Kam na pivo? Objevte nejlepší pivovary v ČR

Kam na pivo? Poradí vám nejlepší pivní aplikace

K létu u nás neodmyslitelně patří orosený půllitr piva. A že to už dlouho není jen o Plzni nebo Gambrinusu, dokládá raketový růst popularity menších pivovarů. Pivovary Lobkowicz nebo Staropramen už jim také museli uvolnit cestu. Jak je najít, co nabízí a jaké akce se konají v okolí, to vše vám prozradí aplikace, které jsme pro vás dnes připravili. Ať už se vydáte na pivní výlet, nebo vás jen přepadne chuť uprostřed odpoledne, jedinečný pivní zážitek už nebude těžké najít.

Pivo: ležák nebo IPU?

Než se pustíme do tipů na aplikace, které vám pomohou najít nejlepší výčep v okolí, připomeňme si, co vše můžete chtít hledat. Piva u nás už dávno nejsou o tom, jestli chcete desítku nebo dvanáctku. Hlavně zásluhou menších pivovarů se rozšířily nové druhy piv, mezi ty nejúspěšnější můžeme zařadit IPA nebo APA. Indian/American Pale Ale se liší jak výrobou, tak chutí. Za jejich vznik vděčíme poptávce na pivo z dob Britské Východoindické společnosti kolem konce 18. století. Poté, co svrchně kvašený typ piva získal na popularitě v Británii, začal se vařit i z amerického chmelu. Americká metoda přináší oproti britské o něco slabší míru alkoholu, společně se pak vyznačují plnou, lehce nasládlou chutí. A jak a kde taková piva hledat?

Kde všude pivní komunita žije?

Podle nás je nejlepším pomocníkem pro pivní dobrodružství aplikace Pivovary. Stovky uživatelských hodnocení, přehledná mapa nebo seřazení dle oblíbenosti. To vše vám Pivovary od MobileSoftu naservírují, navíc v hezkém kabátu. Appka funguje bez přihlášení, je zdarma a v katalogu nabízí stovky menších i větších pivovarů k navštívení. Po vytvoření profilu navíc můžete zaznamenávat své pivní výlety, včetně hodnocení, fotek a přehledně si uspořádat své oblíbené pivovary, kam byste se v budoucnu chtěli vrátit.

Brewee - breweries navigator & craft beer locator
Brewee - breweries navigator & craft beer locator

Jaké pivo si vybrat přesně na(d) míru?

Kde budete chtít hledat, to už je jen na vás. Buď můžete aplikaci nechat vyhledat nejbližší pivovary podle vaší polohy, nebo se vydat na cestu mapou a nalézt to nejlepší, co bude k navštívení v cíli vašeho výletu. Po rozkliknutí kýženého místa vás přivítá fotogalerie, kontakt a celkové hodnocení ostatních uživatelů. Víte tak vždy naprosto přesně, co vás bude čekat a jednoduše se tak vyvarujete zklamání. Pokud byste potřebovali ještě o něco více informací, za vyzkoušení stojí České pivovary. Tato aplikace má zabudovanou čtečku zpráv o pivě a ve svém katalogu nabízí i už zavřené, nebo naopak brzy otvírající pivovary.

Jak najít ty nejlepší pivní akce?

Za zmínku také stojí aplikace Untappd, která nabízí například informace o pivních akcích. Funguje na principu Check-inů, podobně jako Swarm/Foursquare, nabízí odznáčky podle počtu vašich návštěv a hodnocení. Není ale tak svižná a její zaměření je spíše na turisty, než opravdové pivní fajnšmekry.

Untappd - Discover Beer
Untappd - Discover Beer

 

Pokud se tedy chystáte v blízké době na výlet, který byste chtěli spojit s vyzkoušením nabídky menšího pivovaru, neváhejte a stahujte. Na výběr je toho mnohem více, než byste čekali. Patříte-li naopak k odborníkům a mohli byste pomoci svými recenzemi ostatním správně vybrat, kam zajít na nejlepší dvanáctku, komunita vaše rady ocení.

Pivní tipy redakce Svět Androida

Díky rozmístění naší redakce po všech koutech republiky můžeme doporučit něco téměř pro každého.

  • Na Karlovarsku si lidé pochvalují Becherplatz Karel IV.. Jestli se chystáte to Plzně a chtěli byste zkusit něco jiného, než proslavenou tankovku, zajímavě vypadají minipivovary Plzeňský bandita nebo Radobyčice. Dále třeba kousek od Kladna doporučujeme vyzkoušet Zichovecký pivovar.
  • Praha by byla na samotnou kapitolu, pokud jste nebyli, určitě se stavte U Fleků, ve Vinohradském pivovaru nebo Břevnovském klášterním pivovaru svatého Vojtěcha.
  • V Peci pod Sněžkou pak určitě stojí za návštěvu Pivovar Luční bouda.
  • Na Jihu republiky doporučujeme Pivovar Solnice v Českých Budějovicích.
  • Východněji navrhujeme na výběr Minipivovar Hradec (Rodinný pivovar 713) v Hradci Králové, ve Svitavách Pivovárek Na Kopečku a v Brně Parní pivovar.
  • V Ostravě vypadají nejlépe pivovary HoppyDog a Žíznivý dromedár.
  • Nakonec bychom neměli opomenout Krnově u Hranic s Polskem za zastávku stojí pivovar Nachmelené Opice.

Podělte se s námi o vaše tipy kam zajít na pivo

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)