Menu

Telefon LG G3s (D722) – těží z bratrova jména (recenze)

Společnost LG se šplhá na vrchol a po úspěšné řadě G2 se na trh objevily i modely trojkové řady. Po povedeném smartphonu LG G3 si představíme menšího brášku LG G3s, který se snaží zaujmout méně náročné uživatele. Jaký je?

Obsah recenze

Obsah balení

Krabička, ve které nám telefon LG G3s dorazil do redakce, je velká tak akorát. Nalezli jsme zde kromě telefonu také USB kabel, nabíječku, sluchátka a manuál. Zkrátka standardní výbava.

Krabička, ve které telefon dorazil

Krabička, ve které telefon dorazil

Balení obsahuje telefon, USB kablík, nabíječku, sluchátka a manuál

Balení obsahuje telefon, USB kablík, nabíječku, sluchátka a manuál

Vzhled a dílenské zpracování

Na první pohled se telefon LG G3s od svého kolegy LG G3 příliš neliší – celá konstrukce se nese ve stejném duchu a pouze se zmenšily celkové rozměry kromě tloušťky, která naopak povyrostla. Rámečky kolem displeje jsou nezvykle tenké a displej vyplňuje velmi dobře přední část chytrého telefonu. Senzorová či hardwarová tlačítka pod displejem nehledejte, LG se opět rozhodlo pro tlačítka softwarová. Nad displejem standardně najdeme reproduktor, notifikační LED diodu (při upozornění bliká jednou barvou), objektiv přední kamerky a senzory.

Přední strana vypadá jako model G3, nám se líbí

Přední strana vypadá jako model G3, nám se líbí

Objektiv kamerky, notifikační LED, senzory a reproduktor

Objektiv kamerky, notifikační LED, senzory a reproduktor

Harwarová tlačítka byste hledali marně - přesunula se na displej

Hardwarová tlačítka byste hledali marně – přesunula se na displej

Modely “géčkové” řady se zadní stranou od své konkurenci odlišují – do těchto míst se totiž přesunula ovládací tlačítka, která najdeme pod objektivem fotoaparátu. Umístěna jsou přesně tam, kam doléhá náš ukazováček. Kontroverzní umístění má své odpůrce i zastánce, my se držíme názoru, že po chvilce zvyku si na tlačítka bez problémů uživatel zvykne a nečiní mu ovládání problémy. Nechybí ani přisvětlovací LED dioda, infračervený port vedle objektivu a reproduktor v levém spodním rohu. Kryt je možné velmi snadno sejmout, což nám umožní přístup k baterii a slotům pro MicroSIM a MicroSD karty.

Zadní strana telefonu opět po vzoru většího brášky G3

Zadní strana telefonu opět po vzoru většího brášky G3

Ovládací tlačítka se přesunula na zadní stranu

Ovládací tlačítka se přesunula na zadní stranu, sídlí zde i infraport

Zadní kryt lze odejmout

Zadní kryt lze odejmout

Slot pro MicroSIM a MicroSD karty

Slot pro MicroSIM a MicroSD karty

Díky umístění ovládacích tlačítek na zadní straně jsou boky telefony prázdné. Sluchátka a Micro USB kabel je možné zapojit do spodní části telefonu, horní strana zaujme infračerveným portem.

Micro USB a jack konektor pro sluchátka

Micro USB a jack konektor pro sluchátka

Druhý mikrofon a infračervený port

Druhý mikrofon a infračervený port

Povedená konstrukce se zajímavým ovládáním

Telefon LG G3s si ponechal design modelu G3 a nám se líbí, zejména pak přední strana, která je příjemně vyplněna 5″ displejem. Telefon je celý plastový, ale dojem na nás zanechal příjemný. Záda telefonu mají povedenou povrchovou úpravu, která má imitovat kartáčovaný kov. To se celkem daří, i když vám nebude trvat dlouho a zjistíte, že se jedná pouze o plast. LG G3s je zpracován kvalitně – nikde nic nevrže a správně lícuje. Telefon je se svou vahou 134 gramů vcelku lehký a velmi dobře se drží a ovládá. Na pozici zadních tlačítek si budete nějaký čas zvykat, ale vyplatí se. Ovládání telefonu velmi chválíme – na displej jsme dosáhli celkem snadno, telefon z rukou neklouže a těšila nás i ovládací tlačítka na zádech.

