Pozor na nový podvod! Hackeři se vydávají za obchod rozdávající kupóny

Messenger WhatsApp Albert kupóny

Na českém internetu se objevila před několika dny nová bezpečnostní hrozba. Zatím neznámí hackeři se prostřednictvím komunikátorů Messenger a WhatsApp vydávají za řetězec Albert a výměnou za velmi citlivé údaje lákají na kupóny, které se údajně rozdávají v prodejnách. Jde o velký podvod, který může skončit i vybílením účtů důvěřivých a napálených uživatelů. Popis celého procesu poskytla společnost Avast. Prvním krokem útoku je to, že obdržíte zprávu od svého známého s informaci o kuponech v Albertu. On už nejspíš naletěl, vy ale nemusíte.

Když odkaz otevřete, velmi rychle zjistíte, proč se vám dotyčný rozhodl „nabídku“ poslat. Hackeři chytře využívají důvěřivosti mezi přáteli a přímo vyzývají oběti k tomu, aby odkaz šířily. Když se skutečně vrhnete na přeposílání a splníte tím vstupní podmínku, dostanete se k nejvíce nebezpečnému kroku celého podvodu. Totiž zadání citlivých údajů. Nejprve jde jen o e-mail a heslo, později třeba i o údaje k platební kartě.

wifi-hacker-siet-bezpecnost-internet-virus.jpg

Pokud toto čtete a už jste se stali obětí falešné Messenger či WhatsApp zprávy nabízející kupóny Albert, v prvé řadě okamžitě zablokujte zadanou platební kartu. Následně změňte hesla k zásadním online účtům, jelikož to, které jste zadali, hackeři jistě okamžitě vyzkouší nejen pro vstup do e-mailové schránky. Do té vám mimochodem pravděpodobně začnou chodit další podvodné nabídky od stejných nebo i dalších útočníků. Vaše jméno a e-mailová adresa už budou možná navždy v rukou podvodníků. Když budete mít štěstí, zůstane jen u toho.

Už jste se setkali s touto zprávou? Jak jste reagovali?

Zdroj: Avast

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)