Menu

Mapy Google 9.49 uloží místo, kde jste zaparkovali, a připomenou, že je čas odjet

mapy-google-9-49-ulozi-misto–kde-jste-zaparkovali
Mapy Google 9.49 uloží místo, kde jste zaparkovali, a připomenou, že je čas odjet
Ohodnoťte článek

Pokud jedete z bodu A do bodu B, může se vám v některých případech hodit navigace. V cíli ale pravděpodobně budete řešit otázku, kde zaparkovat. Na tuto problematiku se v posledních verzích zaměřují také autoři aplikace Mapy Google. V poslední verzi vám Mapy umožní uložit místo, kde jste zaparkovali, a připomenou, že je čas odjet nebo si prodloužit parkovací lístek.

Co přinášejí Mapy Google 9.49?

V poslední beta verzi Map Google je přichystána celá řada novinek. Pojďme si nejprve v bodech projít seznam nalezených změn:

  • Uložte si místo, kde jste zaparkovali, spolu s poznámkami, obrázky a připomínkou, že je čas odjet.
  • Přepínač pro oznámení týkající se městské dopravy.
  • Předpověď počasí.
  • Nová obrazovka, zobrazující se po příjezdu na platformě Android Auto.

Uložte si místo, kde jste zaparkovali, spolu s poznámkami, obrázky a připomínkou, že je čas odjet.

Google se poměrně dlouhodobě věnuje závěrečné fázi cesty – tedy nalezení parkovacího místa. V poslední verzi přibyla v nabídce, zobrazující se po klepnutí na modrou tečku, nová položka: Uložit vaše parkování. Pokud ji zvolíte, aplikace uloží pozici místa, kde jste zaparkovali. Následně můžete doplnit další údaje, jak je poznámka, nebo Zbývající čas.

Nastavení zbývajícího času využijete, když zaparkujete na časově omezeném stání. Jednoduše si nastavíte platnost parkovacího lístku a/nebo povolenou dobu parkování. Aplikace vás pak upozorní v okamžiku, kdy tento čas vyprší. K místu parkování si můžete uložit také fotografie (například číslo parkovacího místa, patro v podzemních garážích apod.). K dispozici je také funkce sdílení – pokud například někomu chcete sdělit, kde jste zaparkovali.

Když se pak vracíte k autu, můžete se k místu, kde jste zaparkovali, dostat jednoduše přes položku v oznámeních. Zobrazuje se také jako první nabídka ve vyhledávání v Mapách.

Předpověď počasí

Další novinku oceníte, pokud cestujete na delší vzdálenost. V takové situaci určitě oceníte informaci o počasí. Můžete se tak ještě před odjezdem rozhodnout, zda přibalíte pláštěnku, nebo sandály. Indikátor se zobrazuje před zahájením navigace při výběru trasy. Celé to však zatím funguje poněkud podivně (ano, asi i proto, že jde o beta verzi): ikona s počasím se totiž zobrazuje jen při plánování cesty hromadnou dopravou. V případě jízdy autem nebo pěší trasy není tento údaj k dispozici. Navíc jde, dle serveru Android Police, o informaci z místa, odkud vyjíždíte, nikoli v cíli plánované trasy. Redaktor Cody Toombs přišel s poměrně rozumným vysvětlením: protože většina druhů veřejné dopravy obnáší alespoň krátkodobé čekání, mohlo by být cílem této funkce dát lidem informaci, v jakých podmínkách budou čekat.

Nová obrazovka, zobrazující se po příjezdu na platformě Android Auto

Google tentokrát nezapomněl ani na uživatele platformy Android Auto. Přichystal pro ně novou obrazovku, která se ukáže po příjezdu do cíle. Tato změna byla poprvé zaznamenána minulý týden ve verzi 9.48 a podle všeho není zatím dostupná všem. Informace obsahují údaje o trvání cesty, vzdálenosti a průměrné rychlosti, jakož i zpoždění nebo nadjetí proti původně vypočítanému času.

Nová obrazovka, zobrazující se po příjezdu na platformě Android Auto

Nová obrazovka, zobrazující se po příjezdu na platformě Android Auto

Kde stáhnout Mapy Google 9.49?

Asi nejjednodušší je stát se beta testerem. To provedete tak, že se na příslušné stránce přihlásíte do testovacího programu. Jestliže už máte aplikaci Mapy Google nainstalovanou, záhy obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Pokud aplikaci Mapy nainstalovanou nemáte, budete ji muset nejprve stáhnout z Obchodu Play. Pak obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Dodání aktualizace na testovací verzi může trvat několik hodin.

Druhou (méně bezpečnou) možností je stažení instalačního balíčku z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Poslední možností je počkat na to, až bude beta verze 9.49 převedena do stabilní verze.

Pokud aktuálně hledáte nejlepší navigaci, můžete se inspirovat v aktuálním článku z minulého týdne SvětAndroida doporučuje: 5x nejlepší navigace pro Android, kde se Mapy Google usadily na prvním místě.

Co říkáte na možnost uložení místa, kde jste zaparkovali?

Zdroj: androidpolice.com.

Komentáře

GinBook

GinBook

20.3.2017 11:00

Koukám, že inovacemi Google Mapy jen hýří. Obzvláště když v poslední době kopírují jednu funkci za druhou z Waze. ;-)

Hurec

Hurec

z aplikace
20.3.2017 11:11

Tak tady to je jasne , vemem to od Waze. Casem to google stejne asi spoji….

Petr M.

Petr M.

20.3.2017 11:17

a proč by to nekopíroval, když jim to obojí patří? :)

Tony Kuba

Kuba4627

20.3.2017 14:18

Téměř všechny navigace pro Android už umí dávno pamatovat si místo parkování a dokonce přivede uživatele zpět k autu. Takže novinka Google není až tak novinkou.

Tomáš Filip

Tomáš Filip

21.3.2017 22:38

Ovšem takovou aktuální rychlost pohybu stále ignorují a ignorují. Pro mě naprosto nepochopitelně, takže to musím suplovat nešikovně další apkou :-(…

RSS (komentáře k článku)