Menu

Nehody, radary, nejlevnější ceny benzínu, i to je MOTOMAIL

Klasická situace běžného dne: ráno nestíháme, na poslední chvíli usedáme do auta, vyjíždíme na dálnici a po pár kilometrech nehoda. Jak to, že jsme neslyšeli zprávu v rádiu? Začínají se tvořit kolony a my už jistojistě víme, že do práce přijedeme pozdě – zvlášť nyní, když firma šetří a hodlá propouštět, ach jo.
Máme pro vás řešení, společnost Lagardère Active ČR představuje aplikaci MotoMail. Ta se chová podobně, jako každá sociální síť, je tak postavená na co největším množství uživatelů, kteří jednotlivě přidávají své postřehy z cest přímo do této aplikace. Jak MotoMail funguje a co všechno umožňuje?

Domovská stránka

Po spuštění aplikace je vhodné se zaregistrovat (aplikace však omezeně funguje i bez registrace). Následuje schválení podmínek, kde se zavazujete k dodržování dopravních předpisů a zásad bezpečné jízdy – kdykoliv budete chtít aplikaci spustit, zastavte na bezpečném místě. Úvodní obrazovka nás přivítá trošku strohými ikonami, které ve spojení s křiklavě zelenou barvou nešetří naše oči, ani displeje. Tmavší pozadí a větší font by aplikaci slušel více. V úvodu je k dispozici souhrn zpráv, ze kterých se dozvíte, co se právě na českých silnicích děje. Každý kdo o negativních událostech napíše, pomůže tak ostatním, kteří kolem případné nehody či jiného omezení pojedou.

Mapa

Dle GPS aplikace pozná, kde se právě nacházíte, ve vašem okolí tak začne během chvíle vyhledávat informace o aktuálních radarech, nehodách, či uzavírkách. Ve spodní části obrazovky máte k dispozici jednotlivé funkce, kterými můžete ostatním účastníkům provozu pomoci.

 

Nehody jsou na mapě zakresleny upozorňující dopravní značkou, pokud na ni kliknete, zobrazí se textový popis události.

Hustota provozu 1/5

Pod touto funkcí se skrývá stupnice od jedné do pěti. Pokud se pohybujete po D1 a stala se právě nehoda, kvůli které se tvoří kolony, neváhejte použít pětku.

Radar

Jednoduchá funkce oznamující přítomnost radaru. Můžete tak upozornit na měření rychlosti příslušníky policie, či na nově zřízený statický radar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahlásit policii

Jste svědkem nehody či vloupání do automobilu? Nahlaste tuto situaci Policii.

Nehoda

Zřejmě nejčastější jev na silnicích, projíždíte kolem nehody, která významně omezuje plynulost silničního provozu? Informujte o ní i ostatní uživatele.

Nahlásit piráta silnic

Velice zajímavá funkce, která umožňuje nahlásit kohokoliv, kdo hazarduje se životem svým, či ostatních. Jste svědkem nebezpečného jednání nezodpovědného řidiče? Zaparkoval někdo na parkovacím místě pro invalidy, aniž by měl platný průkaz včetně čitelného označení automobilu? Chová se jednoduše tak, jako kdyby mu celá silnice patřila? Nahlaste jeho RZ.

PHM

Poslední funkcí je možnost oznámení ceny pohonných hmot. Spolu s údaji z GPS se uživatelům zobrazí ceny benzínu či nafty z čerpací stanice, kde jste naposledy tankovali.

 

MotoMail také nabízí stručný žebříček nejaktivnějších řidičů, nejdůležitější součástí aplikace je také aktualizovaný seznam dopravních událostí z celé ČR.

 

Oficiální zpráva

Praha, 12. 1. 2012 –  Od dnešního dne mohou všichni, kdo rádi řídí a milují svět motorů sdílet svoji vášeň, ale hlavně aktuální dopravní informace v chytrých mobilních telefonech. Síť pro motoristy Motomail totiž připravila zásadní proměnu své aplikace pro telefony s operačním systémem iOS i Android.
„Lidé se v Motomailu vzájemně hodně infomali o dopravních omezeních, nehodách nebo stavu vozovky, a tak jsme od základů přeměnili naši mobilní aplikaci, tak aby lidé měli čerstvé zprávy z cest neustále po ruce,“ popsal Lubor Zoufal, ředitel divize digitálních médií společnosti Lagardère Active.
Nová aplikace tedy umožní komunikovat s ostatními motoristy, sledovat nebo podávat zprávy o situaci na dálnici, o nehodách, pirátech silnic nebo cenách pohonných hmot.
Lidé si také mohou vyměnovat zprávy a zkušenosti například s majiteli vozů se stejnou značkou nebo sdílet svoji GPS polohu s ostatními účastníky provozu.
Aplikace jsou zdarma ke stažení v AppStore a Android Marketu.
Motomail je další ze série mobilních aplikací, kterou vydává mediální dům Lagardère Active. Mezi uživateli už je například chytrá aplikace pro poslech hudby zdarma YouRadio,  úspěšná dětská hra Chrochtátko nebo mobilní přehrávače rádií Evropa 2, Frekvence 1 či pohádkového rádia Pigy.

