Minecraft Pocket Edition ve verzi 1.0 konečně ztrácí nálepku “beta”

minecraft-pocket-edition-10-ico

Po více než pěti letech beta verzí vydalo vývojářské studio Mojang svou herní pecku Minecraft Pocket Edition ve stabilní verzi s číslem 1.0. Hra je dostupná pro Android i iOS a aktuální vydání ji konečně zbavuje nálepky “beta”. Přes poměrně velký skok v číslování však přináší tato verze poměrně málo novinek.

Minecraft: The Ender Update – coming to Pocket & Win 10 Edition soon!

Minecraft: The Ender Update - coming to Pocket & Win 10 Edition soon!

Tak například do zasněžených světů je nyní možné přidat polární medvědy či iglú. K dispozici je také “World Seed Library”, která pomůže hráčům najít světy s konkrétními požadovanými typy funkcí. Do Pocket Edition se také dostal zvukový podkres, který si dosud mohli vychutnávat jen hráči počítačové verze. Zvýšila se také maximální možná výška budov respektive objektů, a to ze 128 na 256. Vývojáři přitom tvrdí, že mají ještě spoustu plánů, co všechno chtějí do hry Minecraft Pocket Edition přidat v nadcházejících měsících.

Aktualizace také přinesla dlouho očekávaného bosse a největšího moba ve hře – kultovního Ender Dragona. Jedná se o velkého černého draka s fialovýma očima.

Minecraft Pocket Edition s vánočním balíčkem

Hráči také mohou přímo ve hře oslavit vánoční svátky díky novému balíčku Festive Mash-Up Pack, který přináší zasněženou krajinu, roubené stavby, zamrzlá jezera či rozlehlé jeskynní systémy. Sváteční balíček obsahuje také řadu nových postav. Zahrát si můžete z pohledu Santa Clause, jeho sobů či Santova zlého dvojčete. Pokud nemáte rádi červenou, je k dispozici také modrá varianta Santy. Nový balíček přijde na 3,99 dolarů (asi 100 Kč) a lze ho získat přes nákupy v aplikaci.

Minecraft Festive Mash Up 2016 now available on Pocket / Win 10

Minecraft Festive Mash Up 2016 now available on Pocket / Win 10

Ve hře můžete prozkoumat náhodně generované světy a stavět objekty od nejjednodušších příbytků až po propracované hrady. Hrát lze v kreativním režimu s neomezenými zdroji, nebo můžete zkusit zajistit fungování světa v režimu přežití.

Hru Minecraft Pocket Edition pořídíte v Obchodě Play za bezmála 200 korun, přičemž další nákupy vás čekají přímo v aplikaci. Dosud si tento titul pořídilo více než deset milionů hráčů a průměrná známka 4,5 svědčí o jejich značné spokojenosti. 82 MB velký balíček funguje na zařízeních s Androidem 4.2 a vyšším.

Minecraft
Minecraft

Propadli jste hře Minecraft Pocket Edition? Čím je pro vás zajímavá a v čem je lepší než jiné hry? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)