Menu

Jak upravit AR.Drone k obrazu svému?

Společnost Parrot nabízí nové příslušenství pro oblíbenou kvadrokoptéru AR.Drone. Novinku představují dva sety pro „personifikaci“ vaší kvadrokoptéry. Buďte kreativní a vytvořte si vnitřní i vnější kryt podle svých představ, jeho konečná podoba je jen na vás. Z vašeho AR.Drone se tak stane jedinečný ne/identifikovatelný létající objekt :) (jak pro koho), který na obloze nebude mít konkurenci.

 

V čem tkví podstata customizace – samotné slovo znamená individuální úpravu, v našem případě AR.Drone. Jak každý ví, AR.Drone má 2 kryty, jeden je určen pro létání doma, resp. v místnosti, a kryje vrtule před poškozením (platí i obráceně), druhý kryt je tedy logicky určen na létání venku, je aerodynamický a lépe se dokáže přizpůsobit venkovním podmínkám.

Do této doby měl každý pilot AR.Drone stejný černo/šedý vnitřní kryt, venkovní kryt může být ve 3 barevných provedeních (dle toho, co si kdo vybral při nákupu), a to oranžovo/modrý, zelený a žlutý. Jiná možnost nebyla a málokdo zkusil vytvořit něco sám, velká část těchto pokusů byla spíše úsměvná:

Customizační set umožní každému, kdo nechce splynout s davem (což jde stejně s AR.Dronem těžko :)), aby si právě ochranné kryty předělal. Princip je velice jednoduchý, stačí si koupit customizační set s ochranným krytem na létání venku / nebo set s krytem pro létání v místnosti resp. uzavřeném prostoru.

 

Kryt je ze stejného materiálu jako ten, který je součástí balení AR.Drone, ale s podstatným rozdílem – kryt má oddělený průhledný kokpit. Právě tento průhledný kokpit si nabarvíte dle svých představ (viz video níže), až budete s výsledkem spokojeni stačí jen kokpit pomocí přiložených proužků oboustranné průhledné lepicí pásky připevnit k samotnému ochrannému krytu. To je vše, jak náročná úprava to bude záleží jen na vaší kreativitě a fantazii. Níže najdete několik obrázků pro představu a načerpání inspirace. Je to snadné a výsledkem je jedinečný AR.Drone!

Obrázky níže zobrazují originální customizační sety od společnosti Parrot.

Dva obrázky nahoře (Superman + Angry Birds) jsou návrhy uživatelů Parrot FB page, jakou podobu by mohl mít kryt jejich AR.Drone vytvořený právě pomocí customizačního setu od společnosti Parrot.

Společnost Parrot tedy představila svou základní představu, jak si každý pilot může přizpůsobit svou oblíbenou hračku, tato oficiální cesta však není jediná možnost. Další variantou, jak si přizpůsobit svůj AR.Drone a udělat z něj originální kus, je přidání LED diod různých barev. Tato úprava je o něco složitější jak na čas a peníze, ale také vyžaduje určitou míru šikovnosti, výsledek pak zpravidla stojí za to (i když jsou i tací, kteří to s počtem diod trochu přehánějí – viz video níže).

Stejně tak můžete kromě LED diod přidat např. mini HD kameru, vyztužit konkrétní části AR.Drone – co vás jen napadne, fantazii se meze nekladou (jen při případné reklamaci vám to asi neprojde). Zkrátka, s AR.Drone si užijete spoustu zábavy při létání, zároveň můžete ukázat jak jste kreativní a šikovní… je to jen na vás.

 

Komentáře

Neptos

Neptos

17.11.2011 11:28

neviem ale moze mi niekto vysvetlit spojenie AR.drone s androidom?

Honza

Honza

17.11.2011 11:37

Neptos: Zajimave prislusenstvi? Lze ovladat Android telefonem (pomoci specialni aplikace)?

Neptos

Neptos

17.11.2011 19:33

dik za osvetlenie…

Michal

Michal

17.11.2011 19:49

Mně by spíš zajímalo jak daleko to doletí a když to uletí dál, aby to neletělo třeba až k protinožcum:-)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

17.11.2011 20:18

Co se týče dosahu, měl by se pohybovat kolem 50m, což je omezení Wi-Fi. Pokud AR.Drone ztratí signál předpokládám, že se zastaví a zůstane stát na jednom místě do té doby, dokud mu nedojde baterie.

Pavel

Pavel

18.11.2011 7:48

To Michal: za těch 12 minut by se k protinožcům dostal těžko :) jak napsal Petr Mišák – když AR.Drone ztratí signál zastaví se a čeká na obnovení spojení :)

Sakul

Sakul

18.11.2011 8:43

Při ztrátě signálu se zastaví, klesne do cca80cm a čeká na obnovení signálu. Pokud se tak nestane přistane.
Jinak je to všechno popsané v článku co tu byl zmíněn. Stačí si ho přečíst.

william.riker

william.riker

18.11.2011 11:01

paradni LED ufo, na straseni :-) ale jestli bere energii z vnitrni baterie tak asi o dost zkrati vydr :-(

Sakul

Sakul

18.11.2011 12:29

RE: william.riker
Pokud používá nízkoodběrové LED (2mA) v sérii tak to nebude tak hrozný. Za použití pulzního režimu může dosáhnout v pohodě i průměrné spotřeby 1mA na jeden sériový pásek. Ve výsledku spotřeba nestoupne přes 100mA což je skoro zanedbatelné při spotřebě motorů.

smart.in

smart.in

22.11.2011 12:15

to william.riker: neboj, energii bere z externí autobaterie připevněné zespodu:D

RSS (komentáře k článku)