LifeStats: veďte si svůj automatický deníček

lifestats_ico

Chtěli jste si vést osobní deník, ale pokaždé jste ztroskotali na tom, že jste se večer nepřiměli k sepsání zážitků uplynulého dne? Pak pro vás máme jednoduché řešení – aplikace LifeStats automaticky sleduje vaši polohu a pohyb a vede pečlivé záznamy o tom, kam jste šli, kde jste byli a jak jste se tam dostali. Služba spolupracuje s historií polohy, Mapami Google a v některých případech vám pomůže rozpomenout se pomocí snímku Street View.

LifeStats: veďte si svůj automatický deníček LifeStats: veďte si svůj automatický deníček

Aplikace nabízí nový způsob, jak zkoumat svůj vlastní život – zaznamenává každé místo, kde jste byli, a vytváří denní přehled vašich činností. Snadno zjistíte, kde jste strávili kolik času a budete si moci prohlédnout další zajímavé statistiky. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, kolik času trávíte doma nebo v práci, nebo jste si nemohli vzpomenout na název restaurace, kterou jste navštívili minulý měsíc, pak je LifeStats aplikace právě pro vás!

Co LifeStats slibuje?

LifeStats automaticky zaznamenává každé místo, kde jste byli, a vytváří denní přehledy. Jednoduše stáhněte a spusťte aplikaci LifeStats a nechte ji pracovat – je to snadné!

Co získáte jako výsledek?

Automatický seznam navštívených míst Automatický seznam navštívených míst

Oblíbená místa na tepelné mapě Oblíbená místa na tepelné mapě

  • Automatický přehled – sledujte svůj pohyb a získejte deník míst, kde jste byli – v práci, doma, v restauraci, na akci a podobně.
  • Statistiky trávení času – podívejte se, kolik času strávíte v práci, studiem, řízením auta, sportováním, atd.
  • Na cestě – zjistěte, jak dlouho trvá, než se dostanete do práce, domů a na další místa.

Možnost opravy zaznamenaných míst Možnost opravy zaznamenaných míst

Jak LifeStats funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 0.91.73 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROM CyanogenMod 11.0 M9 (Android 4.4.4) – instalační balíček byl v tomto případě velký lehce přes 7 megabajtů. Během několikadenního testování jsme se dočkali updatu na verzi 0.91.76, která řešila problémy s přihlášením přes Google+ a některé další zjištěné chyby.

Po spuštění je uživatel vyzván k přihlášení – na výběr jsou účet Google nebo Facebook. V prvním případě je požadován pouze přístup k identitě, ve druhém aplikace žádá o přístup k veřejnému profilu, seznamu přátel, e-mailové adrese a datu narození. Autoři se dušují, že nebudou jménem uživatele na sociální sítě posílat žádné příspěvky.

Po prvním spuštění čeká na uživatele pouze oznámení, že aplikace pracuje na detekci vaší denní rutiny. Abyste viděli výsledky, budete se muset vrátit později. My se mezitím podíváme na uživatelské rozhraní, skládající se z postranní nabídky a horní nástrojové lišty.

Přihlášení přes Google+ či Facebook Přihlášení přes Google+ či Facebook

LifeStats: uživatelské rozhraní LifeStats: uživatelské rozhraní

Statistiky

Pokud přes postranní nabídku přejdete do sekce Stats, uvidíte zde statistiky využití vašeho času. Pod koláčovým grafem, vyjadřující podíl času stráveného v práci, dopravou, doma a na dalších místech, naleznete podrobnější rozpis toho, z jakých dat aplikace vycházela, včetně konkrétních míst. Skrze roletovou nabídku v horním panelu můžete určit, zda chcete zobrazit denní, týdenní, měsíční či roční statistiky. Tlačítko v pravém horním rohu pak slouží k aktualizaci informací.

