Menu

Mobilní revoluce – srovnání tarifů O2-Vodafone-T-Mobile

11-02_angry_caller
Mobilní revoluce – srovnání tarifů O2-Vodafone-T-Mobile
Ohodnoťte článek

Ještě před měsícem bychom si mohli o dobrém tarifu od našich operátorů maximálně tak nechat zdát, nebo si ho zkusit složitě vyhádat na retenčním oddělení. To se však změnilo, když Telefónica nedávno představila svojí novou nabídku. Tímto krokem jsme se alespoň trochu přiblížili Evropě. Jak si stojí naši operátoři v konkurenčním boji?

 Trocha teorie pro začátek

Nejprve si upřesněme (nejen) nové pojmy, které se poslední týden skloňují snad ve všech pádech.

Flatový tarif: Jinými slovy se jedná o neomezený tarif. Nabídka by tedy měla obsahovat neomezené volání a neomezené SMS. Data byla bohužel vynechána a jsou stále omezena FUPem.

FUP: Zkratka pochází z anglického Fair Use Policy a používá se u internetového připojení. Smyslem tohoto omezení je velmi jednoduchá úvaha. Zamezuje, aby někdo přílišným využíváním připojení omezoval ostatní uživatele. Nejen v České Republice byl však pojem zneužit. Operátoři ho využívají k marketingovým účelům, namísto opravdové ochrany uživatelů.

confused-man

Telefónica O2

O proběhlé revoluci již bylo napsáno mnoho. O2 svým krokem změnilo český mobilní trh k nepoznání. Lidé na to slyší, pokud půjdete kolem prodejny, dejte si pozor, abyste nezakopli o dlouhou frontu. Teď vážně. V následující tabulce se podíváme na nové revoluční tarify.

o2 tarify2

Nová nabídka od O2

Nevím, jestli záměrně, ale O2 docela dobře tají tarify Start, FREE EU a FREE EU Plus. Při prvním pohledu na web operátora nám totiž zůstanou skryty. Pro studenty a seniory je poskytována dodatečná sleva 50 Kč/měsíc, při svázání telefonního čísla se smlouvou na internet se sleva navyšuje o dalších 100 Kč/měsíc.

POZOR! Pokud při podpisu smlouvy výslovně neuvedete jinak, tak se automaticky PRODLUŽUJE O 2 ROKY.

Více se dozvíte na webu operátora

Vodafone

V den uvedení nové nabídky od O2 se v kancelářích Vodafonu asi nestačili divit. Ostatní operátoři se najednou ocitají pod obrovským tlakem zákazníků, kteří hrozí odchodem ke konkurenci. Vodafone proto dal dohromady dočasné tarify. Celý proces provázelo mnoho zmatků a nedorozumění. Pokud jste chtěli přejít na nové tarify, tak vám byla bez upozornění naúčtována plná měsíční částka starého, a k tomu ještě v poměru částka nového. Velmi jednoduše se mohlo stát, že jste zaplatili částku za dva tarify pro jeden měsíc. Pod nátlakem zákazníků však byl Vodafone toto účtování nucen změnit.

Pojďme se podívat, co operátor v tuto chvíli nabízí.

Dočasná nabídka od společnosti Vodafone

Dočasná nabídka od společnosti Vodafone

Kromě výše zmíněné dočasné nabídky jsou stále v prodeji staré Férové tarify. Proč jsou reakce Vodafonu na novou situaci v Čechách tak pomalé, není stále jasné. Již nyní bylo přislíbeno uvedení nových tarifů Vodafone RED na konec května. Necháme se překvapit, o co půjde. Sám Vodafone se k nové nabídce nechce vyjadřovat, viz tisková zpráva: „Detaily vám říct nemohu, kompletní nabídku pro speciální skupiny zákazníků představíme až koncem května.“

