Lookout přidává monitoring instalací a souborového systému

lookout_ico

Aktuální verze bezpečnostního balíku společnosti Lookout přináší dvě novinky, které by měly zvýšit ochranu zařízení před nežádoucí infiltrací. Konkrétně se má jednat o monitorování instalací programů a sledování souborového systému. Funkce sleduje ještě před instalací soubory uvnitř instalačního balíčku APK a zajišťuje, aby se případné škodlivé programy nedostaly do zařízení.

Společnost k novince uvedla: “Víme, že mnoho našich uživatelů chce na Androidu prozkoumat všechno možné, i když to znamená, že stahují aplikace ze zdrojů, o kterých jste leckdy ani neslyšeli. Pro tyto případy je zde funkce sledování souborového systému a monitorování instalací, které vás ochrání.”

Bezpečnostní balík společnosti Lookout

Bezpečnostní balík společnosti Lookout

Pokud si tedy například stáhnete aplikaci z alternativního trhu či jiného zdroje (např. z diskusního fóra), tak zatímco dosud Lookout chránil uživatele skenováním ihned po instalaci, tyto dvě nové funkce nabízí způsob, jak detekovat hrozby dříve než jsou nainstalovány do zařízení.

Bezpečnostní balík společnosti Lookout

Bezpečnostní balík společnosti Lookout

File System Monitoring

Aktivní monitorování souborového systému sleduje změny souborů na SD kartě. V okamžiku, kdy je na kartu stažena nová aplikace, vás monitorovací systém upozorní, pokud se jedná o škodlivý program. Aktivní sledování by mělo být efektivnější než běžné naplánované kontroly, a údajně bylo navrženo tak, aby neovlivnilo životnost baterie. Standardní skenování, naplánované například na úterý, vás neupozorní na malware, který jste stáhli ve středu, celých šest dní!

Install Monitoring

Pokud spustíte instalaci tapnutím na soubor APK, monitorovací aplikace vás nejprve vyzve ke skenování balíčku. Jestliže Lookout vyhodnotí soubor jako bezpečný, instalace dále proběhne běžným způsobem. Uživatel může nastavit jako výchozí chování, aby kontrola instalovaných aplikací probíhala automaticky.

I tak ale společnost upozorňuje, že možnost stahovat aplikace z různých zdrojů je sice považována za jednu z předností platformy Android, nicméně doporučuje, aby uživatelé byli obzvláště opatrní při stahování aplikací mimo oficiální Obchod Google, a minimalizovali možnost infikace malwarem.

Introducing Lookout Mobile Security

Introducing Lookout Mobile Security


Z4vHiRbjPrs9LMVPNBXBDlE5h4uu2eM749XzfzX1il9HXoMTLTbSgMT8JFSBEomcsr0=w124
Rozhledna Bezpečnost a viry
Lookout Mobile Security
Verze 7.9.1-6278f08 (25. 4. 2012)
Velikost 3,5 MB
1.5+

q1FR3QlW12UHp3Sn6pP2PFLIaLFAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Zdroje: Droid Life a oficiální blog Lookout.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)