LG Optimus G Pro – bratříček Galaxy Notu II [aktualizováno]

LG-Optimus-G-Pro

Mobilní veletrh MWC 2013 je již v plném proudu a výrobci se předhánějí, kdo uloví více zvědavých očí na své produkty. Společnost LG ukázala v Barceloně také svůj nový model Optimus G Pro, který se díky obrovskému 5,5″ displeji řadí po bok přístroje Galaxy Note II. No, řadí, on dokonce i tak vypadá a mnozí budou LG podezírat z lehké inspirace. Jak nový Optimus G Pro vypadá a co má pod kapotou?

První pohled přímo z Barcelony

MWC2013: LG Optimus G Pro

MWC2013: LG Optimus G Pro

Jakoby modelu Galaxy Note II z oka vypadl

Ten, kdo pravidelně nesleduje vše, co se na androidí scéně šustne, by se možná nad designem Optimusu G Pro nepozastavil, nás však hned první pohled přinutí k otázce: „Neviděl jsem už tento přístroj někde?“. A ano, Optimus G Pro připomíná veleznámý model Galaxy Note II, který se řadí mezi nejprodávanější high-endové modely vůbec. Nechceme společnosti LG křivdit, ale jsme přesvědčeni, že to nebude úplná náhoda.

nexusae0_wm__DSC0342_thumb

P2252160 (0;00;00;00)

Full HD displej přinese dokonalou podívanou

Již minulý rok jsme proklamovali, že doba Full HD displejů se blíží a letošní rok se ponese v tomto duchu. A vše se potvrdilo – na trhu již máme několik modelů, které se mohou rozlišením 1920 × 1080 pixelů pyšnit. Mezi nimi je i nový Optimus G Pro, který má obrovský 5,5″ displej, takže zde se Full HD rozlišení přímo vybízelo. I když by někteří mohli namítat, že to například oproti HTC One s 4,7″ displejem a stejným rozlišením není nic moc, vězte, že jemnost displeje se u Optimusu G Pro vyšplhala na 401 ppi, což je stále daleko větší hodnota, než naše oči ocení. Technologie Super IPS dnes patří k tomu nejlepšímu, co můžeme očím nabídnout. Již z principu sice nebude černá barva skutečně černá jako u SuperAMOLEDů, barvy jsou však velmi živé a společnost LG displeje umí, takže se zde ničeho bát nemusíme. Když už jsme u toho věčného srovnání tohoto modelu s rivalem Galaxy Note II, musíme poznamenat, že na tuto velkou plochu by se hodil stylus, kterým Note II disponuje. Optimus G Pro však ne. Na druhou stranu displej Optimusu G Pro má vyšší rozlišení a jemnost, což se na kvalitě projeví, neboť Note II má jemnost „pouze“ 267 ppi (strop očí je až u 300 ppi).

optimus_00003

Hardwarové specifikace – nový trhač asfaltu benchmarků

Společnost LG byla vždy známa tím, že se do svých přístrojů snažila vměstnat to nejlepší, co současný hardware dokázal. Není proto divu, že nový Optimus je napěchován tím nejlepším, co je v současnosti na trhu. 5,5″ Super IPS displej se nemohl dočkat jiného rozlišení než 1920 × 1080 pixelů (Full HD), což vytvoří skvělou jemnost 401 ppi. Ani procesor nezůstává nijak pozadu, stejně jako v nové vlajkové lodi od HTC, v modelu One, se zde setkáváme s vylepšeným Snapdragonem S4 Pro s označením Snapdragon 600. Tento čtyřjádrový procesor tiká na frekvenci 1,7 GHz a zcela určitě nabídne dostatek výkonu pro všechny úkony, které můžeme tento rok Optimusu předhodit. Takto výkonný procesor doplňuje také 2GB RAM paměť a grafický akcelerátor Adreno 320, který je s novými Snapdragony spjat.

optimus_00002

Častým nešvarem bývá u nejvýkonnějších přístrojů vnitřní paměť, kdy výrobci občas zapomínají na uživatele, kterým 16 GB či dokonce 32 GB nemusí stačit. To však není případ LG, které si připravilo pro své zákazníky 32GB vnitřní paměť, která ovšem nabízí rozšíření pomocí Micro SDXC paměťových karet.

Současný palčivý problém všech androidích přístrojů, krátká výdrž na jedno nabití, by ani o Optimusu G Pro nemusel být o nic horší, než kterým trpí konkurence. Největší z Optimusů totiž dostává baterii s kapacitou celých 3140 mAh, což je obrovská hodnota. Je však nutné mít na paměti, že obrovský displej spotřebuje mnoho energie. Kolik hodin přístroj při životě na jedno nabití vydrží, si ověříme, až budeme mít tohoto drobka v redakci.

