Google pohřbil virtuální realitu: Konec Daydream VR přišel s Androidem 11

konec daydream vr

Mnozí z vás si určitě budou pamatovat na virtuální realitu Daydream VR od Googlu. Vyhledávácí gigant s ní měl velké plány a chtěl se vyrovnat největším hráčům jako je Oculus. Jenže to dopadlo velice neslavně. Samotný headset se přestal prodávat, podpora nových telefonů nepřicházela a nyní byla ukončena i softwarová podpora. Konec Daydream VR byl tak zcela dokonán. Pro Daydream už nebudou vycházet žádné aktualizace a Google upozornil, že na Androidu 11 ani už nemusí správně fungovat. 

Konec Daydream VR není velkým překvapením 

Vzhledem k tomu, jak je Google známý předčasným ukončováním služeb a produktů, tak není vůbec překvapivé, že Daydream končí. Je spíše podivuhodné, že podpora vydržela až do roku 2020. Oficiální konec byl oznámen na stránkách podpory, kde stojí, že již neuvidíme žádnou aktualizaci, včetně těch bezpečnostních.

Introducing Daydream View, VR Headset by Google

Introducing Daydream View, VR Headset by Google

Konkurence v podobě Samsung Gear VR na tom je obdobně. Žádné novinky ani nějaké změny jsme v posledních letech nemohli vidět. V současné době už jsou tak k dispozici v podstatě jen dva druhy VR headsetů – samostatně fungující, které v sobě mají vše potřebné pro fungování bez PC či telefonu. Druhou kategorií jsou pak headsety, které připojujete k PC.

Vlastníte nějaký VR headset? Jste s ním spokojení? 

Zdroj: androidpolice.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)