Konzole GameStick zaznamenala na Kickstarteru masivní úspěch

Kickstarter_Final_Pledge

Internetový projekt Kickstarter je v poslední době častým předmětem diskuzí a úvah – v dobrém i ve zlém. Nelze však popřít, že systém takzvaného crowdfundingu (neboli financování veřejností) zkrátka táhne a nemálo zafinancovaných projektů je skutečně zajímavých. V souvislosti s Androidem se hodně mluví o konzoli OUYA, která se nám snad již brzy dostane do rukou. Té ale přibyla konkurence v podobě miniaturní „konzolky“ GameStick. Právě ta získala na Kickstarteru neuvěřitelně silnou podporu v celkové částce téměř 650 000 dolarů, což je v podstatě šestinásobek původně vytyčeného cíle. Jedná se přitom o vpravdě jednoduchý nápad (ty však bývají nejgeniálnější): Vezmete jedno z mnoha miniaturních androidích PC jako je třeba oblíbený Rikomagic MK802, přidáte ovladač retro vzhledu a celé to zabalíte do úhledného malého balíčku. Ke konci kickstarterové kampaně navíc prošlo zařízení poměrně zásadní změnou, kdy byl přepracován design ovladače, aby lépe splňoval ergonomické požadavky, přibyl slot na microSD a změn se dočkalo i nabíjení – spodní strana ovladače byla ztenčena na 1mm, aby skrz plášť mohl projít bezdrátový nabíjecí systém. Na plně nabitou baterii pak prý vydrží „až“ 40 hodin hraní.

nexusae0_1_thumb

Navíc se vývojáři v posledním updatu krátce zmínili o možnosti streamování obrazu bezdrátově do televize pomocí služby Miracast, kterou Android oznámil v souvislosti s Androidem 4.2. Zatím však nebylo potvrzeno, zda bude tato technologie skutečně do přístroje integrována. GameStick je poháněn dvoujádrovým procesorem Armlogic na frekvenci 1,5GHz, dále jedním gigabajtem RAM a osmi gigabajty úložného prostoru. Vše doplňuje Wi-Fi a Bluetooth. Ač je GameStick papírově slabší než OUYA (vybavená Tegrou 3), podle vývojářů hravě zvládne náročné hry. Navíc se bude prodávat se sympatickou cenovkou 80 USD.

Kickstarter_Final_Pledge

A co vy? Už jste se rozhodli, zda si vaše srdce nakonec získá OUYA, Gamestick a nebo už jste si zařídili hraní na televizi pomocí některého z dostupných androidích Mini-PC?

Zdroj: AndroidPolice, Kickstarter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)