Fotogalerie

Hardware a displej

Specifikace

Zařazení testovaného přístroje by mohlo signalizovat výkonný hardware v útrobách, opak je ovšem pravdou. Výkonný čtyřjádrový Snapdragon 801 vystřídal Snapdragon 400, který staví na úsporných, ale méně výkonných jádrech Cortex-A7. Ten je navíc doplněn pouze 1GB RAM pamětí, což je výbava, kterou se většinou pochlubí i telefony kolem 5 000 Kč. Slavně na tom rozhodně není ani vnitřní úložiště, jeho velikost činí 8 GB. Z toho je přístupných na oko celých 8 GB, ale cca 3,75 GB zabírají “Systémová data”. Situaci trochu zachraňuje paměťová karta, ale i tak je pouze 8 GB místa bez karty zklamání. Kapacita baterie činí 2540 mAh, což je na 5″ displej s HD rozlišením rozumná hodnota, ale rozhodně ne zázračná.

LG G3s - obsazení paměti RAM LG G3s - velikost vnitřního úložiště

S konektivitou je na tom LG G3s skvěle – v základní výbavě nabízí Wi-Fi ve standardu 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, LTE a dokonce i infračervený port. Podporu USB OTG bychom ale hledali marně. Fotoaparát s rozlišením 8 MPx si poradí také s nahráváním videa ve Full HD, HDR fotografiemi a za slabšího osvětlení pomůže přisvětlovací dioda. Rozlišení 8 MPx není na první pohled zázračné, ale fotoaparátu úplně stačí. Otázkou samozřejmě zůstává, jak kvalitní je optika a snímač. To si ověříme v samostatné kapitole.

LG G3s – specifikace

  • displej: 5″, IPS LCD, HD rozlišení, jemnost 294 ppi
  • procesor: čtyřjádrový Snapdragon 400 (4 x Cortex-A7), frekvence 1,2 GHz
  • GPU: Adreno 305
  • paměť: 1GB RAM, 8GB vnitřní úložiště (+ Micro SD)
  • fotoaparát: 8MPx vzadu, HDR, FullHD video, 1,3MPx přední
  • baterie: 2540 mAh
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 LE, GPS, GLONASS, LTE, NFC, infraport
  • OS: Android 4.4.2
  • rozměry: 137,7 x 69,6 x 10,3 mm
  • hmotnost: 134 gramů

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.


Displej

Pětipalcový IPS displej by si rozhodně Full HD rozlišení zasloužil, ale i HD rozlišení dokáže vytvořit jemnost 294 PPI, což by mělo stačit. Kvalita displeje je na dobré úrovni, špatně na tom nebyla ani čitelnost na slunci. Citlivost ovládání je pak průměrná, stejně tak přesnost.

Obrovským zklamáním je ovšem automatické řízení jasu, na které LG jaksi zapomnělo. U telefonu s cenou okolo 7,5 tisíc to bereme spíše jako nepovedený vtip. Řídit jas ručně je pro nás v dnešní době již přežitek a bylo to pro nás nepohodlné. Dá se na to samozřejmě zvyknout, ale rozhodně nás jihokorejská společnost nepotěšila. Příjemná je funkce chytré obrazovky, která na konci intervalu pro zhasnutí displeje pomocí kamerky ověří, zda sledujete displej, a nezamkne telefon. Dotyková vrstva displeje je i po uzamknutí telefonu napájena a dokáže rozpoznat vaše dotyky. Toho se dá využít při běžném odemykání telefonu dvěma rychlými poklepy na displej či při funkci Knock Code. Ta funguje velmi jednoduše – sami si zvolíte 3-8 ťuknutí do zvolených čtvrtin displeje, což vytvoří jakýsi přístupový kód k telefonu. A kdybyste náhodou tuto kombinaci zapomněli, lze použít PIN kód.

