Menu

MicFlip: Konec čekání. I Micro USB může být oboustranné

Na serveru pro financování projektů – Indiegogo – právě probíhá velmi zajímavá kampaň, jejíž předmětem je MicroUSB kabel MicFlip s oboustrannými koncovkami. Nezáleží tedy na tom, jakou stranou koncovky do vašeho zařízení připojíte, vždy to totiž bude správně. Podobnou vychytávku můžeme očekávat u telefonu OnePlus 2, ovšem v podobě USB konektoru typu C. Univerzální metrový kabel MicFlip je tvořen hliníkovým pláštěm a pozlacenými konektory. MicFlip kabel má být kompatibilní se všemi zařízeními se standardním microUSB, tedy s chytrými telefony, powebankami, wearbles apod. Cíl kampaně byl již dávno naplněn, pokud tedy máte o kabel zájem, stačí zamířit na na stránku Indiegogo a vytvořit objednávku v minimální výši 15 dolarů (zhruba 360 Kč).

micflip

 

micflip 1

Zdroj: Indiegogo.com

 

Komentáře

Nybiru

Nybiru

z aplikace
13.7.2015 10:08

konecne neco praktickeho!

pet

pet

13.7.2015 10:26

dobry napad ale osobne preferuji co nejdrov usb-c. cekam na telefona tablet s nim a do te doby nakup niceho delat nebudu

Pavel

Pavel

13.7.2015 10:51

Kouknu-li se na microUSB do telefonu, tak si moc dobře neumím představit jak to chtějí mechanicky vyřešit. Nejde o vnější tvar, ale nosná “deska” kontaktů je tak trošku mimo osu.
OK, samotné kontakty možná v ose jsou, ale převrácením kontaktů se jaksi obrátí i pořadí pinů.
Datové už by nějak softwarově vyřešit šlo, ale napájecí?
Nevím jak se telefonu bude líbit, když mu převrátím napájení z nabíječky.

sarlej

sarlej

13.7.2015 11:56

to Pavel: Kdyz se podivas poradne, tak uvidis ze micro usb ma kontakty jen z jedne strany, takze oboustranny konektor musi mit kontakty z kazde strany a na kazde strane muzou byt zapojene jak je potreba.

Dav

Dav

z aplikace
13.7.2015 12:41

Omg

Pavel

Pavel

13.7.2015 13:10

@Sarlej:
Tak se koukni ještě jednou, představ si ten oboustranný konektor a taky si představ jak ho tam narveš.
Uvědom si, že můžeš řešit pouze konektor na kabelu – samce, konektor na zařízeních – samici musíš nechat tak jak je.

uni

uni

13.7.2015 13:19

Objevují emeriku. Kdejaký číňan to už dávno (tedy na kabelech) má. Stačí vzít běžnou čínskou produkci, 3x použít, ten jejich sranda plíšek (výrobní náklady na prvním místě) se už přizpůsobí oboustrannému vsunutí (a ne, pak to samozřejmě nefunguje:) ).

sarlej

sarlej

13.7.2015 13:37

Pavel: Kdyz se podivas na tu kampan tak je to tam docela dobre videt tvar konektoru. Konektor bude samozrejmne mensi aby sel otacet a ma kontakty z obou stran. Jinak to ani udelat nejde.

eM

eM

13.7.2015 13:52

Jsem zvyklý celý (mobilní) život zasouvat konektory tak jak mají být. Ať už to byly staré Pop-porty na Nokiích, jiné speciální konektory na jiných zařízeních, USB na PC nebo micro USB na novějších telefonech, nikdy jsem neměl problém s tím, že bych musel mít kabel, který bych mohl zapojit “oboustranně” (a to jsem zvyklý nabíjet svůj mobil denně). Takže pro mne naprostá zbytečnost, navíc si nebudu raději kupovat něco, co není od výrobce daného produktu. Ale tak hlavně že je vždycky co vymýšlet, no… :)

uni

uni

13.7.2015 13:58

eM: já se na dobu USB-C velmi těším. Poslední dobou zapojuji USB disk do telefonu, a) mě štve, že je to prostě správně jen jedním směrem, za b) zbytečnost jménem USB OTG kabel. S USB -C oboje odpadne. Už aby to tu bylo…

mates

mates

13.7.2015 15:50

Hledaji se problemy tam kde nejsou, nevim ale nemam problem zapojit konektor do telefonu a kdyz se netrefim, tak ho proste otocim :) nejsem blb :)

Pachatel

Pachatel

13.7.2015 15:52

Uni: b) se dá vyřešit jednoduše koupí flashky s microUSB konektorem, třeba Transcend JetFlash 380

Pachatel

Pachatel

13.7.2015 15:55

Líbí se mi ta animace zasouvání konektorů, to je jak porno pro geeky :-D

uni

uni

13.7.2015 16:19

Pachatel: Ano, naprosto jednoduše, koupí flashky s USB-C;) A nemusím se shánět po nějaké exoťárně s dvěma konektory. Navíc proč takové bago trčící z konektoru a říkající si o ulomení, když máme krásně minimalistický SanDisk Ultra Fit:). K dokonalosti chybí “jen” to jediné. Oboustranný jednotný konektor PC-mobil. To co ty navrhuješ je jen jiné drbání se ne levou za pravých uchem, ale pravou za levým.

John

John

13.7.2015 18:21

pockam, az to okopiruji cinani :-D

eM

eM

13.7.2015 20:44

Jen abych doplnil svůj předchozí komentář – USB typu C snad bude užitečné (třeba vyšší přenosová rychlost apod.), ale kupovat si kabel skoro za pětibábu jen proto, abych jej mohl používat i hore kolama do klasického micro USB, to mně osobně přijde docela hloupý. Ale Amíci vynaleznou (a koupí) cokoliv, jen aby si ušetřili 2 vteřiny “námahy”…

Vrbajz

Vrbajz

z aplikace
14.7.2015 7:40

A hlavně nestojí 15 dolarů ale jen necelé 4

uni

uni

14.7.2015 9:48

eM: Tak USB-C nemá s rychlostí nic společného, je to specifikace podoby konektoru. Až řadič a podpora OS rozhoduje, co skrz to teče. Dále tu máme nesmysl s cenou. Ano, asi je někde kabel za pětset. Ale k přístroji jej dostaneš v ceně, vyrojí se plno levnějších variant. USB-C je “exotický” jen teď, protože se teprve prosazuje. Pak z toho bude tuctový mainstream.
Pokud je ale tvá cena míněna k předmětu článku (což jaksi interpunkčně nevyplývá), to je věc jiná. Relativně.
Jinak pro naprostou většinu bude přínos ve vyšším napětí, např. někde jsem viděl power banku s 15000mah, nabíjení přes MiniUSB 9 hodin. To beru jen jako vtip, nikoli produkt k užívání.

petr

petr

z aplikace
15.7.2015 7:25

no já když vidím moje starší rodiče, jak na to houby videj a cpou tam kabel vždycky silou,občas zkusej i miniusb, které leží vedle, tak mi to přijde jako řešení. vždycky trnu, jestli se jim povede zarazit nabijicka naopak nebo ne

RSS (komentáře k článku)