Místa

V sekci Places můžete skrze roletové menu zvolit sledované období – poslední den, týden, měsíc či rok. Tlačítko s obrázkem mapy dovoluje skrýt mapu, nebo vybrat režim zobrazení – Clusters (ikon, sdružených do skupin), Icons (ikon míst) a Heatmaps („tepelná mapa“ podle času výskytu v dané oblasti. Další tlačítko s obrázkem grafu ovlivňuje způsob třídění seznamu, který je zobrazen v dolní polovině obrazovky – řadit lze podle poslední návštěvy, první návštěvy, nebo počtu návštěv.

Po klepnutí na položku v seznamu se zobrazí náhled místa prostřednictvím StreetView a informace o vašich příjezdech/příchodech, odjezdech/odchodech a strávené době. Pokud zjištěné místo neodpovídá skutečnosti (například aplikace detekovala hotel jako „druhý domov“), můžete zjednat nápravu klepnutím na tlačítko s tužkou. Následně dostanete výběr firem, objektů a míst, která můžete přiřadit.

Informace o místu - náhled, příjezdy a odjezdy Informace o místu – náhled, příjezdy a odjezdy

Informace o místu - náhled, příjezdy a odjezdy Informace o místu – náhled, příjezdy a odjezdy

Uživatelská úprava daného místa Uživatelská úprava daného místa

Poslední dvě tlačítka slouží k obnovení informací a sdílení skrze další aplikace (sdílen je obrázek mapy).

Žurnál

Sekce Journal zobrazuje informace v podobě kalendáře, kterým můžete dle libosti listovat. Po klepnutí na datum v záhlaví zvolíte požadované období k zobrazení. Nechybí tlačítko pro opětovné načtení dat, v kontextové nabídce pak naleznete možnost vypnutí a zapnutí textových popisků.

Vylepšení přesnosti

Pro lepší určování míst, kde se aktuálně nalézáte, se aplikace chce dozvědět některé údaje o vaší osobě. Tento proces můžete, ale nemusíte absolvovat, nicméně pokud se rozhodnete kladně, budete dotázáni na pohlaví, věk a místo, kde se aktuálně nalézáte (doma, v práci, na cestě domů, na cestě do zaměstnání, u přátel, jinde, …).

Dotazník pro lepší určování míst Dotazník pro lepší určování míst

Dotazník pro lepší určování míst Dotazník pro lepší určování míst

Dotazník pro lepší určování míst Dotazník pro lepší určování míst

Nastavení

Nastavení se nachází v sekci Settings, nicméně nečekejte nic, co byste mohli ovlivnit – najdete zde pouze možnost odeslat zpětnou vazbu, pročíst si zásady ochrany osobních údajů a zjistit tzv. User ID a verzi programu. Z tohoto pohledu tedy hodnotíme možnosti konfigurace jako spíše slabé.

Resumé

Aplikace LifeStats je nesporně zajímavým projektem pro všechny, kdož si občas potřebují vzpomenout, kde se nacházeli v určitý den a čas, nebo naopak potřebují zjistit, kdy přesně byli v nějakém podniku či místě. Výhodou je, že pracuje na pozadí a zcela automaticky, bez jakýchkoli požadavků na uživatele. Jestliže nasbíraná a odhadnutá místa pobytu neodpovídají skutečnosti, není problém je velmi jednoduchým způsobem opravit.

Za nevýhodu považujeme především chybějící lokalizaci do češtiny a poněkud odbyté grafické výstupy, které by se jistě daly dotáhnout k efektnější prezentaci.

Každopádně pokud chcete získat přehled, kolik času trávíte doma, v práci a na cestách, je LifeStats velmi šikovným řešením, které může směle konkurovat historii polohy Google.

Aplikace LifeStats je k dispozici zdarma nejen pro Android, ale také pro konkurenční platformu iOS.

Na Androidu si ji stáhlo zatím jen něco přes pět tisíc uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,0. Instalovat můžete na zařízení se systémem verze 4.0 a vyšší.

LifeStats - Automatic Journal
LifeStats - Automatic Journal

Používáte k podobným účelům jinou aplikaci? Neváhejte a podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem! Těm nejzajímavějším programům se budeme věnovat v některé z dalších recenzí.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)