Displej má pěkné barvy, manuální řízení jasu a malé rozlišení ovšem nepotěší

Displej má pěkné barvy, manuální řízení jasu a menší rozlišení ovšem nepotěší

Zvukový výstup a reproduktor

Zvuk do sluchátek jsme testovali takřka každý den při pohybu Prahou a zanechal v nás dobrý pocit. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou kvalitu a běžní posluchači si nebudou stěžovat. Ani reproduktor nehraje vyloženě špatně a svou kvalitou je lehce nadprůměrný. Hlasitost je také na dobré úrovni a připomínku máme snad jen ke konstrukci, která občas zapříčiní velký pokles hlasitosti při překrytí reproduktoru. Dodávaná sluchátka sice potěšila, kvalitní poslech ovšem rozhodně nečekejte a hodí se spíše jen nouzově.

Reproduktor hraje průměrně

Reproduktor hraje průměrně

Test výkonu (benchmarky)

Výkon je opravdu nízký za danou cenu

Výkon je opravdu nízký za danou cenu

I výsledek Quadrantu potvrzuje slabší výsledky

I výsledek Quadrantu potvrzuje slabší výsledky

Zápis a čtení na interní paměť je pomalý

Zápis a čtení na interní paměť je pomalý

Herní výkon

Podrobili jsme telefon LG G3s několika náročným herním titulů, se kterými si většinou telefon poradil velmi dobře. Kvůli tragicky malému úložišti se nám ale třeba N.O.V.U. 3 nainstalovat nepodařilo. V Real Racing 3 bylo zase patrné snížení kvality nastavení, ale důležitější pro nás bylo, že bylo hraní vždy plynulé. Ve většině her se softwarová tlačítka skryla a nerušila. Se zahříváním jsme problémy neměli.

Akční pecka Modern Combat 4 běžela velmi dobře

Akční pecka Modern Combat 4 běžela velmi dobře

V Real Racing 3 bylo sice patrné snížení grafických detalů, ale hra běžela plynule

V Real Racing 3 bylo sice patrné snížení grafických detailů, ale hra běžela plynule

Konektivita

Wi-Fi a Bluetooth

Ani jedna z bezdrátových technologií nás nenechala na holičkách. Zatímco Wi-Fi jsme pravidelně testovali na několika sítích a neobjevily se žádné problémy, Bluetooth posloužilo k připojení chytrých hodinek Sony SmartWatch 2. Také bez problémů.

Datové sítě

Kromě standardních 3G sítí jsme měli možnosti otestovat také LTE v podání Vodafonu v Praze a okolí. Rychlost byla vynikající a na žádné problémy s konektivitou jsme nenarazili. Možná jen citlivost antény je oproti jiným telefonům o trochu slabší.

LG G3s - rychlost LTE připojení (1) LG G3s - rychlost LTE připojení (2)

Infraport a NFC

Infračervený port je většinou výsadou vlajkových modelů, a proto jej v telefonu LG G3s oceňujeme. Funkčnost jsme ověřili na LCD televizi Thompson a DVD přehrávači Phillips. K ovládání přístrojů slouží aplikace QuickRemote.

LG G3s - aplikace Quick Remote

NFC jsme také vyzkoušeli velmi snadno – přiložili jsme telefon Xiaomi Mi 3 a telefony se ihned kontaktovaly. Vše v pořádku.

Připojení k počítači

Po připojení k počítači s Windows se LG G3s automaticky nahlásí jako MTP zařízení a se spojením či přenosem souborů jsme neměli žádný problém.

GPS

Lokalizace polohy fungovala dobře – fix trvá běžně do 5 sekund a spojení je stabilní. Vyzkoušeli jsme přístroj LG G3s jako autonavigace a vše probíhalo standardně. O něco horší už je to s kompasem, který byl spíše orientační a občas se dlouho rozhodoval, kam nám ukáže sever. Kalibrace nepomohla.

LG G3s - připojení k GPS satelitům

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 2540 mAh rozhodně neznamená žádný zázrak, na druhou stranu disponuje 5″ displej “pouze” HD rozlišením a ani hardware není nijak extrémně žravý. V praxi to znamenalo přibližně den při našem intenzivním používání (stále zapnuté datové přenosy, dlouhá doba surfování, poslechu hudby, několik hovorů atp.). Běžní uživatelé by se mohli dostat i ke dvěma dnům při šetrnějším využívání. Výdrž je tedy spíše průměrná.

LG G3s - výdrž při intenzivním používání (1) LG G3s - výdrž při intenzivním používání (2)

Vyzkoušeli jsme také řadu umělých testů výdrže (poloviční jas, zvuk do sluchátek). Výsledky jsou také průměrné.

