Menu

Pamatuje si vaše klávesnice nevhodné výrazy? Poradíme vám, jak je odstranit

Nevhodné výrazy klavesnice

Moderní klávesnice se učí z vašeho stylu psaní a často si pamatují nevhodné výrazy, které bychom raději odstranili. Dnes si proto ukážeme, jak nevhodná slova ze slovníku odstranit.

Proč chtít odstranit nevhodné výrazy ze slovníku klávesnice?

Důvodů, proč odstranit nevhodné výrazy ze slovníku, je samozřejmě více. Může se jednat o čistě praktickou věc, kdy vám klávesnice stále předhazuje slovní spojení, které jste do slovníku jednou uložili, ale teď už se nehodí. Mohou ale nastat i situace, kdy se vyloženě nehodí, aby klávesnice podobná slova nabízela. Pokud například na veřejnosti prezentujete něco na svém telefonu, není úplně vhodné, aby ostatní viděli výrazy, kterými například oslovujete svou ženu. :-)

Jak již někteří možná sami zjistili, nejčastějším způsobem, jak odstranit nevhodné výrazy ze slovníku, je podržení prstu na daném slově. Nemusí to však fungovat úplně u všech klávesnic. Níže přinášíme návod pro 5 nejpoužívanějších a nejznámějších klávesnic z Google Play.

klavesnice-swiftkey-beta-vy

Swiftkey

Nejoblíbenější alternativní klávesnicí je v současné době určitě Swiftkey. Vymazání výrazu je zároveň extrémně jednoduché. Postačí jen začít psát a v momentě, kdy se v predikci objeví nevhodný výraz, na něm podržíme prst a potvrdíme vymazání. Jednoduché a rychlé.

SwiftKey Keyboard
SwiftKey Keyboard
Developer: SwiftKey
Price: Free

GBoard

Často využívaná klávesnice GBoard ze systému Android přistupuje ke slovníku podobně.  Znovu stačí začít psát a v momentě, kdy se objeví kýžený výraz, na něm podržíme prst a přetáhneme jej na ikonu koše. Tak lze nevhodné výrazy velmi snadno smazat.

Fleksy

V případě netradiční klávesnice Fleksy je možné zabrousit přímo do nastavení aplikace, kde je hned v horní části dostupný slovník (Dictionary). Ikonkou koše v pravém horním rohu se pustíte do režimu mazání a můžete v dolní části smazat libovolné nevhodné výrazy.

Fleksy- Emoji & gif keyboard app
Fleksy- Emoji & gif keyboard app

Swype

Klávesnici Swype již bohužel není možné stáhnout z Obchodu Play, i tak ji ale spousta uživatelů dodnes používá. Zacházení se slovníkem se pak podobá prvním dvěma klávesnicím, stačí tedy podržet na slově prst v momentě, kdy se objeví v predikci, a zvolit smazání.

Touchpal

Poslední zmíněnou klávesnicí je Touchpal, která si rovněž najde spoustu svých příznivců. Hlavně ve své placené verzi bez reklam. Rovněž zde je možné ovládat slovník přímo při psaní zpráv. Stačí začít psát a počkat, až se slovo objeví. Podržením prstu se pak zobrazí možnost jeho smazání.

Jakou klávesnici používáte vy?

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 140

2.3.2018 22:13

Používám tu, co je na Samsungu v mobilu přímo z výroby. Ani nevím, jak se nazývá. :-)

Severus

petr dvorak 1

3.3.2018 10:05

Proč bych to proboha dělal? Buď jsem Mirek Dušín nebo ne. Nehledě na to, že i přes podporu pokrytectví se ony výrazy do telefonu stejně zase dostanou. Tedy pokud si i s nehodnými výrazy nevymažeme i nevhodnou osobnost.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

3.3.2018 15:46

petr dvorak
Jde o to, že člověk jednou potřebuje napsat nějaké slovo a klávesnice si ho zapamatuje. A pak mu ho třeba nabízí, přestože by raději použil jiné. Čistě z praktických důvodů, netřeba za tím hledat něco více. :-)

V_pfeffer

VPfeffer 3

3.3.2018 16:15

Spis by mne zajimalo, jak vysvetlit klavesnici (Swiftkey), aby si nepamatovala slova s cisly – takhle je ve slovniku spousta datumu, apod.
– nevi nekdo? – ja na to neprisel

Palino

Palino 1

3.3.2018 17:50

Nevie niekto ako donútiť gboard aby zapísal slová ktoré nepozná do môjho osobného slovníka a nemusel by som to tam ručne zapisovať?

Poustevnak

poustevnak 6

4.3.2018 23:15

Skvělý tip. To jsem u SwiftKey nevěděl. Ještě by mě zajímalo jak si slovník upravit. Mám třeba problém když napíšu “dobre”, aby mi to nabídlo “dobře” nebo “dobré”. Tady se mi to střídá podle toho co napíšu ručně do písmene aspoň 2x naposledy:
“dobre-dobře-OK” nebo “dobre-dobré-OK”.
I když jsem teď několikrát smazal že slovníku “dobre”, nabízí mi to stále :/

Akagai

Akagai 0

5.3.2018 3:17

Není nutné nebýt Mirek Dušín, ale při takovém překlepu Svat Androuda, který pak klávesnice stále nabízí, by i klidnější člověk mohl po určitém čase dospět k názoru, že to musel mít Mirek dost těžké, kdyz ho něco štvalo a nemohl si od plic ulevit ;-)
Jinak při psani čísel na SwiftKey, by se možná dal využít “Inkognito režim” který neukládá slova. Vyvolat se da z postrani nabidky, ikona skrabosky.

RSS (komentáře k článku)