Více se dozvíte na webu operátora

T-Mobile

Po uvedení revoluční nabídky od O2, byli v T-Mobilu pravděpodobně stejně zaskočeni, jako u našeho druhého operátora. První reakce byla „vzít flat od O2 přes kopírák a nabízet alespoň to samé, než přijdu s něčím vlastním.“ Z tiskového prohlášení společnosti dokonce vyplývá, že toto zlevnění plánují již velmi dlouhou dobu, viz:  „Tarifní zvýhodnění jsme připravovali již delší dobu v reakci na přání našich zákazníků a jsme přesvědčeni, že přinášíme nabídku nejlépe pokrývající jejich potřeby. Například zákazníkům v nižších tarifech přinášíme mnohem více volných minut a SMS do všech sítí. Převádíme také nevyčerpané jednotky do příštího období.“

Nyní přichází T-Mobile s novými (aktualizovanými) tarify. Pokud si troufneme říci, že stará nabídka byla kopie tarifů od O2, pro novou to platí dvojnásob. Dali si však velmi záležet, aby u každého byla alespoň jedna tabulková výhoda.

Nová a stará nabídla společnosti T-Mobile

Nová a stará nabídla společnosti T-Mobile

Ve společnosti T-Mobile panuje velmi zvláštní situace. Pokud jsem varoval, abyste si dávali pozor u prodejen O2 na dlouhou frontu lidí, u této společnosti to neplatí. Pro mě z nepochopitelných důvodů jsou prodejny naprosto prázdné a mimo pár prodavačů v nich nikdo není.

Více se dozvíte na webu operátora


Srovnání flatových tarifů

Zde uvádím pro lepší přehlednost samostatné srovnání flatových tarifů od všech společností.

Srovnání všech nabízených flatů

Srovnání všech nabízených flatů

Z vlastní zkušenosti vím, že jdou nyní tyto flatové tarify sehnat za ještě výhodnější cenu. FREE CZ jde sehnat i za příjemných 499 Kč (bez závazku!), ve většině případů si o nabídku stačí pouze říct, nebo operátora postrašit odchodem. Oproti tomu s Vodafonem moc řeč není. Slevy v zásadě nedávají, při úvazku dvou čísel se cena dostane na 689 Kč, místo 691 Kč.

 Prasatko

Virtuální operátoři

Pojďme k našemu srovnání přidat i nové virtuální operátory. Ne všichni mají již dostupné ceníky, srovnání tedy není kompletní.

Axafone

Ceník Axafone

Ceník Axafone

Další informace:

  • Za každou minutu příchozího hovoru je vyplácen bonus 0,20 Kč
  • Volání v síti AXFONE je vždy zdarma. Bude-li Vám někdo volat z libovolné jiné sítě, bude platit stejně, jako při volání na standardní mobilní linku v ČR
  • Mezinárodní volání již od 0,28 Kč/min
  • Prozatím využívá technologii CDMA

Více se dozvíte zde

 

Ha-vel

Společnost sice nezveřejnila oficiální ceník svých služeb, zato vydala alespoň tiskové prohlášení. Služba bude startovat 13. června 2013. Na co se můžeme těšit?

  • Operátor fungující na bázi předplacených karet
  • Volání do vlastní sítě za 1 Kč, do ostatních za 2 Kč
  • SMS do vlastní sítě za 1 Kč, od ostatních za 1,3 Kč
  • Účtování po vteřinách

 

Air Telecom / U:fon

Ceník U:fon / Air Telecom

Ceník U:fon / Air Telecom

Další informace:

  • Připravuje se možnost dokoupení zvýhodněných datových balíčků.

Více se dozvíte zde

 

BLESKmobil

Ceník BLESKmobil

Ceník BLESKmobil

Další informace:

  • Možnost dokoupit internet do mobilu s FUP 100 MB za 100 Kč. Navýšení o dalších 100 MB stojí 50 Kč

Více se dozvíte zde

 

Výhled do budoucna

Již nyní lze říct, že se nabídka u nejdražších možností moc měnit nebude. Z dlouhodobé praxe našich operátorů můžeme soudit, že o konkurenční boj zájem nemají. S kartami by ještě mohli zamíchat virtuální operátoři, se kterými se nyní roztrhl pytel. Lze však říci, že se tito virtuálové budou orientovat spíše na levnější tarify, určené pro širší veřejnost a flatové přenechají, nebo okopírují, od ostatních společností.

Pro zajímavost uvádím seznam s očekávanými virtuálními operátory v České Republice. Data vychází z tabulky o přidělených číslech z webu ČTÚ.