Výdrž v testech je slušná

Výdrž v testech je slušná

Uživatelské prostředí

Vytuněný Android 4.4.2

Společnost LG se delší dobu chlubí svou nadstavbou LG UI, která se velmi výrazně odlišuje od čistého Androidu. Na nás občas působí až velmi přehnaně a přeplácaně, ale to je samozřejmě věc názoru. Spoustu úprav poznáte již na první pohled – jiná zamykací obrazovka, notifikační lišta, menu, prostředí domácí obrazovky a menu, Fotoaparát a tak podobně. Změn se zkrátka dočkala téměř každá systémová aplikace a je na uživateli, zda mu bude tato nadstavba vyhovovat. LG můžeme pochválit za verzi systému Android, která se vyšplhala na hodnotu 4.4.2.

LG G3s - systém Android 4.4.2 (1) LG G3s - systém Android 4.4.2 (2)

Rychlost a stabilita

Systém se nám zdál od počátku svižný, bohužel již po několika dnech a spoustě nainstalovaných aplikací začal telefonu docházet dech. Používání telefonu začaly provázet občasné záškuby a telefon se při spouštění aplikací často velmi zadýchá. Takový běh systému jsme od telefonu s tímto hardwarem a hlavně cenou opravdu nečekali. Telefon sužuje nejspíše i 1GB RAM paměť, která už zkrátka přestává stačit. Pomohla by tomu rozhodně lepší optimalizace, která se ale v tomto případě LG příliš nepovedla. http://youtu.be/Fb1khyDoL-o

Kontakty, telefonování a klávesnice

T9 vytáčení sice v telefonu funguje, s diakritikou má ovšem problémy. Například kontakt se jménem “Bětka” se nám vyhledat nepodařilo, ě zkrátka telefon vyhledat neumí. Zklamání. Kontakty se sice liší od čistého Androidu, nabízí ovšem stejné volby. S přenosem hlasu při hovoru jsme neměli žádný problém, druhá strana si nestěžovala. Reproduktor byl rovněž dostatečně kvalitní a telefonovat se s LG G3s dá zcela standardně.

LG G3s - T9 a kontakty (2) LG G3s - T9 a kontakty (3) LG G3s - T9 a kontakty (1)

Klávesnice je na první pohled povedená a nabízí téměř vše důležité – příjemné rozložení, slovník, automatické opravy, psaní tahem, čísla nad klávesnicí, další znaky pod klávesami či hlasové zadávání. V praxi už to tak slavné nebylo a třeba psaní tahem bylo skoro nepoužitelné. Krátce po otestování jsme tedy raději instalovali SwiftKey z Google Play.

LG G3s - klávesnice

Prostředí Androidu 4.4.2

Fotoaparát a natáčení videa

Fotoaparát zůstává svými parametry při zemi – 8MPx snímač a nahrávání Full HD videa. I když nejsou papírové údaje nikterak důležité, příliš jsme od fotoaparátu neočekávali. Výsledky jsou spíše průměrné, fotografie se nám občas zdály neostré. Video je na tom o něco lépe, ale opět se nejedná o žádný zázrak. Fotografie a video v originálním rozlišení naleznete zde.

Aplikace fotoaparátu

LG G3s - aplikace fotoaparátu

Fotografie

Horší světelné podmínky

LG G3s - pořízené fotografie (1) LG G3s - pořízené fotografie (13)

Video

http://youtu.be/G705ZIK0Qzw

Kdy, kde a za kolik?

Telefon LG G3s je skladem ve více českých obchodech a obecně není problém s nákupem na českém trhu. Cena ovšem příliš nepotěší – pohybuje se okolo 7 500 Kč, dá se zakoupit i o něco levněji. To je ovšem částka, která přímo neodpovídá výbavě daného modelu. Stačí si uvědomit, že již přibližně na 8 tisících startuje 16GB varianta modelu LG G2, která nabízí nesrovnatelně lepší výbavu. LG nejspíše předpokládá, že se velké množství zákazníků nechá nalákat na zvučné jméno LG G3s. Graf ceny produktu LG D722 G3s poskytuje server Heureka.cz

Resumé

Společnost LG představila telefon se jmenovkou G3s, která má signalizovat zdatného zástupce nové řady a nabídnout většinu funkcí a novinek. To se bohužel příliš nepovedlo a kompromisů je opravdu hodně. Začněme tradičně klady přístroje.

