC CALLS [phone number]
Příklad: 2222 CC CALLS
Příklad: 2222 CC CALLS +43660222333
S tímto příkazem si můžete vyžádat SMS upozornění na příchozí hovor. Pokud nezadáte jiné číslo, bude upozornění posláno na telefon, ze kterého zadáváte příkazy. Tento příkaz přepíše předchozí příkazy k upozorňování na příchozí hovory.

Do programu jsme nezahrnuli přímé přesměrování hovorů, protože v sítích různých operátorů po celém světě funguje různými způsoby a není možné ho zcela skrýt před zloději.

Posílání upozodnění může být zrušeno posláním příkazu CC CALLS STOP nebo spuštěním nástroje avast! Anti-Theft.

CC ALL [phone number]
Příklad: 2222 CC ALL
Příklad: 2222 CC ALL +43660222333
Kombinuje příkazy CC SMS a CC CALLS. Tento příkaz přepíše všechnya předchozí nastavení na přeposílání zpráv i hovorů.

Posílání upozodnění může být zrušeno posláním příkazu CC ALLS STOP nebo spuštěním nástroje avast! Anti-Theft.

WIPE
Příklad: 2222 WIPE
Vymaže všechna data z telefonu

GET SMS
Příklad: 2222 GET 10 SMS
Pošle dotaz na SMS zprávy

GET INBOX SMS
Příklad: 2222 GET 10 INBOX SMS
Pošle dotaz na doručené SMS zprávy

GET SENT SMS
Příklad: 2222 GET 10 SENT SMS
Pošle dotaz na odeslané SMS zprávy

GET SMS FOR
Příklad: 2222 GET 10 SMS FOR +43660333555
Pošle dotaz na SMS zprávy ze zadaného čísla

GET CONTACTS
Příklad: 2222 GET CONTACTS
Pošle dotaz na kontakty z telefonního seznamu

GET LOG
Příklad: 2222 GET LOG 10
Pošle dotaz na výpis hovorů

LAUNCH
Příklad: 2222 LAUNCH
Spustí uživatelské rozhraní avast! Anti-Theft

CLOSE
Příklad: 2222 CLOSE
Zavře uživatelské rozhraní avast! Anti-Theft

REBOOT
(jen pro rootované telefony)
Příklad: 2222 REBOOT
Restartuje zařízení

SET OWNER
Příklad: 2222 SET OWNER Charles Chaplin
Změní jméno vlastníka přístroje

SET PASSWORD
Příklad: 2222 SET PASSWORD 3333
Změní heslo do programu avast! – je třeba zadat heslo o 4-6 znacích

SET FRIEND 1
Příklad: 2222 SET FRIEND 1 +43660122220192
Změní telefonní číslo prvního z přátel. Vyžaduje platné telefonní číslo.

SET FRIEND 2
Příklad: 2222 SET FRIEND 2 +43660122220192
Změní telefonní číslo druhého z přátel. Vyžaduje platné telefonní číslo

SET ONLYFRIENDS
Příklad: 2222 SET ONLYFRIENDS 1
Změní nastavení autorizace pro SMS příkazy (0 = povolí všechna čísla, 1 = povolí jen čísla přátel)

SET LOCKMODE
Příklad: 2222 SET LOCKMODE 1
Změní chování zámku telefonu (0 = nezamykat, 1 = automaticky zamknout)

SET SIRENMODE
Příklad: 2222 SET SIRENMODE 1
Změní the nastavení zvukového alarmu (0 = vypne alarm, 1 = zapne alarm)

SET APPLOCKMODE
Příklad: 2222 SET APPLOCKMODE 1
Změní nastavení správce programů nebo zabezpečení (0 = zruší aktivní nastavení, 1 = zablokuje správce programů, 2 = zablokuje nastavení telefonu)

SET USBLOCKMODE
(jen pro rootované telefony)
Příklad: 2222 SET USBLOCKMODE 1
Změní ladění USB (0 = nezamykat ladění USB přístupu, 1 = zamknout ladění USB)

SET FORCEDATAMODE
(jen pro rootované telefony)
Příklad: 2222 SET FORCEDATAMODE 1
Změní zabezpečení připojení vynuceného připojení(0 = nevynucovat připojení, 1 = vynutit připojení)

SET BATTERYSMSMODE
Příklad: 2222 SET BATTERYSMSMODE 1
Změní signalizaci nízkého stavu baterie (0 = neupozorňovat na nízký stav baterie, 1 = upozornit na nízký stav baterie)

SET LOCKTEXT
Příklad: 2222 SET LOCKTEXT Prosim zavolejte mi zpet na +4313283483
Zobrazí text na obrazovce

SET AUTOGPS
Příklad: 2222 SET AUTOGPS 1
Umožní nebo zabrání automatickému spuštění GPS (0 = vypnout, 1 = zapnout)

SET WIPEMODE
Příklad: 2222 SET WIPEMODE 1
Umožní nebo zablokuje kompletní smazání (0 = vypnout, 1 = zapnout)

SET PROTECTION
Příklad: 2222 SET PROTECTION 1
Umožní nebo zablokuje zabezpečení Anti-Theft (0 = vypnout, 1 = zapnout)
Upozornění: Použitím tohoto příkazu zcela vypnete Avast! Anti-Theft, takže nebude mít žádný účinek.

xsarahdi

xsarahdi

26.4.2012 15:39

Fuu tak takúto odpoveď som teda nečakal…;-) klobúk dole pred tebou a mal by si si ten preklad vyfaktúrovať Avastu ;D
Inak dnes som prišiel nato,že mi z ukradnutého mobilu začali nakupovať drahé aplikácie samozrejme z môjho účtu v banke.ešte,že mám sms notifikácie a hneď ráno som si všimol ako som v noci ked som spal nakúpil aplikácie za 34€.

Teraz sedím na políciu

JirkaS

JirkaS

26.4.2012 16:50

xsarahdi: Tobě ukradnou mobil a ty si ani nezměníš hesla (hlavně to ke google)??? Nechápu…

xsarahdi

xsarahdi

26.4.2012 20:52

Tak vidíš…tak jednoduché a nenapadlo…:(

Každý sa učí :D

NoDicz

NoDicz

26.4.2012 22:53

xsaradhi: ja to neprekladal, to je tam volne ke stazeni;)

RSS (komentáře k článku)