Menu

LastPass byl napaden hackery, doporučujeme změnu hesla

Internetem proletěla nemilá zpráva pro všechny uživatele správce hesel LastPass. Tato oblíbená pomůcka, která shromažďuje a generuje naše hesla pro jednotlivé webové stránky, se stala terčem útoku hackerů. Celá aféra byla zveřejněna na oficiálním blogu aplikace, kde se rovněž objevily bližší informace o proběhnuvším útoku.

LastPass

Jako malá náplast může posloužit oznámení, že námi uložená hesla pro jednotlivé služby jsou s největší pravděpodobností v pořádku a k jejich odcizení nedošlo. Hackerům se podařilo získat přístup „pouze“ ke kontaktním údajům, jako je e-mail apod. Změna hlavního hesla by nicméně měla být povinností pro všechny uživatele, neboť útočníci získali přístup do databáze a k hashům hlavních přístupových hesel. Díky nim by totiž nakonec mohli získat i hesla samotná.

Zdroj: lifehacker.com.

 

Komentáře

srdicko

srdicko

16.6.2015 18:12

výjimečně to není k tématu, ale budu to psát do každé diskuse dokud se to autoři webu nevezmou na vědomí. Za urážky v diskusích jsou odpovědné weby, rozhodl soud ve Štrasburku

pavoukandre

z aplikace
16.6.2015 18:26

i neevropske weby?

mimar48

z aplikace
16.6.2015 19:19

Ale copak Srdíčko, někdo Vám snad tady na webu tak hluboce ukřivdil, že jste se rozhodl spamovat ostatní diskuze?
Jestli někdo druhé uráží v diskuzích, pak je to hulvát a nejspíš i idiot. Jak ale nazvat někoho, kdo se nechá vnitřně zasáhnout nějakým cizím a anonymním hňupem v jakési bezvýznamné internetové diskuzi?
Bojujte za kvalitu diskuzí kvalitou svých příspěvků (… netvrdím, že sám jsem vždy zářným příkladem), nenechávejte se zatáhnout do nesmyslných přestřelek s voli a v neposlední řadě zasypávejte svými stížnostmi redakci a ne nás, ostatní čtenáře…

Irun66

z aplikace
16.6.2015 21:10

Minar 48 : myslím že jsem dnes tuto informaci, co napsalo srdíčko, v rádiu slyšel, ale nevěnoval jsem tomu pozornost, tak je možné, že se mýlím…
Bohužel, Urážky, včetně nadávek jsou zde v komentářích celkem běžné… Ale To je jen můj názor.

K tématu – evidentně není v dnešní době nic bezpečné, ani aplikace, která slibuje ta “nejbezpečnější” hesla :-D. Samozřejmě za “slabé” hlavní heslo uživatele nemohou.

Karlo

Karlo

16.6.2015 21:14

Užíváte slov spodiny, ale radíte jiným, jak se mají chovat

mimar48

z aplikace
16.6.2015 22:21

Karlo: … to je trefa, to musím uznat. Šlo mi jen o to, že je zbytečné připouštět si (pomyslnou) újmu způsobenou v jakékoliv internetové diskuzi nějakými anonymními, sociálně nezralými jedinci.
Mimochodem, nějak jsem nikdy nenašel důvěru dát někomu všechna svá hesla k dispozici přes jeho “šikovnou” aplikaci . Zde zatím nejspíš nedošlo k nějakým škodám, ale…

faktužmetedmocmoczacinatestvat

faktužmetedmocmoczacinatestvat

16.6.2015 22:59

Několikrát jsem zde psal, že je aplikace Spyware a odporný blast … kdo čekal na základě oprávnění něco jiného, byl hodně naivní. Nikdo si to tady však nepřizná, což je legrační :)

Ňaderný výbuch

Ňaderný výbuch

17.6.2015 0:33

Mimar48: A proč všechna hesla? Tahle aplikace je výborná pro přístup na milión všemožných webů které vyžadují registraci, ale při jejich potenciální ztrátě se nezhroutí svět. Chce to jen trošičku používat zdravý rozum a nedávat tam přístupy na maily, nebo dokonce na bankovní účty…

skrolan

skrolan

17.6.2015 4:54

Pavoukandre: to je dobrá otázka a sám nevím zda rozhodnutí platí pouze pro evropské weby, ale tipoval bych, že ano. Je to dost převratné rozhodnutí a myslím, že je naprosto správné. To co se děje často zde a NEJEN zde to je skutečně k pláči. Bohužel plno lidem chybí tolerance a když někdo nesdílí jejich názor, tak jaké urážky jsou schopní ze sebe vyprodukovat je k pláči. Druhý a ještě horší případ jsou individua co obchází diskuse bez jakéhokoliv zájmu o téma jediným cílem je najít někoho slabšího koho by mohli šikanovat. To prostě nejde přehlížet a ignorovat a jsem velice rád, že i evropský soud to pochopil.

skrolan

skrolan

17.6.2015 5:00

a už milá redakce slušně jděte někam. Ať píši často k tématům, nikoho neurážím atd, tak jak se zdá, tak mi blokujete mail po mailu ze kterého bych mohl psát zde své příspěvky. Škoda, že spíš neřešíte skutečně ty co zde prudí, ale slušné lidi. Místo ignorace napište co vám vadí. To, když někdo napíše o nedostatcích na webu přesto, že je to dobře míněná zpětná vazba a slušná dobrá kritika není nikdy špatná ke své sebereflexi nebo vám zase vadí, že někdo upozorní na rozhodnutí evropského soudu??? Skutečně zajímavé chování.

