Kontextové menu je hlavní novinkou v HERE Maps

HEREMaps-update

Když Nokia spustila v červenci nový beta program pro Mapy HERE, první novinkou mělo být kontextové menu. Takové, které vyvoláte kdekoli na mapě, a vyskočí pár bublin s nabídkou. Nyní se tato funkce dostává i do stabilní verze. A my se na včerejší aktualizaci nyní podíváme hezky z blízka.

HERE Maps - kontextové menu

HERE a kontextové menu

Kontextové menu vyvoláte jednoduchým podržením prstu na jakémkoli místě na mapě. Okolo prstu vyskočí čtyři bubliny, se kterými můžete interagovat posunem prstu na ně. První bublina zleva vám dá bližší informace o místu, na kterém držíte prst. Druhá bublina nabízí sdílení polohy. Sdílení je možné buď klasickým způsobem skrze aplikace třetích stran, jak jsme již zvyklí, a nebo pomocí služby Glympse. Její využití ale není v Mapách HERE novinkou. Třetí bublinou se můžete nechat navádět za pomoci pouhých hlasových pokynů. To se pak hodí zejména pro pěší chůzi. Čtvrtá a poslední bublina vás pak na vybrané místo dovede pomocí motoristické navigace HERE.

 

Ještě něco nového?

Kontextové menu je sice tou nejdůležitější novinkou v Mapách HERE, ale rozhodně ne jedinou. Nokia také rozšířila podporu hromadné dopravy v některých zemích. Informace o veřejné dopravě si tak můžete nově prohlédnout ve Švýcarsku, v Ottawě (Kanada), Brestu (Francie), Charlestonu a v Sioux Falls (USA). To se ale vás, našich čtenářů, pravděpodobně nijak nedotkne.

Zdroj: AndroidPolice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)