Menu

Aktualizace Mapy.cz: Navigace, nové letecké snímky a další novinky

Mapycz – náhleďák
Aktualizace Mapy.cz: Navigace, nové letecké snímky a další novinky
Ohodnoťte článek

Aplikace Mapy.cz od českého Seznamu je velmi povedený turistický pomocník. Nejenže umí zobrazovat snad všechny pěší a turistické stezky, v posledních letech se toho tato služba opravdu hodně naučila. Na webu můžete například dle sezóny prohlížet vodácké nebo běžkařské trasy nebo si svůj výlet vložit do „batůžku“. Aby toho nebylo málo, v letošním roce přijde údajně hromada zajímavých novinek.

mapy.cz navigace

Přijde konečně navigace?

Ano! Jednou z nejočekávanějších novinek, která byla již v minulosti uživatelům přislíbena, je „turn-by-turn“ navigace. Již delší dobu se o ní mluvilo a slibovalo, jenže dosud tu bylo oficiálně jen jakési „jednou se dočkáte, pracujeme na tom“. A pánové ze Seznamu opravdu pracovali. Nyní prozradil produktový manažer Mapy.cz Jakub Faifer, že slibovaná navigace dorazí do aplikace už letos.

Mapy.cz
Mapy.cz
Developer: Seznam.cz, a.s.
Price: Free

Novinky se ale nebudou dít jen v aplikaci, ale ve službě celé. Mapy.cz například dostanou nové letecké snímky, pořizované v roce 2015 nebo nový trasový plánovač.

Pokud byste se chtěli dostat k novinkám o něco dříve než ostatní, můžete se pak zapojit do beta testu aplikace. Nemusíme však snad zdůrazňovat, že beta aplikace nemusí být stabilní a plně funkční za všech okolností.

Zdroj: Stream

Komentáře

Fazol_00748

Fazol_00748

25.1.2016 9:33

Pouzivam, cim dal tim vice. Hodne dobry pomocnik, hlavne na otazku typu „Uz tam budem?“. Ukazu mapu a je to. Pak se ale mnozi dotazy „Kde jsme?“ :)

Spaidy

Spaidy

25.1.2016 9:44

Seznam řekl že navigace bude už v létě 2015 a stále není ,takže kdo ví jestli bude v roce 2016 .

Martin P.

Martin P.

25.1.2016 10:02

Ono je navigace a navigace .

Na poli automobilových navigací je už plno a nic zázračného se očekávat nedá. Jizdomat jim vyfoukl již někdo jiný.
Kde je stále volné místo je turistická navigace .

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

25.1.2016 15:12

Snímy z 2015 se hodí, velká část fotek je opravdu starých a někdy i nekvalitních.
Změny saozřejmě vítám a doufám, že se z toho nestane balast plný kravin nabízející nějakou ubohou lištičku nebo se registrovat. Pak pošlu po více jak 10 letech do háje celý Seznam a přikážu všem ve firmě změnit si svůj komunikační email na jiný + budu psát do zápatí každého emailu návrh k identickému kroku s odkazem na doporučení konkurence … a je mi jedno, že emailů na Seznam.cz přibývá. Jen já osobně si jich založil už přes 2300 a to jsem jedna fyzická osoba :-) Důvod zakládání ze mě netahejte (asi 70 je kvůli tomuto webu) a ano, nedělám to ručně, dělám to přes mnou vytvořeného bota (identických programů najdete na netu hromadu a uděláte si jej do 20 min práce).

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

25.1.2016 15:16

Omlouvám se redakci za sprosté slovo K R A V I N nevěděl jsem, že odvozenina od zvířete je sprostým slovem. A pokud je to za odkaz na seznam cézet, tak potěš koště za reklamu :-D

uni

uni

25.1.2016 15:30

Martin P.: ono je otázka, co chceš při turistice navigovat. Jako si poslechnout z batohu navigaci, že ti slečna Monika říká, aby jsi na rozcestníku za 50 metrů jděte po červené, držte se vpravo, pak po žluté?:) Na konci si pak dát zasloužené pivko? Naplánovat trasu to umí již nyní, tedy víš jaké penzum km tě čeká, nějak nevím, co více bych potřeboval. Na Android Wear odpočtem metráže ke křižovatce? To se fakt bez toho neobejdeme ani chvilku?

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

25.1.2016 19:29

uni: Problém je, že turistické asi jako je Škoda Scout teréňák. Prostě k ničemu a jen si na to hrají. Ano, sedí stezky a sedí vzdálenosti, ale absolutně vůbec nesedí uváděné časy a naprosto se nebere ohled na věci jako převýšení atp.

Příklad: Z Ostravice pěšky na Lysou těch 7,7km určitě netrvá 3:44 ale maximálně POLOVINU uvedeného času, a to už musíte mít nějaký handicap, například nulovou výdrž nebo 150kg. I rodina s malým dítětem to vyšlape o hodinu rychleji a pokud nejdete na Lysou poprvé (a tudíž víte kam jít), máte čas minimálně o 2 – 2 a půl hodiny kratší .A to je sakra rozdíl ;) O tom jak je mapa k ničemu na neznámých místech raději ani nebudu psát.

Ještě k té Lysé hoře, pro pobavení jak jsou vývojáři naprosto hloupí a celé mapy jsou absolutně nekonkurenceschopné těm od Google. Kolik lidí v ČR při pojmu „Lysá Hora“ přijde s něčím jiným, než s vrcholem v Beskyech? Schválně si do desktopových map napište „Lysá hora“ a dejte hledat“. Aha, přes 25 hledanách možností, jako ne zcela znalý pak musíte trochu přemýšlet, kde vlastně to co hledáte hledat. Ovšem ještě tragičtější to je, když si zadáte do plánování například startovací od „Ostravice“ a do cíle „Lysá hora“. Myslíte, že Vás to nasměruje na Lysou Horu ? :D Projdete se bez uživatelského zásahu tam, kde to s onou horou nemá absolutně nic společného (zrovna teď třeba nějaká oblast Ukrainy, včera to bylo primárně Polsko a předevčírem něco na hranici se Slovenskem, na tabletu pak v severních Čechách). A to je s prominutím víc než hloupé …

radeg

radeg

25.1.2016 19:45

Snímky určitě nejsou z roku 2015, teda určitě ne všude.
Jestli je v ČR a potažmo všude odkud mají mapy.cz data 25 míst s názvem Lysá Hora, pak je to v pořádku. Jen hloupý člověk neumí najít správný cíl.

Orbit09

Orbit09

25.1.2016 22:33

Betatestery už nenabírají, nedal by sem někdo apk?

RSS (komentáře k článku)