Novinku v řadě LG Optimus bude pohánět Snapdragon 800

10_434x328

Tak trochu se nám chce napsat: LG a Qualcomm na věčné časy. A vlastně proč ne. Řada procesorů Snapdragon patří dlouhodobě k populární volbě a u mobilů vybavených Snapdragonem 600 jsme si rozhodně nemohli na nedostatek výkonu stěžovat. Ba naopak. Navíc už poměrně dlouho víme, že se na nás řítí opravdová bestie v podobě Snapdragonu 800, který posune hranice mobilního výkonu zase o slušný kousek dál. nVidia sice chystá Tegru 4, ale je otázka, kdy ji skutečně uvidíme v konkrétním telefonním přístroji.

Qualcomm Snapdragon 800 Qualcomm Snapdragon 800

LG nyní oznamuje nástupce modelu LG Optimus G, který byl vyzbrojen čipem S4. Ten je stále dostatečně výkonný a Optimus G s ním běhá krásně rychle. Podle dostupných informací však bude osmistovkový Qualcomm až o 75 % výkonnější. Je to dáno jednak vylepšenou architekturou samotného čipu a samozřejmě i frekvencí, která bude o 800 MHz vyšší. Čtyřjádrový procesor tedy bude tikat na hodnotě neuvěřitelných 2300 MHz. Navíc se dočkáme i grafického akcelerátoru Adreno 330, nástupce kvalitního modelu 320. Sice malý skok v číslování, ale odhaduje se, že ve skutečnosti bude novinka až o 100 % výkonnější než “třistadvacítka”.

Rozhodně to vypadá jako pořádná porce výkonu a my už se nemůžeme dočkat, až tuhle novinku proženeme redakčními testy. Budeme si však muset počkat minimálně do třetího čtvrtletí tohoto roku, případně ještě déle, pokud se zopakuje situace s posunutým vydáním v Evropě jako u modelu Optimus G.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)