Jak vyrobit 360° video? Třeba pomocí 12 telefonů Sony Xperia Z5 Compact

12x Sony Xperia Z5 k natáčení 360° video

Společnost Sony neusíná na vavřínech jen proto, že má na vrcholu žebříčku DxOMark svou Xperii Z5 jako telefon s nejlepší optikou, a stvořila nástroj schopný natočit 360° video. Plus právě probíhá CES v Las Vegas – o důvod víc, jak na sebe upozornit a přitáhnout další lidi ke svému stánku.

360° videa momentálně zažívají obrovský boom a není tedy divu, že i Sony se chtělo svézt na populární vlně. Ačkoliv nemají v produktové linii svou vlastní kameru schopnou nahrávat 360° videa, rozhodně mají možnosti, jak toho docílit. Například pomocí 12 telefonů Xperia Z5 Compact zasazených do speciální konstrukce vytištěné na 3D tiskárně. Jelikož každý telefon natáčí v rozlišení 4K, vychází výsledné video na dechberoucích 48K.

Přestože je nutné video následně zpracovat tak, aby obraz ze všech telefonů na sebe navzájem plynule navazoval, výsledek je fantastický. Při zhlédnutí videa na klasickém monitoru je scéna nerušivě zakřivená a budí dojem, že lyžaři a snowboardisti dělají prudké zatáčky. Naopak při zhlédnutí v brýlích Google Cardboard, k čemuž nás Sony samozřejmě vyzývá, je zážitek mnohem emotivnější a dovoluje vychutnat prostředí Alp včetně již zmiňovaných lyžařů a snowboardistů, kteří ve vzduchu ukazují své triky.

https://youtu.be/tbHMd91omxM

Dost pravděpodobně se nejedná o nastínění možného nového produktu, který Sony hodlá v blízké době představit veřejnosti, ale spíše o demonstraci možností jejich vlajkové lodi. Výsledek ale rozhodně stojí za to.

Zdroj: blogs.sonymobile.com

Zbyněk Filinger
O Autorovi - Zbyněk Filinger

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)