Kdy se dočkáme rozšíření NFC technologie?

No Image-01

NFC, neboli Near Field Communication, je další technologie, kterou se výrobci telefonů snaží vtěsnat do smartphonů. Jedním z prvních telefonů používající technologii NFC je právě Google Nexus S a mnozí z vás si po přečtení jeho specifikací jistě položili otázku, kdy bude tato technologie široce dostupná a používaná. Odpoví nám společnost iSuppli, která se zabývá zkoumáním trhu především pro výrobce technologií.

isuppli nfc chart

Díky některým telefonům Nokia, jenž NFC čip mají, jsou cca 4% letos prodaných telefonů schopny komunikovat přes tuto technologii. Rapidní rozvoj této technologie se očakává až od příštího roku. V roce 2014 bude NFC čipem vybaveno až 13% všech nových telefonů, tedy asi 220 milionů zařízení.

NFC je systém pro komunikaci na krátkou vzdálenost (podle specifikací na maximálně 4cm), který by časem mohl nahradit platební karty, karty na vstup a teoreticky i klíče od automobilu. Nevýhodou tohoto systému je, že pokud své zařízení ztratíte, příjdete o všechno najednou. (Neodpustím si malý vtípek: Kroužek na klíče je zařízení, které vám umožní ztratit všechnz klíče najednou. S NFC příjdete o klíče, peníze atd…)

Zdroj: iSuppli

Michal Kleman
O Autorovi - Michal Kleman

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)