Současné mobilní telefony dokážou za dobrých světelných podmínek vykouzlit dobré fotografie, a tak se u nejvýkonnějších modelů nesmí podceňovat ani „fotící část“. Optimus G Pro tak dostal 13MPx snímač v zadním fotoaparátu a 2,1MPx v předním. Tyto číselné údaje nám zatím však neřeknou naprosto nic, takže si hodnocení kvality musíme nechat na později. Velice nás zaujala možnost pořizovat 360° Panorama. Na první pohled by se zdálo, že by se mohlo jednat o PhotoSphere, které je až v Androidu 4.2, a doufáme, že tomu skutečně tak bude (a mělo by být). Zajímavou funkcí je též možnost duální nahrávání, kdy přístroj zaznamenává video ze zadního i předního fotoaparátu zároveň.

lg-optimus-g-pro-aa-7

Tím jsme načali verzi systému, která se pyšní číslovkou 4.1.2. Ano, Nexusy již mají Android 4.2, ostatní přístroje však prozatím končí na této verzi, takže LG nemůžeme nic vyčítat. Je ovšem jisté, že stejně jako bratříčci z řad LG dostane i Optimus G Pro nadstavbu Optimus UI, která do jisté míry systém Android modifikuje.

Optimus-G-Pro-vs-Galaxy-Note-2-Specs-2

Ve výbavě nechybí ani DLNA, NFC nebo třeba USB Host, což velmi vítáme.

Specifikace

  • Rozměry: 150,2 × 76,1 × 9,4 mm
  • Hmotnost: 160 g
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 600, quad-core 1,7 GHz Krait, Adreno 320 GPU
  • RAM: 2 GB
  • Displej: 5,5″, Super IPS LCD, 1920 × 1080 pixelů (Full HD), 401 ppi
  • Paměť: 32 GB, rozšiřitelná pomocí Micro SD o 32 GB
  • Baterie: 3140 mAh, vyjímatelná, podpora bezdrátového nabíjení
  • Zadní kamera: 13 MPx, automatické zaostřování, LED blesk, 360o panorama
  • Přední kamera: 2,1 MPx
  • Síť: GPRS/EDGE, HSDPA/HSUPA, LTE
  • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA, NFC, Bluetooth 4.0 A2DP, A-GPS, microUSB 2 (MHL), USB host
  • OS: Android 4.1.2 Jelly Bean s nadstavbou Optimus UI

Cena bude vysoká

I když zatím nemáme žádní oficiální prohlášení o ceně či dostupnosti, dá se jednoduše odvodit, že cena bude poměrně vysoká. Jak? Cenu asijské verze Optimusu G Pro již totiž známe, a i když se přístroj od evropské verze liší, cena by mohla být podobná. Ta činí v přepočtu 17 000 Kč, což je skutečně hodně. Na druhou stranu se jedná naprostou špičku ledovce mezi všemi přístroji, takže se není čemu divit.

optimus_00001

Najde si LG zpět cestu k zákazníkům?

Společnost LG nedělá špatné smartphony. Tedy po stránce hardwaru. Dobrý telefon ale netvoří dnes jen hardwarové součástky uvnitř těla přístroje, ale také software, který s hardwarem spolupracuje. A to byl v případě LG velký problém a důvod, proč tuto značku spousta uživatelů zavrhla. Problém byl zejména s pozdním dodáním aktualizací, kdy stávající systém nebyl zdaleka tak doladěný, jak by se na high-endové přístroje slušelo a patřilo. Největší zlom přišel s modelem Optimus 2X, který se navždy zapíše do historie jako softwarový propadák na androidí platformě, protože i přes velmi dobrý hardware čekali uživatelé tohoto přístroje na systém Ice Cream Sandwich neskutečně dlouho. S řadou L od loňského roku se situace o něco zlepšila, a i když se systém v těchto telefonech sice dosud nepyšní názvem Jelly Bean, je poměrně odladěný. Jak to bude v případě Optimusu G Pro? Potěšující zpráva je, že již nyní startuje s téměř nejnovější verzí systému Android 4.1.2. Bude tedy záležet na LG, jak rychle se podaří do tohoto modelu vměstnat nejnovější verzi s číslovkou Android 4.2.

optimus_00000

  lg-optimus-g-pro-aa-13

Společnost LG by měla zaútočit především cenovou politikou, protože postavit své zařízení k podobnému zařízení od značek Samsung, HTC či Sony s podobnou cenou by nebyl dobrý krok a drtivá většina zákazníků by se přiklonila ke konkurenci. Produkty LG by tak měly lákat zákazníky nižší cenou, než je tomu u konkurence, na kterou zákazníci nemají takovou pifku z minulosti.

zdroj: androidauthority.comandroidauthority.comandroidauthority.comandroidauthority.com, androidpolice.com

mwc banner big

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)