Vychází Chrome 56 se snadnějším přístupem ke staženým souborům a stránkám

chrome-ke-stazenym-souborum-a-strankam-ico

Google v příspěvku na oficiálním blogu oznámil vydání nové verze prohlížeče Chrome s číslem 56. Aktualizace bude k dispozici v Obchodě Play v průběhu následujícího týdne. Poslední verze prohlížeče přináší několik nových funkcí, mimo jiné přichází se se snadnějším přístupem ke staženým souborům a stránkám.

Nejen jednodušší přístup ke staženým souborům a stránkám

Jednodušší přístup ke staženým souborům a stránkám je hlavní novinkou, na kterou se můžete těšit. Prvním prvkem je nová záložka, přes kterou se jedním klepnutím dostanete do této sekce. Další usnadnění spočívá v možnosti uložení webové stránky pro offline prohlížení dlouhým podržením prstu na obrazovce.

Zajímavou novinkou je také možnost rychlého použití e-mailu, adresy či telefonního čísla uvedeného na webové stránce pouhým poklepáním na daný údaj. Následně si uživatel může zvolit odpovídající akci: odeslání e-mailové zprávy, navigaci na danou adresu, nebo vytočení hovoru.

Kromě sekce se staženými soubory se revize dočkala také funkce “Touch to Search” (“Vyhledávání dotekem”), která by nyní měla poskytovat rychlejší přístup k výsledkům. Dále bylo provedeno několik úprav a oprav, jejichž výsledkem by měla být vyšší stabilita, lepší výkon a plynulejší běh aplikace. Například se můžete těšit na o 28 % rychlejší opětovné načítání webových stránek (“reload”), které Google avizoval před týdnem. Tím ale cesta za rychlejším prohlížečem ani zdaleka nekončí – v úterý jsme například informovali o chystaných novinkách, díky kterým Chrome nabídne rychlejší načítání, plynulejší běh a menší spotřebu.

Improved Reload in Chrome: before/after on a slow mobile connection

Improved Reload in Chrome: before/after on a slow mobile connection

Stručný přehled novinek

Podívejme se nyní na oficiální seznam provedených změn (“changelog”), jak ho publikoval Google na oficiálním blogu:

  • Možnost rychlého použití e-mailových i poštovních adres a telefonních čísel na webových stránkách klepnutím na ně.
  • Rychlejší přístup ke staženým souborům a stránkám v nové záložce.
  • Stažení stránky pro offline použití dlouhým tapnutím.
Co říkáte na novinky, které přináší Chrome 56? Vidíte další oblasti, kde by se prohlížeč mohl zlepšit?

Zdroje: androidauthority.com, chromereleases.googleblog.com, 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)