Menu

LG G5 vs. Xiaomi Mi5: porovnání fotoaparátů

LG G5 vs Mi5
LG G5 vs. Xiaomi Mi5: porovnání fotoaparátů
Ohodnoťte článek

Minulý měsíc byl na novinky ze světa mobilních technologií opravdu více než štědrý, za což vděčíme především veletrhu MWC 2016. Na něm byla představena celá řada novinek, mezi které patří také LG G5 nebo Xiaomi Mi5. Novinku z Číny máme v redakci na test již pár dní a přinesli jsme vám již její krátké videosrovnání se Samsungem Galaxy S7. Oproti tomu LG G5 se v redakci pouze mihlo. I tak se nám však podařilo vytvořit krátké srovnání fotografických schopností obou modelů.

Dva různé přístupy k focení

Oba telefony volí v oblasti fotoaparátů poměrně odlišný přístup, zatímco Xiaomi jde cestou klasickou, LG si razí svůj směr a snaží se těžit z přítomnosti dvou fotoaparátů, díky čemuž nabídne extrémně velký úhel záběru, kterým předčí i lidské oko. Pokud ale do srovnání zahrneme pouze primární fotoaparát LG, který budou s vysokou pravděpodobností uživatelé preferovat, jsou oba telefony poměrně vyrovnanými rivaly.

Xiaomi Mi5 nabízí zbrusu nový fotoaparát disponující snímačem Sony IMX298, ten si v tomto telefonu odbývá svou premiéru. Xiaomi se tak může pochlubit rozlišením 16 MPx, technologií fázového ostření nebo DTI separací pixelů, díky té má být zajištěna maximální ostrost výsledných snímků. Použitý objektiv má světelnost f/2.0. Nejen při focení ve tmě, ale také při natáčení videa se jistě bude hodit 4osá optická stabilizace.

Primární fotoaparát LG G5 s úhlem záběru 78° nabízí 16MPx snímač Sony IMX234 o velikosti 1/2,6″ a objektiv o světelnosti f/1.8. Spolu s optickou stabilizací obrazu a laserovým ostřením pak tvoří stejnou sestavu, jakou nalezneme u loňského modelu LG G4. Vedle tohoto běžného snímače pak LG G5 disponuje ještě jedním sekundárním. Ten nabídne rozlišení až 8 MPx a právě díky němu lze s telefonem pořizovat snímky o záběru 135°.

Testovací snímky

Níže si můžete prohlédnout testovací snímky z obou telefonů. Všechny jsou pořízeny za použití plně automatického režimu. Fotografie z LG G5 se nacházejí v levém sloupci, zatímco snímky ze Xiaomi Mi5 naleznete ve sloupci pravém.

LG G5 vs. Xiaomi Mi5

Byť jsme ze srovnání vyřadili jeden z hlavních taháků LG G5 – objektiv se 135° záběrem – musíme konstatovat, že si LG v testu vedlo o něco lépe. Rozdíly jsou nejvíce patrné zejména v ostrosti snímků, kdy se Xiaomi nedařilo vždy zrovna optimálně zaostřit. Také barvy nám připadají bližší realitě v podání LG G5.

Fotografie v plném rozlišení můžete stáhnout z následujícího odkazu.

Který telefon vás svými fotografickými schopnostmi oslovil více? LG G5, nebo Xiaomi Mi5?

Komentáře

Krusty

Krusty

z aplikace
12.3.2016 14:00

Prosím o srovnávací fotografie za horších světelných podmínek. Děkuji

lggl

lggl

z aplikace
12.3.2016 15:19

Objektivní srovnání. Děkuji.

lggl

lggl

z aplikace
12.3.2016 15:47

Douby : sám jsem objednával více jak 10ks různých čínských značek a některé opravdu překvapily. Nejstarší už funguje čtvrtým rokem.

Kedluben

Kedluben

z aplikace
12.3.2016 15:59

Slušné porovnání, u LG by mi vadilo asi jen ta deformace některých fotek. Mám meizu mx4 pro, je a bude super ale chci sáhnout po něčem novějším. Určitě něco co nemá nástavbu flyme. Můžete mi někdo poradit?

Douby

Douby

12.3.2016 16:09

srovnávat číňana a lg … čínské značky mi nevadí, sám používám pečlivě vybraný kousek z té skládky nekvalitního braku ale vítěz takového srovnání si troufám říci byl předem daný.

Radon

Radon

12.3.2016 22:49

Koukam ze Xiaomi ma standardni pomer snimace 4:3, ale LG ma odhaduji 16:9. To jako fakt? Nebo to nezvladl tester?

BladeCZE

BladeCZE

z aplikace
13.3.2016 9:38

Teď už jen zjistit cenovej rozdíl těchto telefonů… :-D

beagle

beagle

z aplikace
14.3.2016 5:46

Doby Doby, žiješ v pravěku. … Srovnání pěkný, někde je lepší Xiaomi, někde LG. po prohlídce v plným rozlišení bych volil Xiaomi.

RSS (komentáře k článku)