Léto se blíží – kde se koupat?

Uvodni_obrazovka

Léto se blíží! Všichni z nás si již určitě stihli všimnout, že průměrné teploty se začínají pohybovat kolem 20°C a s nadcházejícím létem se dá očekávat, že teplota poroste stále více a více. Co příjemnějšího může být ve slunných dnech, které nastávají, než s partou přátel zajít někde k vodě, pořádně se osvěžit a trochu si i zablbnout? No jo, ale kam jít? Znáte všechna místa vhodná ke koupání ve Vašem okolí? Pokud ne, mohla by vám pomoct aplikace Kde se koupat, která vychází z databáze stejnojmenného projektu (web).

Uvodni_obrazovka

Úvodní obrazovka

Po probliknutí úvodní obrazovky na nás čeká hlavní obrazovka, na které jsou vypsána veškerá místa vhodná ke koupání, která se v okolí nacházejí. Jsou řazena podle vzdálenosti od aktuální geolokace a obsahují základní informace (název, vzdálenost a informaci o vodní ploše). Díky dvěma tlačítkům pod seznamem si můžeme překliknout na zobrazení na mapě a zpět na seznamový výpis.

Seznam_mist

Seznam míst

Mapa_mist

Mapa míst

Jednotlivá místa také můžeme filtrovat podle jednotlivých kategorií. K dispozici jsou tyto možnosti:

  • Lom,
  • Rybník (jezero),
  • Řeka (potok),
  • Přehrada (nádrž),
  • Pískovna,
  • Koupaliště (bazén, park),
  • Jiné (moře, termály).

Možné je také vybrat si podle čistoty/kvality vody.

Filtr_mist

Filtrování míst

Poslední možností, kterou nám tato aplikace nabízí, je vytvoření vlastního místa. Může se stát, že objevíte na řece krásné místo vhodné ke koupání, o kterém zatím nikdo neví (nebo minimálně nikdo z uživatelů tohoto projektu). Není nic jednoduššího, než přidat jej do seznamu. Vyplnit můžete název, popis místa, charakter, na mapě vybrat polohu, doplnit informace o čistotě/kvalitě vody a přidat doplňkové informace.

Pridat_mistoPřidání místa

Na závěr se podívejte na ukázku výpisu dvou míst ke koupání v Ostravě. Jedná se o Vrbické jezero a krytý bazén v Ostravě – Porubě.

Ukazka_vrbiceVrbické jezero Ukazka_SarezaSareza – Ostrava-Poruba

Věřím, že v nadcházejících letních měsících Vám tato aplikace přinese hodně užitku, minimálně třeba při prázdninových toulkách přírodou v krásné krajině Čech a Moravy.

Swimplaces
Swimplaces

Ondřej Kadlec
O Autorovi - Ondřej Kadlec

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)