Kanadský Rogers vydal 2.1 update pro svůj Magic 32A

No Image-02

Ačkoliv to patrně už navzdory dřívějším slibům nikdo neočekával, je to tak – kanadský operátor Rogers, který jako jeden z mála prodával (stejně jako například Vodafone CZ) telefony HTC Magic ve verzi 32A, uvolnil svůj update na Android 2.1, samozřejmě včetně Sense UI, čímž tento telefon postavil v zásadě opět zpátky na úroveň sesterského telefonu HTC Hero a současně tedy výše, než například nedávno uvedený HTC Wildfire (který je po hardwarové stránce horší, ovšem zanedlouho by snad měl obdržet update na Android 2.2).

Pro českého uživatele má tato informace zatím sice spíše symbolický charakter, protože update samozřejmě na české telefony nejde standardní cestou aplikovat, ale znamená to mnoho pro stále poměrně silnou komunitu kolem těchto telefonů, protože se jí konečně dostává do ruky Eclair se Sense UI, šitý jejich zařízení na míru. Kromě toho je tu ovšem ještě jeden vedlejší efekt – oficiální Android 2.1 pro Magic 32A prokazatelně existuje a tudíž je zde alespoň teoretická šance, že by se mohl objevit i na telefonech jiných operátorů, například i právě českého Vodafone (jakkoliv jde o šanci poměrně malou – již předchozí update na rozhraní Sense UI vydal český Vodafone po dlouhých nejasnostech až téměř půl roku po jeho premiéře jinde ve světě).

Bez zajímavosti jistě také není skutečnost, že se tímto krokem stává Magic 32A nejstarším Android zařízením, které se dočkalo oficiálního Androidu 2.1 – T-mobile G1 je sice starší, ale číslo oficiální verze jeho systému se zastavilo na 1.6.

Pro odvážné, experimentátory a další kutily podotýkám, že i pokud by se vám update od operátora Rogers na telefon podařilo nahrát, obsahuje samozřejmě, jak je již u updatů na telefony HTC obvyklé, tzv. “perfect” SPL, které zamezuje nahrávání custom ROM, rootování, downgradu telefonu a dalším podobným operacím. A pro jistotu zdůrazním také skutečnost, že na telefony Magic 32B tento update bez rozsáhlých úprav opravdu použít nejde, takže jejich majitelé se o to ani nemusí pokoušet a budou se muset spokojit s případnými komunitními ROM pro své telefony, které na jeho základě bezpochyby vzniknou.

[ Zdroj: HTC.com ]

Martin
O Autorovi - Martin "Case" Fiala

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)