Virtuální operátoři

Virtuální operátoři

 

Jak jste to vyřešili s novou revolucí vy? Podlehli jste a podepsali jste smlouvu, nebo stále čekáte na možnou lepší nabídku? Jaký tarif jste zvolili?

Komentáře

Etrusan

Etrusan

24.4.2013 17:02

Nemá tam být Datový tarif? Místo Flatový?

Etrusan

Etrusan

24.4.2013 17:03

Hm tak asi ne :)

David Mysliveček

David Mysliveček

24.4.2013 17:04

Nemá, Flatový tarif znamená neomezené volání + sms. Vysvětlivky jsem dával na začátek.

Caira

Caira

24.4.2013 17:07

Nemá :-D

Lukáš V.

Lukáš V.

24.4.2013 17:09

Proč do srovnání pletete Axfone, když ten ještě není v GSM, ale stojí na CDMA síti od Air Telecomu?

Simon Toth

Simon Toth

24.4.2013 17:14

Vodafone slevy dava, jenom je potreba jednat s lidmi mimo Vodafone. Primo Vodafone vam da velke prd.

Harvy

Harvy

24.4.2013 17:46

V rámci webu, který je o chytrých tarifech, by bylo vhodné kouknout na FUP. U O2 vidím jednoznačně výhodu v tom, že po vyčerpání FUPu spadne rychlost na EDGE, což je dle mě pro mobilní data celkem OK. U TM a VF asi na 16 kbps. Ted přesně nevím…

LukeCZ

LukeCZ

24.4.2013 17:49

Cituji autora: „Z vlastní zkušenosti vím, že jdou nyní tyto flatové tarify sehnat za ještě výhodnější cenu. FREE CZ jde sehnat i za příjemných 499 Kč (bez závazku!), ve většině případů si o nabídku stačí pouze říct, nebo operátora postrašit odchodem.“
Co ale říct, když jsem u Vodafonu, to mám napochodovat do O2 a zkusit, jestli mi dají FREE za 499 bez závazku, když k nim přejdu? To se mi nějak nezdá…. Má někdo zkušenosti? Díky moc!

Dyno

Dyno

24.4.2013 17:55

S Vodafonem opravdu není moc řeč, chtěl jsem pro přítelkyni S3 mini a pro můj tarif Fer 599 mi dali 5200 , tak sem chvili smlouval a dostal jsem se na lince na cenu kterou uvádějí při koupi na netu a pak mi řekli že níž nejdou a že jestli chci odejit jinam že to můžeme hned udělat…

David Mysliveček

David Mysliveček

24.4.2013 17:56

Moje zkušenost je taková, že když člověk řekne, že má lepší nabídku od konkurence a že odchází, tak dají právě tuto nabídku. S Vodafonem řeč nebyla. U nich jsem jednal o firemním úvazku dvou čísel a nabídli mi maximálně 2 koruny slevu. S Tmobilem zkušenosti nemám.

David Mysliveček

David Mysliveček

24.4.2013 17:59

Lukecz: jinak mému známému, který byl velmi dlouho u Vodafone volali z retencniho od O2 a nabízeli mu sami czfree bez úvazku za 499. Někteří zase píšou, že jim slevu dali menší, nebo žádnou. Hodně asi záleží na koho narazíš. Čím vyšší cenu s tebou sjednání, tím větší poté mají osobní bonus.

Bedas

Bedas

24.4.2013 17:59

To je mi teda revoluce. Jsem rád že jsem ještě stihnul NEON S s 60 minutama + 150MB za 350,-
Nyní bych si mohl pořídit akorát FREE O2 Plus za 650,- ..120 minut bych ale v životě nevyužil.

Alfator007

Alfator007

24.4.2013 18:09

Tak a proto jeste do leta vyckam, nic mi neutece :-)

Espio

Espio

24.4.2013 18:30

Ale vidí sa mi že to tam máte stale dráhe ja mám v orange neobmedzený internet,sms,mms a 100 minút do všetkých sieti za 21€ čo je asi 550kč

Jura

Jura

24.4.2013 20:09

rozhodne jsem nepodlehl, kdyz zadny tarif mi prakticky nevyhovuje. ja chci data, pak data a nasledne DATA!!!!!!!!!!!!!

