Množí se útoky na smartphony, na Android především

No Image-02

Společnost AdaptiveMobile vydala zprávu, podle které oproti loňskému roku přibylo útoků na mobilní telefony. Pokusů o zcizení soukromých dat přibylo o 33% a největší nárůst útoků byl zaznamenán u uživatelů zařízení s OS Android. Největší množství mallwaru se letos rozšířilo ve formě jednoduchých aplikací přes SMS, emaily atd. Gareth Machlachlan z AdaptiveMobile tvrdí, že útoky budou stále sofistikovanější, čím opatrnější budou uživatelé a čím propracovanější budou operační systémy nových telefonů. Pravděpodobně nebude trvat dlouho, než se naplno rozjede obchod se zabezpečovacími programy pro mobilní telefony.Android Virus

Ačkoliv Android zaznamenal největší nárůst, ostatní platformy pravděpodobně zůstanou ještě nějakou dobu méně bezpečné. Android je napadán kvůli šířící se uživatelské základně, takže se stává pro hackery “výhodný” až teď.

A jak se bránit útokům, pokud nemáte žádný Antivirus? Je potřeba začít s trochou opatrnosti, například před instalací aplikace prohlédněte komentáře a hodnocení od uživatelů, kteří stahovali před vámi a pokud vám takováto ochrana nestačí, neplacený antivirus pro Androiidí platformu je na marketu už téměř rok.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)