Tělo vychází z vlajkového modelu G3 a nám se líbí – je pohledné, kvalitně zpracované a dobře hodnotíme také zadní ovládací tlačítka. Výbavou na tom LG G3s také rozhodně není špatně – poradí si s rychlými sítěmi LTE, bezdotykovou technologií NFC či dokonce s infračerveným portem. Displej lze po vzoru LG G2 odemykat dvojitým poklepáním na displej, což je tak šikovná a užitečná funkce, že už ji používá i některá konkurence. Systém se pak naučil několik šikovných funkcí, ze kterých jmenujme například Chytrou obrazovku (i když to je zase nápad Samsungu) či Knock Code.

Záporů jsme našli přeci jen více. Hardware, který je v telefonu LG G3s ukryt, je dle našeho názoru slabý vzhledem k cenovce a faktu, že se má jednu o odlehčený model vlajkové lodi. 1GB RAM paměť a Snapdragon 400 je zkrátka od Snapdragonu 801 a 2/3GB RAM paměti hodně vzdálen. Vnitřní paměť 8 GB je také žalostně malá, zachraňuje to alespoň slot pro Micro SD kartu. Displej sice nabízí dobré barevné podání, ale na 5″ by mu rozhodně Full HD rozlišení slušelo, navíc absence automatického řízení jasu je snad špatný vtip. Vše dovršuje systém, který je sice na první pohled obohacený o spoustu užitečných funkcí, ale je špatně optimalizován. Po instalaci několika desítek aplikací se celé prostředí začalo velmi nepříjemně zpomalovat. Nezazářil ani 8MPx fotoaparát, ani výdrž na jedno nabití.

Za cenu blížící se 8 tisíc Kč se přeci jen na trhu najdou lepší telefony, které toho nabídnou o poznání více. A nemusíme ani chodit daleko – například starší model LG G2 je s cenou okolo 8,5 tisíce korun o dvě třídy výše a rozhodně se tato investice vyplatí. LG G3s podle nás těží spíše ze jména svého bratra a méně znalí uživatelé budou přesvědčeni, že se tak moc od TOP modelu lišit nebude. Opak je ovšem pravdou.

Klady

+ Kvalitní a povedená konstrukce
+ Bohatá výbava v podobě LTE, NFC, infraportu a paměťové karty
+ Odemykání telefonu poklepem
+ Funkce Chytrá obrazovka
+ Odemykání funkcí Knock Code

Zápory

– Vysoká cena
– Chybí automatické řízení jasu
– Pouze HD rozlišení displeje
– Slabší procesor, pouze 1GB RAM paměť a 8GB vnitřní úložiště
– Systém by si zasloužil lepší optimalizaci
– Kompas byl povětšinou nepřesný
– T9 Dialer má problém s českou diakritikou

Za zapůjčení děkujeme společnosti LG.

Komentáře

nanananana

nanananana

18.10.2014 6:13

1) ak je telefon uzamknuty, da sa nechtiac stisit hlasitost? (zial mnoho ROMiek ma s tymto problem
2) tlacitka hlasitosti nie su prilis makke a nevznikaju mimovolne stlacenia?

pawouczech

pawouczech

18.10.2014 6:23

Poklepáním se před pár lety odemykala už skvělá Nokia N9 se skvělým o. s. MeeGo…

mix

mix

z aplikace
18.10.2014 7:35

Chci se jen zeptat Vodafon má všude v čr tak pomalé LTE?

cardi

z aplikace
18.10.2014 8:10

Vodafon je des vsude

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 0

18.10.2014 8:50

nanananana
S tímto jsem problémy neměl. Jak jsou na zadní straně, omylem jsem je nemačkal v kapse.

mix
Nedělal jsem žádné testy, jen dvě náhodná místa s LTE Vodafone a rychlost byla obdobná.

