Šikovný nápad spojil bezdrátový disk a powerbanku do jednoho zařízení

mosaic 1

Trh s chytrými zařízeními je dnes tak obrovský, že je velmi těžké přijít s něčím novým a zajímavým. Server Kickstarter, na kterém startují projekty všeho druhu, nás už ovšem nejednou překvapil. A vypadá to, že se situace opakuje s chystaným zařízením Mosaic. Toto zařízení, které na první pohled vypadá jako standardní powerbanka, v sobě navíc ukrývá rovněž pevný disk s Wi-Fi konektivitou. Jistě si již nyní můžete představit, jak to celé funguje. Mosaic může v poklidu sídlit ve vašem batohu a vy se k pevnému disku bezdrátově připojíte mobilním telefonem kdekoliv a kdykoliv. No a když vašemu telefonu “dochází šťáva”, můžete jej kdykoliv připojit a doplnit energii. Podobného výsledku lze docílit i složením příslušného pevného disku a powerbanky kabelem, není už to ale tak praktické.

https://youtu.be/YAmSfovdqg8

Díky bezdrátové konektivitě se lze k zařízení Mosaic připojit s více zařízeními současně – mobilní telefon, tablet i notebook – a čerpat data. Využití najde například při streamování videí či hudby, ale stejně tak pro prostou zálohu a následný přístup k souborům. Díky tomu, že své soubory nesvěřujete žádné cloudové službě, se nemusíte bát ani o zneužití dat. Mosaic přichází ve verzi se 32, 64, 128 nebo 256GB úložištěm. Pokud by vám dané velikosti úložiště nestačily, lze paměť rozšířit pomocí USB portu o další disk či flešku.

Samotná powerbanka, která slouží pro napájení disku i pro nabíjení dalších zařízení, disponuje kapacitou 4500 mAh. To samo o sobě stačí na 1 kompletní nabití téměř jakéhokoliv smartphonu na trhu. Kromě standardního USB konektoru je Mosaic připraven i na nový standard USB typu C, což se jistě hodí. Zařízení pochází z Kanady.

Mosaic – powerbanka a bezdrátové úložiště v jednom

mosaic

Jak už to tak u podobných konceptů bývá, cena je opět možná trochu vyšší, než bychom čekali. Nejmenší variantu s 32GB vnitřním úložištěm lze již nyní předobjednat za 110 dolarů, tedy přibližně 2700 Kč. Verze s nejvyšší porcí dat (tedy 256 GB) potom vyjde na celých 205 dolarů, tedy přibližně 5000 Kč.

zdroj: kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)