Kyocera Echo se dvěma displeji

Režim tabletu

Již jsme psali o tabletu NEC Cloud Communicator, který bude mít dva displeje s úhlopříčkou sedm palců. Nyní přichází japonský výrobce Kyocera společně s americkým operátorem Sprint s dalším podobným zařízením. To ponese název Kyocera Echo a bude poněkud kapesnějších rozměrů. Displeje mají úhlopříčku 3,5 palce, nicméně díky technologii “pivot hinge” se budou umět chovat jako jedna obrazovka; uživatel tak získá kompaktní zařízení s celkovou úhlopříčkou 4,7″ a rozlišením 800 x 960 px.

Zobrazování může probíhat ve čtyřech režimech:

  • Jednoobrazovkový režim se všemi funkcemi klasického telefonu s jedním displejem.

  • V režimu nazvaném jako “Simul-Task” je přístup k sedmi hlavním aplikacím (zasílání zpráv, e-mail, procházení webu, telefon, galerie, kontakty a VueQue), které běží souběžně, ale nezávisle na sobě na dvou obrazovkách. Uživatel tak může na jednom displeji číst e-maily, zatímco na druhém čte textové zprávy.

  • Optimalizovaný režim pro aplikace, které budou nativně podporovat dva displeje. Bude možné například psát e-mail způsobem, kdy na jedné obrazovce bude napsaný text, zatímco na druhé bude dotyková klávesnice. Dalším uvedeným příkladem je sledování videa z portálu YouTube na jednom displeji, zatímco na druhém bude možné procházet další videa (to bude možné s již zmíněnou předinstalovanou aplikací VueQue), nebo prohlížení obrázků na jednom displeji, zatímco na druhém budou zobrazeny náhledy z galerie.

  • Režim tabletu kdy aplikace využijí celou plochu obou displejů. Tento mód je ideální například pro prohlížení mapy, videa, webových stránek, dokumentů a dlouhých seznamů.

Některé z vlastností můžete zhlédnout na následujícím oficiálním videu.

https://www.youtube.com/watch?v=zk7nf6TNHH4

Technické parametry Kyocera Echo vypadají následovně:

Operační systém: Android 2.2
Procesor: Snapdragon (QSD8650) 1 GHz
Paměť: 1 GB ROM, 512 MB RAM, součástí je i 8 GB microSD karta
Displej: Duální 3,5- palcový LCD displej WVGA (800 x 540) s kapacitní technologií, celková úhlopříčka 4,7″ s rozlišením 800 x 960
Fotoaparát: 5 Mpx, blesk, autofokus, 2x digitální zoom, schopný pořizovat video v rozlišené 720p
Baterie: 1370 mAh, součástí balení je náhradní baterie (taktéž 1370 mAh)
Další technologie: Bluetooth 2.1, GPS, WiFi 802.11 b/g,

Operátor Sprint začne prodávat telefon letos na jaře; američtí zákazníci se již mohou začít registrovat na www.sprint.com/echo. Cena je stanovena na 449 USD (cca 7900 Kč) v případě neuzavření smlouvy.

Zdroje: GetAndroidStuff a Sprint.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)