Menu

KDDI Infobar XV představen: Nejpodivnější Android telefon za poslední roky

Mobilní telefon KDDI Infobar XV patří rozhodně mezi nejpodivnější Android telefony, které jsme v posledních letech mohli vidět. Postarala se o něj japonská společnost KDDI, která moc často netvoří nové telefony. Infobar XV byl představen tři roky po posledním modelu. Novinka oslavuje patnáct let od prvního KDDI Infobar telefonu.

KDDI Infobar XV oslavuje starší modely této značky

Design tohoto telefonu je hodně extravagantní. Není se ale čemu divit, jak můžete vidět na obrázku níže, tak si bere výraznou inspiraci ze starších KDDI telefonů, které vyšly v roce 2003 a 2007. Na levé straně je KDDI Infobar 1 a na pravé pak KDDI Infobar 2. Uprostřed pak nově představený telefon.

kddi infobar telefony

Displej telefonu má velikost 3,1 palce, rozlišení 800 x 480 pixelů. Telefon používá blíže nespecifikovanou verzi Androidu a nadstavbu od KDDI, která byla upravena k tomu, aby se podporovala hardwarová tlačítka. V tiskové zprávě se zmiňuje i možnost instalace aplikací, i když popsány byly pouze japonské aplikace. Není jasné, jestli vůbec a jak budou fungovat klasické Android aplikace.

kddi infobar xv barevne kombinace design

Bohužel chybí mnoho informací u samotných specifikací, výrobce nezmiňuje vůbec čipset, paměti RAM nebo úložiště. Víme to, že se podporují microSD karty, fotoaparát má 8 MPx a nechybí Bluetooth 4.1, Wi-Fi, FM rádio nebo podpora LTE včetně VoLTE. K dispozici bude ve třech barevných kombinacích, které se těžko popisují, vidět je můžete na obrázku výše. Do prodeje jde tento netradiční Android telefon v říjnu. Prozatím jen v Japonsku, v tuto chvíli se neplánuje rozšíření do jiných zemí.

Líbí se vám tento podivný Android telefon KDDI Infobar XV?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

AdamChovanec

AdamChovanec -43

13.7.2018 18:22

Ty tlačítka se dají mačkat nebo jsou dotyková. Nějak jsem to v tom tex

CRYPT

CRYPT 0

13.7.2018 18:36

Tedy ne ze bych byl nejak odvarenej z toho desingu, ale uprimne, po dlouhe dobe telefon co dakazal vzhledem zaujmout… Neni se cemu divit akorat Honor (nejspis ten posledni, nevyznam se v tom, Honor nesleduji) mel zajimavy skleneny desing, vypadal stylove, ale jinak vsechny ty Samsungy, iPhony, OP (sam ma2m 3ku) jsou desinove temer stejny…

Milan4exa

Милан Швец 24

13.7.2018 18:49

Displej 3.1 je malej.

Daevis

David TrlicaRedaktor 48

13.7.2018 19:23

@AdamChovanec: Klasická mačkací tlačítka.

Karle

karle40 49

13.7.2018 19:11

Líbí, ale nechci.

V6ak

v6ak 28

15.7.2018 22:31

Pokud je displej dotykový, pak asi není technický důvod, proč by tam neměly fungovat běžné aplikace pro Android. Jen možná nepůjdou moc ovládat na klávesnici. Ta pak bude sloužit především na psaní.

Pokud displej není dotykový, pak čistě teoreticky taky není důvod – Android má (nebo aspoň měl) podporu i pro nedotyková zařízení a Google má (nebo aspoň měl) v guidelines, že aplikace by měla být schopna fungovat i bez dotykového displeje. Mám ale pocit, že se toho dnes už reálně nedrží ani sám Google. Snadno by se pak mohlo stát, že na tom telefonu nebude fungovat ani Google Play, což je v praxi celkem zásadní omezení.

RSS (komentáře k článku)