Menu

Šikovný nápad spojil bezdrátový disk a powerbanku do jednoho zařízení

Trh s chytrými zařízeními je dnes tak obrovský, že je velmi těžké přijít s něčím novým a zajímavým. Server Kickstarter, na kterém startují projekty všeho druhu, nás už ovšem nejednou překvapil. A vypadá to, že se situace opakuje s chystaným zařízením Mosaic. Toto zařízení, které na první pohled vypadá jako standardní powerbanka, v sobě navíc ukrývá rovněž pevný disk s Wi-Fi konektivitou. Jistě si již nyní můžete představit, jak to celé funguje. Mosaic může v poklidu sídlit ve vašem batohu a vy se k pevnému disku bezdrátově připojíte mobilním telefonem kdekoliv a kdykoliv. No a když vašemu telefonu “dochází šťáva”, můžete jej kdykoliv připojit a doplnit energii. Podobného výsledku lze docílit i složením příslušného pevného disku a powerbanky kabelem, není už to ale tak praktické.

https://youtu.be/YAmSfovdqg8

Díky bezdrátové konektivitě se lze k zařízení Mosaic připojit s více zařízeními současně – mobilní telefon, tablet i notebook – a čerpat data. Využití najde například při streamování videí či hudby, ale stejně tak pro prostou zálohu a následný přístup k souborům. Díky tomu, že své soubory nesvěřujete žádné cloudové službě, se nemusíte bát ani o zneužití dat. Mosaic přichází ve verzi se 32, 64, 128 nebo 256GB úložištěm. Pokud by vám dané velikosti úložiště nestačily, lze paměť rozšířit pomocí USB portu o další disk či flešku.

Samotná powerbanka, která slouží pro napájení disku i pro nabíjení dalších zařízení, disponuje kapacitou 4500 mAh. To samo o sobě stačí na 1 kompletní nabití téměř jakéhokoliv smartphonu na trhu. Kromě standardního USB konektoru je Mosaic připraven i na nový standard USB typu C, což se jistě hodí. Zařízení pochází z Kanady.

Mosaic – powerbanka a bezdrátové úložiště v jednom

mosaic

Jak už to tak u podobných konceptů bývá, cena je opět možná trochu vyšší, než bychom čekali. Nejmenší variantu s 32GB vnitřním úložištěm lze již nyní předobjednat za 110 dolarů, tedy přibližně 2700 Kč. Verze s nejvyšší porcí dat (tedy 256 GB) potom vyjde na celých 205 dolarů, tedy přibližně 5000 Kč.

zdroj: kickstarter.com

 

Komentáře

pavel

pavel

z aplikace
22.7.2015 18:30

uz dva roky mam podobne zarizeni s 500GB diskem. V podstate umi uplne stejne veci. Znacka je Adata a jsem s nim velice spokojen. Jo a jeste cena…pred dvema lety me prisel na 2.500,- :-)

DAx

DAx

22.7.2015 19:14

Nic zajímavého – příjemná je jen integrace externího zdroje. Už nějakou dobu používám externí wifi disk My Passport Wireless o kapacitě 2000GB (teď stojí kolem 6.000,- Kč). Nač chystat výrobu něčeho, co už jiní levněji vyrábějí?

Libor Foltýnek

22.7.2015 19:21

Xiaomi to nabídne dřív a za polovic…

swenak

swenak

22.7.2015 19:27

Autoři projektu, i autor článku asi moc nekouká kolem. Jak už bylo psáno, taková zařízení tady jsou léta. Některá dokonce neobsahují disk, ale je možné tam přes USB přiupojit disk dle přání. Dokonce nedávno někdo uvedl USB flash disk velikost běžného flash disku s baterií a WiFi.

Fido

Fido

22.7.2015 22:19

Nějak mě uniká smysl zařízení s kapacitou 32 GB a relativně malou kapacitou akumulátoru.
Funkci bezdrátového disku má snad každý přenosný wifi router (obvykle v podobě microSD karty). Má vlastní napájení, vytvoří vám bezdrátovou síť (funguje jako switch i s dhcp serverem) a připojí celou tuto síť k internetu. Nemá sice funkci powerbanky ale vzhledem ke kapacitě powerbanky s diskem je jasné, že buď nabije telefon a nebo bude živit disk. Na obojí kapacita stačit stejně nebude.

Skautik

Lukáš Kymla 0

z aplikace
23.7.2015 0:05

Mel by se toho chytit Apple a hned by se to prodavalo jedna radost. A bylo by jedno ze uz to existuje a da se to koupit za min…

ja

ja

23.7.2015 2:44

@Lukáš Kymla: To se klidne muze stat, ani bych se nedivil kdyby si to Apple dal patentovat, i kdyz to jini davno prodavaji.

andrej

andrej

23.7.2015 7:32

Mam dotaz na v diskusii spominane disky od Adata, alebo My Passport Wireless – je mozne disk pouzit tak, ze ho prepojim s telefonom cez wifi a zapojim do disku cez USB fotak/kameru (alebo citacku pamatovych kariet, alebo rovno pamatovku do slotu – ak ma slot) a pomocou telefonu skopirujem data na ten disk?

ic

ic

23.7.2015 12:20

Už jsem viděl power banky integrované se spoustou věcí… s klávesnicí (tu jsem koupil), se svítilnou, s wifi routerem, s flash diskem, s trackpadem a uričtě jsou i spousty dalších věcí. To by vydalo na samostatný článek.

RSS (komentáře k článku)