Menu

Nakupujete v Obchodě Play? Jak? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

nakupujete-v-obchode-play-jak
Nakupujete v Obchodě Play? Jak? (Víkendová hlasovačka a diskuze)
Ohodnoťte článek

Je to bezmála sedm let od okamžiku, kdy mohli Češi začít nakupovat placené aplikace v Obchodě Play. Ten se v té době ještě jmenoval Android Market a oním slavným dnem bylo 30. září 2010, kdy vývojář Eric Chu přislíbil, že během 14 dnů bude Android Market přístupný dalším 18 zemím včetně České republiky. Dnes již nákupy v Obchodě Play považujeme za samozřejmost. Můžete zde pořídit nejen aplikace, ale také knihy, filmy a hudbu. Jak jste na tom vy – naši čtenáři? Nakupujete v Obchodě Play? Pokud ano, jakou platební metodu volíte? Na to se budeme ptát tento týden v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze.

Nakupujete v Obchodě Play

Nakupujete v Obchodě Play

Nákupy v Obchodě Play

Jak jsme říkali výše, v Obchodě Play můžeme nakupovat od podzimu roku 2010. Tehdy jsme dokonce připravili podrobný návod, nicméně od té doby se mnoho věcí změnilo. Nejen název z Android Marketu na Obchod Play, ale i podporované platební metody. Také přidání platební metody je dnes podstatně jednodušší – Obchod Play si o její zadání řekne buď při zadávání účtu Google, nebo při pokusu o první nákup.

Ačkoli v zahraničí podporuje Obchod Play celou řadu platebních metod, v Česku dává k dispozici jen dvě: platební kartu (debetní či kreditní) a platbu přes fakturu u operátora (podporuje O2 a T-Mobile). Podrobnosti na toto téma najdete na oficiálních stránkách nápovědy. Kromě PayPalu nejsou podporovány ani takzvané „dárkové karty„, a to ani v případě, kdy vám je někdo pořídí v zahraničí, a vy se je pokusíte uplatnit v Česku. V tomto směru už dlouho očekáváme změnu, protože dárkové karty jsou pro Google způsobem, jak rozšířit zákaznickou základnu. Mohou je totiž použít například děti, nebo uživatelé, kteří z nějakého důvodu nemají platební kartu.

Od října 2013 můžeme v Obchodě Play nakupovat hudbu

Od října 2013 můžeme v Obchodě Play nakupovat hudbu

Připomeňme si ještě v bodech, jak Google postupně zpřístupňoval jednotlivé sekce svého Obchodu pro české uživatele:

Nakupujete v Obchodě Play? Jak?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky: Nakupujete v Obchodě Play? A pokud ano, jak platíte?

V diskuzi pod článkem se můžete pochlubit, za kolik korun jste již v Obchodě Play nakoupili, co kupujete nejčastěji a jakou nejvyšší částku jste zaplatili za jednu aplikaci, písničku, film či knihu. Budeme také rádi, když nám napíšete, jaké platební metody byste v Obchodě Play rádi viděli. Pokud naopak v tomto zdroji aplikací a zábavy nenakupujete, napište nám, proč.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci tohoto cyklu ptali, kolik operační paměti v chytrém telefonu stačí? Ukázalo se, že naše čtenářská obec z velké části souhlasí s tvrzením manažera společnosti Huawei, podle kterého nikdo nepotřebuje ve smartphonu více než 4 GB RAM. Právě pro tuto hodnotu hlasovalo 35 % z vás. Dalších 31 % pak považuje za dostačujících 3 GB RAM. K méně náročným uživatelům, jež považují za vyhovující 2 GB operační paměti, patřilo 20 % hlasujících. Více než 4 GB RAM pak požaduje 10 % respondentů, kteří se zapojili do ankety.

Hlasovačka z minulého týdne

Hlasovačka z minulého týdne

Komentáře

Mazec

Mazec

z aplikace
20.3.2017 14:08

To jsou hrozné kecy.
Vo prostě jde to se stahuje…

stejně tak jako když se asi před 20 lety začaly kopírovat cd.
Ti co tady kritizují si to možná nepamatují…
Ve městě byl obchod a ten nedělal nic jiného než kopíroval cd… Půjčil sis něco, stavil ses tam a za nějaký poplatek Ti to vypálili…
Než se rozšířili vypalovačky do domácností byl v tom obchodě i týdení poplatek…
A teď ruku na srdce Ti kteří kritizují… To mi chcete říct že jste si nikdy nevypálili cd, nebo nestahli film?
Buď kecáte nebo je mi vás fakt líto. ..
Neříkám že nezajdem s manželkou do kina, s dvěma malými dětmi to ani moc nejde…
Ale nikdy jsem si nekupoval film na dvd… Bych musel upadnout…
Za hodinu a půl ho shlédnu a můžu ho vyhodit…
To je snad taky zbytečné, když to jde stáhnout…