Jak se Vám MotoMail líbí?

Motomail NEW!
Lagardere Active
Verze2.0.1 (12. 1. 2012)
Velikost954 kB
2.0+


 

Komentáře

Libb76

Libb76

17.1.2012 8:49

Nelíbí. Nahlaš, nabonzuj… Jak jen může ta samá aplikace hlásit SPZ “pirátů” a zároveň varovat před radary?
Ad nehoda – co mě motivuje, abych ji nahlásil? A naopak, pokud bude motivace – je tam ověření nehody? Nestane se jako u konkurence, že někdo bude hlásit fiktivní události, aby si nahodil nějaké body?
Pokud navíc bude muset uživatel opravdu zastavit, pokud aplikaci používá (a proč, když to vyplní spolujezdec – a kdyby jo, hlídá si aplikace, že není auto v pohybu?) tak lidi s ní způsobí víc problémů, než ty nehody.
Tyhle aplikace za volant podle mě nepatří. Navigace je dobrý pomocník, ale obecně řidič má koukat na cestu a ne na mobil.

Mem

Roman Nepšinský 0

17.1.2012 9:03

Libb76: Radary + bonzování, podchycení co největší cílovky, zvlášť u Čechů by to bez bonzování mělo asi sotva poloviční úspěch ;) To nahlášení radaru vypadá z obrázku jednoduše (být na záložce Radar a stisknout tlačítko Nahlásit, GPS se doufám neustále aktualizuje) a asi bych to využil, místní policie měří na profláknutých podle mě velmi kontroverzních (bezpečných) úsecích, a obvykle jen když je hezky a slabý provoz. Materiální aspekt takového “přestupku” je mizivý, takže tam ani člověk nemusí mít morální dilema.

Pavel

Pavel

17.1.2012 9:12

Není lepší (a používanější) Waze?

VBalko

VBalko

17.1.2012 9:19

Jo je lepsi i pouzivanejsi – a jako pridanou hodnotu waze naviguje. Teda spis ty blbinky jsou pridanou hodnotou k navigaci :)

Hochmuth

Tomáš Hochmuth 0

17.1.2012 9:42

Ano, GPS se neustále aktualizuje, pokud projíždíte kolem radaru, stačí stisknout tlačítko Nahlásit. Na mapce se vytvoří ikonka radaru a ostatní účastníci tak vidí, ve kterých místech se radar přesně nachází. Vložil jsem do recenze screen, na kterém lze vzniklá ikonka vidět.

Jiří

Jiří

17.1.2012 9:46

Libb76: naprosto souhlasím.

Standa

Standa

17.1.2012 9:55

Na SGS2 nelze provést registraci – neznámá chyba…

Petr

Petr

17.1.2012 11:23

Aplikace naprosto na p….
Ale hodnotim ze presli od sms k aplikaci :)

Jinak zbytecna ap, staci pouzivat vyse zminene waze

VT

VT

17.1.2012 12:00

Drzim palce…ale Waze
P.S. krome toho mi nejde registrace.

Aleq

Aleq

17.1.2012 15:25

Dalsi hlas pro Waze. Rozdeleni uzivatelu mezi nekolik systemu je v tomhle pripade na skodu, rekl bych. A Waze uz ma solidni zakladnu uzivatelu.

Michal Vojtisek

Michal Vojtisek

17.1.2012 16:19

Ktery prase tomu navrhovalo design? Tohle ku***ní Android platformy klonama aplikaci z iOS je nechutny!

/// Naprostý souhlas.. :-)

S pozdravem T. Hochmuth

garcia

garcia

17.1.2012 19:31

+1 pre Waze

wastlik

wastlik

17.1.2012 22:50

WAZE!!!

zetor

zetor

18.1.2012 18:16

Waze je mnohem lepší a to hlavně díky komunitě,která neustále pracuje na vylepšování map.

Hugo

Hugo

18.1.2012 19:32

Muhehe, Waze naviguje? A fakt jste se tou parodií na navigaci někdo nechal navigovat?

Faldicek

Faldicek

18.1.2012 20:09

A funguje aplikace i jako navigace? Pokud ne tak je to naprosto k ničemu. Pokud se během navigování objeví ikonka s upozorněním, budiž, ale řidič se nemůže (NEMĚL BY)hrabat během jízdy v mobilu a zjišťovat jestli náhodou někde před ním není radar, nehoda či něco podobného. Popravdě ani mě nějak nezajímají dopravní informace v rádiu, pokud jedu v neznámém prostředí a řeknou, že támhle v té ulici, či na tamté silnici je nehoda, stejně nevím kde to je. Používám navigaci s RDS-TMC, které tyto informace zohledňuje při výběru trasy i během cesty…

SP

SP

23.1.2012 15:36

Co se tyka Waze, navigovat se tim neda, dokud nedolelaji podporu pro razeni pruhu. Jinak totiz prujezd vetsimi mesty s viceproudyma a slozitejsima krizovatkama je problemovy – clovek casto konci v jinem pruhu a vyjede uplne nekde jinde a musi se slozite vracet. Mam jine navigace s pruhama a to je pohoda.

RSS (komentáře k článku)