Skype se naučil sdílení obrazovky. Ukážeme vám, jak na to

Jak sdílet obrazovku přes skype?

Možnosti komunikace se zlepšují každým dnem a ani dnešek tomu není výjimkou. Microsoft uvolnil z fáze beta testování novou funkci pro mobilní verzi Skype, sdílení obrazovky (screen sharing). Nová tvář této kdysi velmi populární komunikační platformy si za poslední rok prošla vcelku hodně změnami. Cílem bylo zjednodušení ovládání a celkové zlepšení uživatelského prostředí. Nyní s touto užitečnou funkcí budou možnosti Skypu ještě širší.

Sdílení obrazovky přes Skype je opravdu snadnéSdílení obrazovky přes Skype je opravdu snadné

Na PC je sdílení obrazovky, ať už přes Skype, TeamViewer nebo Hangouts, jednou z nejpoužívanějších profesionálních funkcí. Její přenesení na mobilní zařízení otvírá nové možnosti týmům, které potřebují být maximálně flexibilní, ale také běžným uživatelům. Nabízí se využití jako společné nakupování, pomoc s problémem rodičům či rychlou kontrolu zadání domácího úkolu.

Jak na to?

  1. Aktualizujte si aplikaci na nejnovější verzi.
  2. V pravém dolním rohu se během hovoru objeví ikona tří teček ““, klikněte na ni.
  3. V menu vyberte ikonu s názvem Screen sharing a začněte sdílet obrazovku.

Nová funkce je dostupná pro všechna zařízení s verzí Androidu 6.0 a vyšší. Podporovány jsou také všechny ostatní platformy, tedy i iOS, macOS, Linux a Windows.

Skype – bezplatné rychlé zprávy a videohovory
Skype – bezplatné rychlé zprávy a videohovory

Pozdě, ale lépe

Skype s touto funkcí bohužel přichází s velkým zpožděním oproti konkurenci. Zmiňovaný Teamviewer vyřešil sdílení obrazovky i vzdálené ovládání zařízení skrze samostatnou aplikaci, alternativy jako ApowerMirror, Inkwire Screen Share + Assist nebo ScreenMeet už jsou v Obchodě Play k dispozici již dlouho. Výhodou Skypu je však implementace této funkce přímo do své komunikační aplikace, nemusíte si tak stahovat nic navíc a třeba se vám jednou bude hodit.

Využijete sdílení obrazovky přes Skype?

zdroj: Skype blog

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)