Motley

Motley

24.4.2013 20:24

Máte nějakou radu jak se co nejlépe domoci slevy? Momentálně jsem zkoušel u O2 odchod k t-mobilu kvůli datům, ale nic jsem nevyjednal. Vyplatí se přímo si o slevu říct? Myslím tarif free cz.

Entonmy

Entonmy

24.4.2013 20:35

ja osobne sem do toho sel u O2 a jedina sleva byla ze mi je do 26let tak jsem to mel misto 749kc za 699kc :D Hodne casto volam babce takze do t-mobile a mejch predchozich 120minut padlo jako nic

Erik

Erik

24.4.2013 20:43

Mám neomezené psaní smsek do všech sítí, 100 volných minut a 300 Internet za 299 od Vodafone a bohatě mi stačí.

Byla to nabídka (možná ještě je), když máte známého ve Vodafonu, tak mohou takto přetáhnout 10 lidí na osobu.

aaa

aaa

24.4.2013 20:43

Mezi virtuály zdá se chybí Odorik, viz jejich vyjádření z února: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=1256

David Mysliveček

David Mysliveček

24.4.2013 21:05

Vycházel jsem z oficiální tabulky ČTÚ. Pokud v ní firma chybí, nebyl ji ještě přidělen rozsah čísel. Nemůže tedy podnikat.

vladram

vladram

24.4.2013 21:12

Vodafone data 1,2 GB za 220 kc + voocall mesicne cca 120 kc za 2 hodiny volani

pepe

pepe

24.4.2013 21:16

No hlavne by meli neco delat s tim roumingem. To je fakt na presdrzku tyhle ceny co za to chtej.

Petr

Petr

24.4.2013 21:39

Par rad jak se domoci lepsiho tarifu. Pri volani s operatorem rict, ze mate od konkurence konkretni nabidku (muze byt smyslena, ale nesmi to byt uplny vymysl – jako priklad uvadim co jsem si vymohl pre 4 lety u T-Mobile za 690 Kc: volani 1,80Kc/min. a 1 Kc/SMS do vsech siti, zvyhodnene volani do zahranici a 200 volnych minut a 250MB data, coz v te dobe bylo velice slusne.)
Potrebujete se dostat k tomu, ze vas prepoji na retencni oddeleni – bezny operator ma dost omezene moznosti vam lepsi tarif nabidnout. Tam je potreba nabidku zopakovat a trvat na tom, ze chcete lepsi. V pripade, ze vam nenabidnout to, co si predstavujete, je potreba pozadat o zruseni sluzeb. Operator Vam nasledne posle postou vypovidaci smlouvu na kterou mate do cca 30 dni odpovedet. Tady je to hra nervu. Dokud papiry nepodepisete a neodeslete, nic se nerusi. Proto je potreba vytrvat a zhruba 10-14 dni pred vyprsenim terminu se vam operator ozve s dobrou nabidkou. Samozrejem existuje jista moznost, ze se vam neozvou a proto je potreba byt pripraven od smlouvy skutecne odstoupit – jinak si s vami budodu v budoucnu vytirat zadek.
Takove jsou alespon moje zkusenosti s O2 ADSL a T-Mobile mobilnim volanim.