Mazec

Mazec

z aplikace
20.3.2017 14:09

* oprava
byl v tom obchodě i týdenní pořadník…

loko1

loko1

20.3.2017 14:20

Zrovna jsem chtěl napsat něco jako Mazec. Ale šel bych ještě dál do historie. Na disketách jsme kopírovali hry, skoro nikdo neměl originální ms-dos (a ne, nemyslím na vašem kompu, ale na tom co byl pro celou rodinu) a našli se i kšeftaři s hrama za pár kaček. No a pak to pokračovalo přes CD a DVD, filmy atd. Jak píše Mazec. Překvapuje mě, kolik lidí tak odsuzuje jedno dítě za nelegální stahování. Koukám že je to tu samý morální vzor, bohatá mládež

loko1

loko1

20.3.2017 14:29

Zrovna jsem chtěl napsat něco jako Mazec. Ale šel bych ještě dál do historie. Na disketách jsme kopírovali hry, skoro nikdo neměl originální ms-dos (a ne, nemyslím na vašem kompu, ale na tom co byl pro celou rodinu) a našli se i kšeftaři s hrama za pár kaček. No a pak to pokračovalo přes CD a DVD, filmy atd. Jak píše Mazec. Překvapuje mě, kolik lidí tak odsuzuje jedno dítě za nelegální stahování. Koukám že je to tu samý typ morální vzor, bohatý puberťák a podnikatel…

To nikdo z vás nestahuje občas film, hru nebo software bez placení? Nevěřím(snad až na jednoho člověka, nebudu jmenovat)

A aby bylo jasno, „kradu“ si co chci. Už mi není ale 15, takže za vše co pro mě má opravdu užitnou hodnotu posléze platím. A to i za opensource..

radeg

radeg

20.3.2017 14:40

Vidím, že důležité je si vše dobře zdůvodnit.
Pak můžeme klidně spát i když krademe 👍

loko1

loko1

20.3.2017 15:10

Tak určitě neakceptuješ žádné brigády na černo, dávání do nákladů věci pro osobní potřebu, nedej bože koupit jeden bezedný kelímek pro dva lidi, parkování bez zaplaceného lístku, metro atp….To předpokládám taky nikdy neděláš, protože je to taky z absolutního pohledu „krádež“.

Nechci ale aby to působilo jako útok na tebe. Jsou i lidi co jsou tak poctiví. Pokud jsi, tak všechna čest..

platan11

platan11

20.3.2017 15:49

LufyCZ – Rád bych ti dal jednoduchý návod jak na placený apk zdarma.Na místní zbohatlíky dotovaný rodičema se vyflákni.Mail sem ale dávat nebudu.

Mazec

Mazec

z aplikace
20.3.2017 17:53

A to by mě pak zajímalo jestli Ti co kritizují platí těm organizacím za autorádio. protože rádio je jen pro osobní potřebu a jestli vezete spolujezdce tak už je to veřejný poslech a … krádež…

:-) :-D

radeg

radeg

20.3.2017 18:57

@Mazec:
Předpokládám, že pokud je u Tebe návštěva ihned vypínáš rádio a televizi aby si nedejbože poslechli veřejnou produkci. Protože i to je dle Tebe krádež.
Zas moc ohýbáš věci přes koleno.

@loko1:
Ano, do nákladů dávám jen věci pro podníkání, rsp. počítám paušál, podnikám jako vedlejšák. Nevím proč bych neměl zaplatit parkovné nebo metro či jiné MHD.
Bezedný kelímek ne, ani pro sebe. Sra*ky nepiju.

Mazec

Mazec

z aplikace
20.3.2017 19:35

Přesně tak to dělám. Protože jako slušný člověk, se věnuji návštěvě a nekoukám u toho na televizi…

trent

trent

z aplikace
20.3.2017 19:46

Začíná se argumentovat stylem, že kradu já, kradeš i ty… Pokud se ovšem vrátíme k jádru pudla, zrovna hry na Play jsou za pár korun.
Jakožto místní zbohatlík musím smutně konstatovat, že rodiče mě přestali dotovat zhruba před 15 lety.
Neříkám, že jsem svatý a dokonce mám jisté pochopení k dětem, co sosaj z netu.
Ale nechápu, proč se sem začínají tahat věci, jako bezedný kelímek, nebo parkování, metro… Platit za MHD mi přijde naprosto přirozené. A přiznám se, že by mě ani nenapadlo někde zaparkovat do placené zóny a nezaplatit. Takové auto by tam moc dlouho nevydrželo. O záchytná parkoviště jsou téměř zadarmo. Více stojí tam dojet, než tam parkovat.

loko1

loko1

20.3.2017 22:35

Říkal jsem to pouze kvůli principu. Někdo občas nekoupí lístek, někdo stáhne film, někdo občas tohle, někdo tamto. Nikdo není 100%. Proto mi přijde zbytečné kritizovat někoho s kupní silou 0, za to že stahuje hry..no bože…

sitler

sitler

21.3.2017 12:50

loko1: pokud z té krádeže dělá ctnost a super věc, pak to trochu problém je. A výmluvy typu „já na to nemám, tak to kradu“ jsou opravdu na vrcholu ubohosti. Já taky nemám na nový auto. Můžu ho jít ukrást? Asi těžko… Prostě se bez něj obejdu.

A srovnání s filmem je zcela mimo prostor a čas, protože pro audiovizuální díla platí něco jiného než pro aplikace.

RSS (komentáře k článku)