Faktuzmetedzacinatestvat

Faktuzmetedzacinatestvat

18.10.2014 8:50

Za tu cenu Je parametrově i ve všem lepší Nexus 5. Nechápu smysl tohodle telefonu.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 0

z aplikace
18.10.2014 9:56

pawouczech
Díky za doplnění. Mně šlo jen o to, že dokud to u Androidu nemělo LG, nikdo to nepoužíval. Evidentně ale byla Nokie rychlejší. ☺

pablos

pablos

z aplikace
18.10.2014 10:26

Tak tenhle telefon je jenom blbej vtip a je mi opravdu líto někoho kdo za tenhle odpad zaplatí peníze :-D
Hold zmenšené verze od vlajkové lodě stále pochopilo stále jenom Sony (včera jsem měl poprvé v ruce Z3 compact a smekám před Sony)

Viktor

Viktor

18.10.2014 10:27

Delší dobu uvažuji o koupi tohoto telefonu, ale hodně mě odrazuje absence automatického jasu.

Libor Foltýnek

18.10.2014 10:54

Řekl bych, že se najdou lidé, kteří si to koupí, protože si nemůžou dovolit LG G3 a takto budou mít “ten pocit”, navíc vypadá podobně a ostatní si to spletou…
Ohledně optimalizací, LG umí docela slušný hardware, ale software se ne a ne naučit, já vrátil i LG G3 – se slzami v očích, protože ten telefon se mně jinak moc líbil, ale neustálé snižování jasu z důvodu vysoké teploty a náhodné restarty jsem prostě neunesl a vrátil se ke své S5 (naštěstí jsem ji ještě nestihnul prodat), která je sice ošklivá, pocitově pomalejší, ale stabilní. (BTW ze stejného důvodu jsem opustil před pár dny Cyanogenmod na S5 – absence podpory hardwaru mně nevadila, ale restarty u telefonu nesnesu)

hondzik

18.10.2014 13:46

Tenhle telefon je nesmysl, za takovou cenu. za 8 tis. jsem si o prázdninách koupil sice už starší, ale výkonější xperii Z

TeltroN

TeltroN 0

z aplikace
18.10.2014 14:04

design fajn. za tu cenu ovšem neprodejný. jenom o petibábu mám ve vitríně G2.

pablos

pablos

z aplikace
18.10.2014 15:25

to hondzik: a jak si prosím tě přišel na to, že snapdragon S4 pro je výkonnější než snapdragon 400?
Jinak souhlas, než tenhle paskvil, tak na 100% G2!

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 0

18.10.2014 15:48

Libor Foltýnek
Díky za komentář. Bohužel souhlasím – zvučné jméno dělá opravdu hodně a spousta zákazníků se “načapá”. LG G2 je rozhodně lepší kup.

hondzik

18.10.2014 17:08

to pablos: 4x 1,2 GHz vs 4x 1,4 GHz, 1Gb RAM vs 2 Gb RAM, 8Gb vs 16 Gb vnitřní paměť

green

green

18.10.2014 17:54

Mě přijde super, měl jsem ho na pár dní a nemůžu si ho vynachválit

Derryk

Derryk

z aplikace
18.10.2014 17:55

Nelze než souhlasit, že je to předražený šmejd. Ale nechápu proč je HD rozlišení pro 5″ bráno jako mínus. Naopak bych jako zápor viděl jakékoliv vyšší. Už takhle je při hrách s výkonem jen tak tak a jak by asi dopadl s fHD rozlišením? Mám Xiaomi Note 5.5″ s HD rozlišením a s jemnosti displeje nemám nejmenší problém.

pablos

pablos

z aplikace
18.10.2014 20:25

to hondzik: jojo máš pravdu, nedíval jsem se a máš recht, snapdragon s4 pro má 4×1.5Ghz, tak to beru zpět a o to větší je tenhle plastovej odpad šmejd!

Mr.Bucket

Mr.Bucket

z aplikace
18.10.2014 21:17

Mám L9 II, nějak mi připadá, že G3s je jen převlečená “eldevítka” ,nechápu, proč vytvořili něco, co má stejné specifikace jak prastará S3

hondzik

19.10.2014 8:49

to pablos: v pohodě, nikdo není neomylnej ;-)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 0

19.10.2014 9:19

Derryk
Díky za komentář. Pokud vlastníte telefon s HD displejem, tak Vám na něm nic špatného nepřijde. Pokud ovšem delší dobu používáte Full HD a pak přejdete na HD při stejné úhlopříčce, rozdíl tam přeci jen je. Jsou to detaily, které může uživatel hravě překousnout, ale v této cenové konkurenci je zkrátka konkurence Full HD displejem vybavena, takže i z tohoto pohledu je to nedostatek. Rozhodně ale souhlasím, že třeba Redmi Note vyniká v jiných věcech a tohle člověk snadno odpustí.