zdeminem

zdeminem

24.4.2013 21:47

Při vší úctě ke zdejším přispěvatelům – vyjednávat se dá s kýmkoli a srazit ceníkovou cenu o desítky procent, nebo si vyjednat výhody jiného charakteru (více minut, více dat) jde u kteréhokoli ze tří operátorů. Jen je potřeba mít rozumné argumenty, nějakou výhodu na své straně a hlavně vyjednávací schopnosti a přizpůsobit se situaci a reagovat na naladění a tón hlasu člověka, se kterým hovor vedete. Ono totiž pokud na „operátora“ jen vybafnete roztřeseným hlasem „chci slevu“ a on se podívá do historie, zjistí, že jste notorický neplatič, před dvěma měsíci jste si bral dotovaný Galaxy SIII a upsal se na 2-3 roky, nebo prostě jsou jiné situace, kdy nemáte v ruce ty správné karty, tak vám člobrda na druhém konci bezdrátu řekne „hodně štěstí“ a přepojí vás jinam, kde se s váma po dvou minutách rozloučí a kolikrát jste na tom ještě hůř. Jen příklad – půjdete si říct o zvýšení platu u zaměstnavatele v týdnu, kdy 4x zaspíte, nabouráte firemní auto a ztratíte notebook, nebo v týdnu, kdy se vám podaří „kšeft roku“, šéf vás pochválí na dobře udělanou práci a ještě mu mimořádně pomůžete s nějakým problémem, který všichni dlouho odkládali?
Hodně štestí při vyjednávání a pokud si na to netroufáte a víte, že váš kamarád si slevu vyjednat dokázal – poproste ho, ať se představí jako vy a zabojuje za vás, pomůže to vám, i jeho egu :) a že se to nemá? Nemají se i horší věci a stejně se dějí….

Marsec

Marsec

24.4.2013 23:26

Hezký Zdeminem :-)

toorek

toorek

25.4.2013 8:00

Druhým rokem mám u t-mobile k běžnému tarifu navíc 600 MB za 140 korun. Celková útrata 550 korun za měsíc. Mám to tak do konce tohoto roku, pak se uvidí, co bude dál.
Proč se tu nikde nepíše, jak je to s cenou za MMS? Je jasné, že se může místo ní poslat mail, ale mám ve svém okolí dost lidí, kterým jinak než přes MMS fotku na telefon nepošlu.

Petr

Petr

25.4.2013 8:08

mms vyuziva minimum lidi. Ja za celou svou mobilni eru – od roku 1997 – poslal presne 3 (slovy tri) mms.

Michael D.

Michael D.

25.4.2013 9:10

Já osobně bych si klidně vzal tarif za 500 Kč s neomezenými daty. Volné minuty ani sms bych v tu chvíli nepotřeboval (sms,mms – whatsapp,facebook a na volání voip, viber, skype). Ale to si bohužel uvědomují i operátoři.:-)

pavek.1

pavek.1

25.4.2013 9:37

Tak jenom pro informaci jsem u vodafonu a volal jsem na o2 zb bych chtel free cz za tady panem redaktorem zminovanych 499 kc bez uvazku. bylo mi sdeleno ze za takovou cenu to urcite nemuze kamarad mit a chtela po mne jeho cislo at se muze na to podivat. takze ta informace asi nebude pravdiva. pokud to nekdo ma tak tady napise….?

Michael D.

Michael D.

25.4.2013 9:47

pavek.1: Nejde o tarif Free za 499 Kč,ale o virtuálního operátora Free.cz co má tento tarif.:-)

Michael D.

Michael D.

25.4.2013 9:50

A nebo jsem to špatně pochopil já sorry.:-D Žádného takového operátora google nenašel.

pavek.1

pavek.1

25.4.2013 9:51

aha tak to jsem zazdil, ale nevadi je treba je drzet stale pod tlakem!…:-)

pavek.1

pavek.1

25.4.2013 10:07

tak ted nevim treba nas nekdo uvede na pravou miru. pokud nekdo tento tariv mate tak napiste za kolik.

Fazol

Fazol

25.4.2013 10:26

Zdeminem ma pravdu a muzu potvrdit. Je treba mit konkretni nabidku v ruce a byt pripraven odstoupit. A lze to. Jak se rika – lina huba hole nestesti. Kupodivu tento postup jsem uplatnil i u kabelovky a v bance a slo to. Jen clovek musi trpelivy a vytrvaly.

Ja si osobne pockam na zmeny ostatnich tarifu, flatove tarify jsou pro nevyuzitelne.

