Larry Page , otec Googlu, údajně financuje projekt létajících aut

Larry Page – investice do létajících aut

Pravděpodobně jste ještě neslyšeli o Zee.Aero. Jedná se o maličkou firmu, která sídlí nedaleko centrály Googlu v Mountain View, a která udělala vše, aby se uchránila před zraky veřejnosti. Zaměstnancům firmy jsou dokonce vydávány malé kapesní „naučné“ karty, které jim dávají tipy jak se vyhnout pracovním otázkám na veřejnosti. Ptáte se proč tolik tajností? Protože tahle malá společnost se věnuje navrhování létajících vozů budoucnosti.

A právě proto, že pracuje na projektu pro budoucnost, nestojí o žádnou pozornost ani kritiku ze strany světových médií. Nicméně podle agentury Bloomberg má tato malá firmička v rukávu zlaté eso. Celý projekt totiž údajně tajně financuje Larry Page, jeden ze zakladatelů společnosti Google.

Larry Page Larry Page

Larry Page a létající auta?

Pokud má Bloomberg správné informace, pak Larry Page financuje tuto malou firmu již od roku 2010, ale přitom trval na tom, že jeho účast v programu zůstane naprosto utajena. Celá záležitost je pak označována jako „GUS“ (Guy UpStairs). Page údajně investoval do firmy Zee.Aero již více než 100 milionů USD.

Jenže zapojení tohoto „otce Googlu“ je možná ještě daleko rozsáhlejší. Bloomberg totiž uvádí, že Page loni financoval ještě start dalšího projektu létajících aut, sídlícího necelou míli od Zee.Aero – Kitty Hawk. Kitty Hawk ale v současnosti zaměstnává asi tucet inženýrů, zatímco Zee.Aero má okolo 150 zaměstnanců.

ZeeAero-2

Page tím vykonal velmi dobrý strategický tah. Vyčaroval tak hospodářskou soutěž mezi oběma společnostmi a jak uvádí Bloomberg, „technici Zee.Aero budou u oběda spekulovat o tom, co jsou zač jejich protějšky z Kitty Hawk“.

Pokud je vše tak, jak nám Bloomberg tvrdí (další zdroje s podobnými informacemi prostě nejsou), mohlo by to celé mít dalekosáhlé důsledky na vývoj dopravy v budoucnosti. A zatímco my budeme čekat na to, až se poprvé proletíme v autě, dejte nám v komentářích vědět co si myslíte o létajících autech a jejich možnostech. My si myslíme, že jejich výpočetní prvky nebudou muset být tolik výkonné jako samořídící auta na zemi.

Zdroj: bloomberg.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)