Menu

Nabíjení přes NFC z druhého telefonu? Sony si patentovalo zajímavou technologii

Nabíjení přes NFC
Nabíjení přes NFC z druhého telefonu? Sony si patentovalo zajímavou technologii
Ohodnoťte článek

Určitě jste si někdy pomysleli, proč stejně jako přenos dat mezi telefony, nejde nabíjet i baterie. Zatím tuto funkci v telefonech nemáme, ale již se možná brzy dočkáme. Sony si totiž patentovalo nabíjení přes NFC.

Nahradí nabíjení přes NFC powerbanky?

Patent byl zveřejněn minulý týden a ukazuje způsob bezdrátového nabíjení a přenosu dat mezi dvěma zařízeními. Nemusí se vůbec jednat o telefon. Přenášet by mělo jít například z počítače, televize, pračky nebo mikrovlnky.

Bude se jednat o anténní systém, který se bude skládat ze dvou antén. Jedna se bude používat pro přenos dat, druhá pro přenos elektřiny. Díky tomu se bude dobíjet baterie. Vyhledávání zařízení, které tuto technologii používají, půjde údajně velmi podobně jako když vyhledáváme Wi-Fi hotspot. Pokud zařízení bude umět přenášet elektrickou energii i data, tak se bude dát vybrat, co zrovna chcete přenést.

Jedná se ale stále zatím jen o patent, takže je možné, že v reálném použití tuto technologii nikdy neuvidíme. Nicméně jedná se o dobrou představu, kdy v budoucnu může nabíjení probíhat pouhým položením telefonu na nějaké zařízení, kterých máme kolem nespočet.

Co říkáte na tento patent od Sony?

Zdroj: whatafuture.com

Komentáře

kulichoid

kulichoid

z aplikace
17.3.2017 13:35

Podstatná bude rychlost takového nabíjení a taky bezpečnost. Bylo by nemilé, aby mě kdejaký hecker uměl vycucávat baterii. :)

vesely1991

vesely1991

z aplikace
17.3.2017 17:00

Raději dám přednost kabelu ze sítě. 😂😂

LufyCZ

LufyCZ

z aplikace
17.3.2017 18:03

Na Redditu paali, že to nemá cenu, a že to bude velice neefektivní a že by se telefon nesměl hýbat…..

jiriks74

jiriks74

z aplikace
17.3.2017 19:23

něco takového už uměl asus ZenFone max

RSS (komentáře k článku)