LukeCZ

LukeCZ

25.4.2013 15:57

Taxem si zkusil vyjednat FREE CZ tarif u O2 za 499 a pohořel jsem, prý taková sleva neexistuje. Hmm, asi mám smůlu…

David Mysliveček

David Mysliveček

25.4.2013 17:15

Informaci jsem teď znova overoval raději. Asi hodně záleží na koho narazíš. FREE CZ davaj občas se slevou, když jim pohrozis odchodem a myslíš to fakt vážně.

ruleta

ruleta

25.4.2013 17:26

Hm, tak to vypadá, že nejlepší je zatím T-Mobile a nejhorší Vodafone, jak cenově, tak i množstvím dat – 600 a 1,5 to už je sakra rozdíl …

Michal

Michal

25.4.2013 17:33

Tak dle informací z infolinky bude od pondělí u Vodafonu navýšen datový limit ze 600MB na 1,2GB. Sice to stále nebude 1,5GB jako u TMO, ale už to bude výhodnější jak O2 ;)

To David Mysliveček: Jakou slevu je možné u O2 získat? Je možné tuto slevu dostat také při přechodu od jiného operátora k O2? Prosím o konkrétnější informace (ceny na které se dá dostat apod). Děkuji.

David Mysliveček

David Mysliveček

26.4.2013 9:56

Tak návod jak získat slevu udělat opravdu nejde. Každá situace je specifická, pokaždé jednáš s jinými lidmi. To stejné je i s cenami, můžeš získat 10%, 20%, nebo dokonce i 50% slevy. Vše záleží na způsobu jednání a hodně i na štěstí. Nejlépe to vystihnul zdeminem. Nechce se to bát a zkusit to. Aneb líná huba, holé neštěstí. :)

Kuba

Kuba

27.4.2013 11:05

“Oproti tomu s Vodafonem moc řeč není. Slevy v zásadě nedávají, při úvazku dvou čísel se cena dostane na 689 Kč, místo 691 Kč“-nevím,ale já od nich chtěl odejít v prosinci k blesku a tak dlouho mě ukecávali až mi dali paušál fér se 75% slevou a to sem vodafon měl jako druhý-nouzový číslo a zrovna závratný částky sem neplatil s puvodním paušálem odepiš za 12kč(ted platím 70kč a mám 50min do všech sítí):D.Jinak k těm tarifům ted,když už se předhánějí v nemezeným tarifu kolik FUP dají,mohli by něco přihodit i k těm nižším.Třeba i T-mob S námi v síti+ a místo 200mb dat aspon 500mb.Přece jen to je paušál za 500kč a když u neomezenýho za 749kč můžou navýšit na 1.5GB tak u toho nižšího by se jim taky nic nestalo :D

Lukáš

Lukáš

2.5.2013 11:23

Tak jsem taky zkusil zavolat na O2 o FREE tarif s lepší nabídkou, že u konkurence jsem dostal nabídku pod 500kč za neomezený tarif… Chlápek mi povídá, že takový tarif nikdo nenabízí a že ani oni, jediný co mi může nabídnout, tak nejnižší cenu 691kč jako má vodafone…

René

René

4.5.2013 21:02

Taky tu chybí Mobilní revoluce http://www.mobilnirevoluce.cz/ . Sice rozumím argumentu ohledně databáze ČTÚ, ale není brána v úvahu naprosto běžná praxe suboperátorské spolupráce, kdy jsou využívána čísla nadřízeného operátora. Z hlediska oprávnění k podnikání nejsou rozhodující přidělená čísla, ale registrace k poskytování telekomunikačních služeb prostřednictvím mobilní sítě.

xtec

xtec

21.5.2013 1:06

mam O2 na miru, mesicne platim 300Kc za 400min( prevadeny,tento mesic mam cca 750min) +250sms/mms + 150Kc za 500MB FUP :) a nevim jak to operator pocita,ale vetsinou platim 399Kc :D ,nebo 415Kc :D
a jeste jsem dostal HTC mobil za 1Kc a sel ho obratem strelit,takze pausal na rok zadarmo :)

Andrea

Andrea

8.7.2013 11:54

xtec – co to máte za tarif ??? Jsem nic takového na stránkách O2 nenašla, všechno je tam drahý jako prase.

Vesely

Vesely

20.4.2015 17:51

Ahoj, narazil jsem na tohoto virtuála: http://levnasimka.cz/tarify/ líbí se mi ceny volání, hlavně Tarif 50, máte někdo zkušenosti?

Filipus

Filipus

29.6.2015 21:59

Mně vyhovuje mobil.cz, jako jediný mi daj inetnet zadarmo a volání i sms jsou za fajn cenu + žádný závazek

RSS (komentáře k článku)