Video natočené LG V20 ukazuje “nugátové novinky” a překvapuje kvalitou

lg_v20_nougat_ico

Poměrně dlouho se vedly spekulace o tom, jakým směrem se změní dolní navigační lišta v Androidu 7.0 Nougat. Zatímco ve verzi Marshmallow a nižší byla tlačítka průhledná, podle některých informací měl “nugátový Android” přinést jejich plné verze. Jak se ale ukázalo po vydání stabilního sestavení, neodehrála se nakonec v tomto směru žádná změna. Otázkou je, jak bude vypadat uživatelské rozhraní na chystaných telefonech Nexus. Změnu by také mohla přinést udržovací aktualizace na verzi 7.1. Malou záhadou však je, proč se ve videu, ve kterém LG prezentuje chystaný model V20, objevuje navigační lišta s plnými tlačítky.

Samozřejmě se může jednat o vlastní provedení tlačítek v rámci grafické nadstavby, kterou tento výrobce vylepšuje operační systém po grafické i funkční stránce. Stejně tak může jít o záměr ve snaze upoutat pozornost a rozjet diskuzi kolem chystaného produktu. Je zřejmé, že jihokorejský výrobce postavil svou reklamní kampaň právě na faktu, že jeho telefon je první s Androidem 7.0 Nougat.

Video natočené LG V20 ukazuje „nugátové novinky“ a překvapuje kvalitou Video natočené LG V20 ukazuje „nugátové novinky“ a překvapuje kvalitou

LG V20 ukazuje “nugátové novinky”

Necelou minutu trvající video bylo vystaveno koncem minulého týdne na oficiálním Twitteru americké pobočky LG. Jsou v něm opakována již dobře známá fakta: LG V20 bude prvním telefonem s operačním systémem Android 7.0 Nougat a bude představen 6. září v San Franciscu. Kromě toho ukazuje také několik “nugátových novinek,” jako jsou:

  • Rychlé odpovědi z oznámení bez nutnosti otevírat aplikaci.
  • Sledování videa v plovoucím okně nad ostatními aplikacemi (stylem “obraz v obraze”).
  • Rychlé přepínání mezi dvěma posledními aplikacemi dvojím poklepáním na tlačítko multitaskingu.
  • Rozdělení obrazovky a možnost práce se dvěma aplikacemi současně dlouhým podržením tlačítka multitaskingu.
  • Možnost uspořádání panelu rychlého nastavení dle představ a potřeb uživatele.
  • Kopírování textu mezi dvěma aplikacemi pouhým přetažením.

Poněkud paradoxně není zmíněna žádná funkce, která by měla být unikátní právě pro tento model. Všechny novinky budou dříve či později k dispozici v jakémkoli telefonu s Androidem 7.0.

Kvalita snímku překvapila

Zajímavostí, zmiňovanou hned v začátku klipu, je skutečnost, že celé video bylo natočeno právě telefonem, o kterém je řeč. Nutno konstatovat, že pokud nebyl klip dále upravován, dává velkou naději ve schopnosti “vé dvacítky” v roli digitální kamery. Barvy jsou ostré a jasné, kontrast pěkně vyvážený a celková kvalita odpovídá tomu, co bychom očekávali spíše od profesionálního vybavení spíše než smartphonu. Pokud skutečně bude možné natáčet tímto modelem videa podobná tomu, které můžete vidět níže, pak LG V20 může být velmi dobrou alternativou k levné digitální kameře.

https://youtu.be/PXjwBoum6BE

V tuto chvíli není známo, zda V20 půjde na pulty prodejen s Androidem verze 7.0 nebo rovnou 7.1 (přikláníme se spíše k první variantě), ale ať se stane cokoliv, je to další dílek skládačky, který zdaleka není dokončená.

Zdroje: androidpolice.com, twitter.com, slashgear.com, androidauthority.com, gsmarena.com, phandroid.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)