Derryk

Derryk

z aplikace
20.10.2014 0:14

Jan Dolejš: Myslím, že u tohoto mobilu je HD daleko vhodnější. O kolik by se v Real Racingu musela stáhnout grafika, aby se vyrovnal 25% propad výkonu a hra zůstala hratelná po změně na fHD? Vynahradilo by pár detailů snížené nastavení ve hře?

bigwolf

20.10.2014 8:39

Ten telefon je jako celek spatny vtip. Nemuzu si pomoc, ale LG tohle opravdu jen zkousi na zakazniky, kteri si nezjisti podrobnosti o HW vybave a neporovnaji s jinymi alternativami na trhu.

FullHD by to rozhodne nezachranilo. :) Spis naopak, na nevykonnem HW by to znamenalo dalsi zpomaleni telefonu a rychlejsi vybiti baterie. V tomto pripade chapu vyber nizsiho rozliseni. HD panel bude urcite i levnejsi, takze uspora v nakladech na vyrobu…

rtepp

rtepp

20.10.2014 10:20

Jak je to s podporou USB OTG? Ve specifikacích je, že podporu má a přitom o několik řádek výše se píše “Podporu USB OTG bychom ale hledali marně”

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 0

20.10.2014 10:24

rtepp
Díky za komentář a upozornění. Bohužel tento telefon USB OTG neumí, což je trochu škoda, když už touto funkcí většina konkurence oplývá.

Martin P.

Martin P.

23.10.2014 9:19

To Faktuzmetedzacinatestvat: Nexus 5 není lepší, protože 5″ display a baterka ho vylučují pro outdoorové využití.

Jerry

Jerry

31.10.2014 9:18

Tak jsem koupil za 6400Kč. Nový. za takovou cenu už mi tak špatný nepřijde. Hry nehraju. Jediné co mrzí je automatický jas. Na druhou stranu na Note3 co ještě mám se s tím stejně pořád drbu, protože ne vždy funguje podle představ.

Každopodně, když se odpíchnu od té ceny 6400Kč, tak nevím který jiný telefon za tyto peníze umí i LTE (což bylo pro mě podstatné), má HD displej a čipset Qualcomm (byť 400, ale rozhodně lepší než MTK s obecně problematickým GPS)

marpav

marpav

6.11.2014 20:32

Mě by vcelku zajímalo, co by se dalo doporučit místo G3s, aby to mělo max 5″ HD displej, aspoň 8GB vnitřní úložiště, čipset Qualcomm kvůli GPS, LTE, notifikační LED, slot na SD kartu. Škoda toho jasu.

Pavol

Pavol

10.1.2015 9:07

Nerozumiem preco sa niektory pisatelia nie len tu ale aj v inych diskusiach stazuju na displej ci ma byt HD alebo Full HD a vidia v tom strasny problem..skor by som im doporucil navstivit ocneho specialistu ked maju problem s HD displejom..Ja mam SG S4Mini nema ani HD displej a som s nim spokojny..K automatickemu jasu moj mobil ho ma ale aj tak poriadne nefunguje chvilu to trva nez naskoci tak je to u vsetkych… radsej si sam nastavim aky ja potrebujem.Mam 59 rokov a nepouzivam ziadne okuliare vidim aj celkom male pismenka..Chcem si ale kupit mobil s vacsim displejom pretoze 4,3″mi je uz malo..Dalej na LG sa mi pacia rozmery nie ako Sony a niektore ine pri rovnakom dislpeji su aj o 10 mm vyssie co je v ruke dost poznat..

matoneo

matoneo

13.3.2015 15:11

Není ten “infraport” na zádech spíš laserové ostření fotoaparátu ?

Michal

Michal

26.9.2015 17:41

Ahoj telefon zřejmě nemá gyroskop že?

RSS (komentáře k článku)