Menu

Aplikace MiXplorer: Expert na vaše soubory v telefonu

mixplorer-uvod-1
Aplikace MiXplorer: Expert na vaše soubory v telefonu
Ohodnoťte článek

Mobilní telefony dnes slouží i jako úložiště velkého množství dat díky desítkám gigabajtů interní paměti nebo podpoře paměťových karet. Pokud často se soubory v telefonu pracujete, bude se vám hodit pokročilý správce souborů. Co vyzkoušet MiXplorer, který je k dispozici zdarma, bez reklam a nabízí toho opravdu hodně?

MiXplorer – zvládne, na co jen pomyslíte

Aplikace MiXplorer sice není pro mnohé neznámou, přesto na ni většina uživatelů nenarazí – v Google Play ji totiž nenajdete. To ale její kvality vůbec nesráží, MiXplorer nabídne uživatelům funkce podobně jako jeho hlavní konkurence v podobě ES Správce dat či povedeného manažeru X-Plore. Na uživatele čeká například:

  • velká možnost přizpůsobení prostředí,
  • práce se záložkami a duální rozdělení,
  • pokročilá funkce hledání,
  • podpora USB OTG (FAT32 (R/W), exFat(R/W), NTFS (R)),
  • podpora komprimace souborů,
  • podpora cloudových služeb,
  • přístup s ROOT,
  • a mnoho dalšího.

mixplorer-banner1

Jednoduché pracovní prostředí se záložkami

Po prvním spuštění by možná většina uživatelů nabyla dojmu, že se jedná o jednoduchou a funkcí skromnou aplikaci. Pod kapotou se toho však ukrývá hodně a jednoduchost je jednou z výhod aplikace MiXplorer. V režimu na výšku lze jednotlivé složky a úložiště přidávat do tabů podobě jako v prohlížeči. V nastavení lze ale aktivovat i duální režim, který obrazovku rozdělí na dvě poloviny při otočení telefonu na šířku. Díky tomu lze pouhým tahem prstu přesouvat soubory do jiného umístění.

Nechybí ani možnost změnit zobrazení a velikost ikon souborů nebo jejich řazení. Práce se soubory nabízí rovněž vše, co by uživatelé mohli potřebovat. Kromě tradičních operací zde najdete i možnost šifrování, komprimace nebo přidání jako Widgetu na plochu. Překvapí i možnost hromadného přejmenování souborů.

mixplorer-prostredi-4

Pokročilé vyhledávání a další

Pokud patříte mezi uživatele, kteří často soubory v mobilu vyhledávají, MiXplorer vám vyjde vstříc. Nabídne pokročilé vyhledávání, kde člověk může hledat nejen podle názvu, ale i informací uvnitř, podle velikosti, data změn apod. Stejně tak lze filtrovat ve složkách soubory podle jejich typu – obrázky, hudbu, dokumenty apod. MiXplorer si poradí i se spuštěním FTP serveru, přidáním spousty cloudových úložišť, změnou témat a skinů, nastavením tlačítek či zamykáním jednotlivých složek gestem a další.

Rychlý, všestranný, vybavený

MiXplorer je aplikací, která stojí oproti své konkurenci mírně v pozadí, což je vzhledem k jeho kvalitám velká škoda. Svým uživatelům totiž nabídne velice jednoduché, rychlé a přizpůsobitelné prostředí, které ocení nejen začínající uživatelé, ale i ostřílení znalci Androidu. Disponuje zároveň celou řadou šikovných funkcí, které uspokojí i velmi náročné uživatele. To vše zabalené do aplikace, která je k dispozici zcela zdarma a bez reklam. Jen k jejímu stažení musíte využít instalační apk soubor z oficiálního vlákna na XDA.

Dáte šanci aplikaci MiXplorer, nebo zůstanete u svého stávajícího správce souborů?

Komentáře

Tomas Vinkler

vinkltom14

z aplikace
4.12.2016 6:51

stejne bych bral radsi total commander

Břetislav Kubesa

Bretislav Kubesa

4.12.2016 8:57

Je poněkud těžkopádný na ovládání, ale po “aférách” různých jiných správců na něj již nedám dopustit. TotalCommander na Androidu jsem zkoušel několikrát, ale nevydržel, i když na PC pro mne nemá konkurenci.

Pro mne osobně nutnost nainstalovat Archive plugin, ručně upravit do černého schéma, vypnout v nastavení výběr přes ikonu a je to. A už jen přes XDALabs tahám aktuální verzi.

Mr.q

mr.q

z aplikace
4.12.2016 9:57

Za mě TotalCommander…používám léta a nikdy nezklamal! Ale díky za tip, vyzkouším…

Hugorx

hugorx

z aplikace
4.12.2016 10:00

používám léta X-plore nejlepší líbí se mi víc než TC

V1t3k

v1t3k

z aplikace
4.12.2016 13:15

taky Total commander ale vyzkouším :)

Robert2235

Robert2235

4.12.2016 14:48

Nejlepší souborový manažer pro Android je od Asus. Je volně ke stažení a zvládá úplně vše včetně pripojeni k serverům Windows přes VPN atd. Fakt skvělý.

Kulichoid

kulichoid

z aplikace
4.12.2016 15:29

Vyzkozšel jsem celou řadu správců souborů. Zatím největší spokojenost se Solid, File manager od Asusu a tradičně s Total Commanderem.

V1t3k

v1t3k

z aplikace
4.12.2016 17:45

měním za Total commander, který ale v tabletu zůstane :D díky za tip

Vojtěch Vilímec

Orbit09

z aplikace
4.12.2016 20:28

Byl jsem zvyklý na ES a vyzkoušel jsem několik File explorerů a žádnej se mu nevyrovnal. Těch pár korun za pro verzi opravdu stojí.

Tomasz Przybyla

RedRose

4.12.2016 20:32

total commander tezko nekdy neco nahradi… jak v pc tak i na androidu…

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
4.12.2016 21:17

Total Commander není zlý, ale pořád jsem nepřišel na to, proč mi na Honoru 7 nezobrazuje vnitřní úložiště…Poradíte někdo?

Radovan Plaštiak

navodar33

z aplikace
5.12.2016 6:59

Za mňa jednoznačne xPlore… Používám roky… Nenahraditeľná aplikácia… Ani total comander sa nehrabe naňho

Milan Berka

Milan Berka

6.12.2016 6:58

Také Total Commander, více méně pro zkušenost z Windoze… On má také dobré zásuvné moduly. Znáte je??? Některé fakt stojí za to.

Pavel Šiman

Pablo Shimano

8.1.2017 20:03

Total Commander je na 1. místě ale vyzkouším.

RSS (komentáře k článku)