Pavel

Pavel

17.6.2015 8:34

@Faktužmetedmocmoczacinatestvat:
“Několikrát jsem zde psal, že je aplikace Spyware a odporný blast…”
Kecáš!
Další článek kde se o LastPast zde na webu píše je pouze tento: https://www.svetandroida.cz/samsung-galaxy-s6-aplikace-201503
Buď tak hodný a najdi mi tam Tvůj příspěvek ve kterém nás varuješ, že “…aplikace Spyware a odporný blast”.
Děkuji.

Pavel

Pavel

17.6.2015 8:38

Překlikl jsem se. Samozřejmě: “… o LastPass…”

mimar48

z aplikace
17.6.2015 10:13

@skrolan: … už se mi také párkrát stalo, že při pokusu odeslat příspěvek mi to vyhodilo “Váš příspěvek čeká na schválení administrátora”. Bylo to vždy psáno na PC, z aplikace se mi to nestalo nikdy.
Mám za to, že jsem v porovnání s jinými také nepsal nijak výrazně “přes čáru” a najednou toto. Ten systém jsem nějak nepochopil. Když byl potom můj příspěvek shledán nezávadným a byl zveřejněn, byl umístěn na konec diskuse, což však bylo absolutně mimo kontext, protože diskuze se mezitím vyvinula úplně jiným směrem :)
Můj další, poměrně naštvaný, ale pokud si vzpomínám víceméně korektní příspěvek, který na to reagoval, už administrátor k uveřejnění neschválil :)
Vyjádření redakce tradičně absolutně žádné, škoda…

mimar48

z aplikace
17.6.2015 10:58

Ještě mi to nedá…
Řízení diskuze se nebráním, občas to tady člověka znechutí (ale řekl bych, že poslední dobou to vcelku jde, bývalo to horší).
Sám teď jedu těžce Off Topic a kdyby mi tu někdo z redakce zatnul tipec, vůbec bych se nedivil.
Takže na jednu stranu chápu volání po řízení diskuzí ze strany redakce, na druhou stranu nechápu, jak se na takovémto druhu fóra může někdo cítit být diskriminován či snad dokonce šikanován. To snad teď bude někdo bonzovat u nějaké zoufalé evropské komise a domáhat se odškodnění, že redakce Světa Androida dopustila, aby ho někdo v diskusi nebral vážně?
Lidi proberte se, je to jen nepodstatná výměna názorů pod nepodstatným článkem o nepodstatných věcech na internetu, výměna názorů mezi lidmi, kteří se neznají a nejspíš se ani znát nikdy nebudou.
Má to tady být zábava a oddych u něčeho, co nás baví a zajímá. Chovejme se kulturně, tak aby to tady bylo přínosem pro nás i pro ostatní – ale realizujme se ve skutečném životě a ne v takové chyméře, jakou je internetová diskuze…
Děkuji redakci za její práci, stále sem chodím rád a většinou čtu rád zdejší diskuze. Pokud jsem se někoho dotknul, omlouvám se. A pokud mne někdo pošle do … , že jsem … , je mi to fuk, je to jeho názor, na který má nárok. A nakonec – třeba má i pravdu :)

SeppWinkler

SeppWinkler

17.6.2015 12:55

@Mimar48: Absolútne súhlasím s tvojimi názormi a podobnými v diskusii vyššie. Ja si dokonca myslím, že to súdne rozhodnutie vôbec nie je smerované na ochranu pred urážaním. Je to len ďalší maličký krok k likvidácii možnosti vyjadrovať názory. Treba to len zaobaliť do pekného obalu, ktorým ochrana diskutujúcich a verejnosti bez debaty je. Postupne sa sťaží prístup do diskusií, budú moderované, budú cenzurované, budú s registrovaným prístupom, ľudí prestane baviť prekonávať prekážky a ďalšia “nepríjemnosť” v podobe vlastných verejných názorov je “vyriešená”. Svet sa rúti do neslobody omnoho väčšej aká tu kedy bola :(

skrolan

skrolan

17.6.2015 19:46

Mimar48: nevím je to zvláštní s tím odesíláním příspěvků, ale mně se velice často stává, že dám přidat komentář, opustím stránku a pak zjistím, že buď čeká na schválení nebo se tam prostě vůbec neobjevil. Což když si dám s tím práci a strávím u toho třeba pět minut abych zjistil, že mě redakce ignoruje a nedovolí diskutovat přestože to byl zcela slušný příspěvek, tak je to dost smutné. Dál jak sám píšeš a co tu už plno lidí zmínilo, tak je dost arogantní jednání redakce, která prostě plno věcí neřeší a ideálně každého ignoruje. Třetí věc je, že bych rozhodnutí evropského soudu neviděl jen jako likvidaci možnosti lidí věci komentovat jak píše SeppWinkler. Mám ve svém okolí dva lidi které se stali obětmi kyber šikany. Ono když je člověk citlivější, tak nemusí unést nechutnosti, které se tu občas na diskusích produkují a může je to dohnat k sebevraždě nebo třeba jen těžkým psychickým potížím. Ne každý se dokáže povznést nad jednání některých ubožáků, které baví jen urážet a šikanovat. Takové případy mám dva ve svém okolí a dost jsem se o tuto otázku zajímal a začíná tato agrese mezi lidmi velice narůstat a je to nebezpečný patologický jev. Proto je dobře, že se to začíná řešit i na nejvyšších místech.

RSS (komentáře k článku)