Menu

Jak zabránit obtěžujícím hovorům a SMS na Androidu?

Každý z nás se jistě setkal s hovory nebo SMS, které nejsou nikterak příjemné a už vůbec nejsou uskutečněny z telefonního čísla nacházejícího se v našem adresáři. Často se totiž jedná o nejrůznější reklamní nabídky nebo telefonáty od osoby, se kterou si nepřejeme komunikovat. Pokud těmto nepříjemnostem čelíte častěji a nevíte si s nimi rady, nezoufejte, neboť vám přinášíme 5 šikovných aplikací zabývajících se správou hovoru nebo jejich úplnou blokací.

1) Calls Bolocker

Dnešní první aplikací, kterou si zde představíme, je Calls Blocker. V jejím případě se jedná o velmi jednoduché a elegantní řešení v případě, že potřebujeme zatočit s nevyžádanými telefonáty. Ihned po instalaci a prvotním nastavení, které zabere jen pár okamžiků, totiž můžeme tyto hovory začít blokovat. Skvělou funkcí je možnost blokování skrytých čísel nebo dokonce skupiny kontaktů, potěší také příjemný moderní “material” design a fakt, že Calls Blocker je dostupný zdarma.

Recenze: Calls Blocker: Zatočte s nevyžádanými hovory!

Calls Blocker
Calls Blocker
Developer: RYO Software
Price: Free+

2) Nevolejte.cz

Dalším zástupcem v dnešním výčtu je aplikace Nevolejte.cz. Ta se od té první liší především možností hovory zcela zablokovat. Do seznamu blokací tak postačí přidat obtěžující telefonní číslo a během chvíle po něm nebude ani vidu ani slechu. Ocenit můžeme také komunitní funkce, neboť samotná aplikace umožňuje stažení komunitní černé listiny, a my tak notoricky známá čísla nebudeme muset ručně přidávat. Nevolejte.cz rovněž nevyžaduje ROOT. Základní verze je v obchodě Google Play dostupná zcela zdarma.

3) Drunk Lock

Jistě to znáte – je sobotní večer a párty v plném proudu. Půlnoc již dávno odbila a množství alkoholu v krvi je větší, než by bylo vhodné. Právě v těchto chvilkách dostává řada z nás chuť si povídat nebo jen sdělit svému nadřízenému, co si o něm opravdu myslí. Ačkoliv se nám v první chvilce může zdát tento nápad dobrý, rozhodně tomu tak není. Druhý den v tom lepším případě čelíme posměchu našich přátel, v tom horším pak nepříjemnému rozhovoru s nadřízeným.

Právě těmto nepříjemnostem může zabránit aplikace Drunk Lock umožňující nastavení času, během něhož nebudeme moci uskutečnit žádný hlasový hovor nebo odesílat SMS zprávy. Vedle nich můžeme navíc blokovat také celou řadu aplikací pro komunikaci.

Recenze: Drunk Lock – aplikace bránící opileckým hovorům a zprávám

Drunk Lock
Drunk Lock
Developer: Dues Mobile
Price: Free

4) Můžu to zvednout?

Tato aplikace tvoří takřka samostatnou kategorii, neboť je tvořená výhradně komunitou. Ta totiž vytváří databázi, ze které je následně čerpáno. Vždy si tak budeme jistí, že neznáme číslo zobrazené na našem displeji nepatří žádné společnosti zabývající se telemarketingem nebo jí podobné. Zároveň dostaneme možnost přidávat vlastní hodnocení a často tak se tak můžeme stát prospěšnými pro druhé. Aplikace je podobná zmíněné Nevolejte.cz.

Recenze: Aplikace Můžu to zvednout? Konec nevyžádaným hovorům

Should I Answer?
Should I Answer?

Bonus

Bonusovou aplikací je Voisi Recorder. Ta sice neumožňuje nevyžádané telefonáty a SMS zprávy zcela blokovat, i přesto však disponuje jednou velice užitečnou funkcí. Hravě totiž zvládá nahrávání všech hlasových hovorů. Tato funkce se může hodit především v situacích, kdy je potřeba někoho usvědčit nebo dokázat neférové jednání uskutečněné proti naší osobě. Obrovskou výhodou této aplikace je fakt, že pro svou funkci nevyžaduje ROOT jako spousta aplikací jí podobných.

Nevyžádané hovory a SMS

Vzhledem k tomu, že Voisi Recorder se nachází ve fázi BETA testování, je pro oficiální stažení nutné stát se testerem.

Využíváte služeb některé z aplikací umožňujících blokovat hovory a SMS zprávy?

 

Komentáře

Kedluben

z aplikace
2.3.2016 5:55

*calls bolocker *

Ehec

z aplikace
2.3.2016 5:59

pravděpobobně je “radeg” jeden z těch “volačů”

VladaB77

VladaB77 0

z aplikace
2.3.2016 6:12

Samsung to má přímo ve výbavě, není třeba nic doinstalovávat

KZ@

z aplikace
2.3.2016 6:15
Radeg

radeg 33

2.3.2016 6:45

Až se vám nedovolají z banky, že poslední dobou zaznamenali nějaké nestandardní chování na vašem bankovním účtu pak se nedivte, že při příštím výběru z bankomatu na vás jukne hláška o prázdném účtu.
Každý hovor lze přijmout a jen ty nechtěné slušně odmítnout.

mouzi

2.3.2016 6:52

nestandardni chovani na svem uctu poznam jednoduse tak, ze mam nastavene sms o zmene zustatku, nebudu cekat, nez mi kvuli tomu budou volat z banky, coz by s nejvetsi pravdepodobnosti bylo uz docela pozde

coyd

2.3.2016 7:40

Pouzivam uz dlouho “nevolejte.cz” a uz nastesti ani nevim co jsou otravne telefonaty od tech otrapu z ruznych marketingovych pruzkumu a neodolatelnych nabidek.

misulin

2.3.2016 8:39

mne sa osvedcilo toto: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.indeed.callblacklist.android
brutal databaza a upozorni snad na vsetko

peppa8053

z aplikace
2.3.2016 9:21

blacklist uz od vyrobce to jisti ;-)

doubt2doubt

z aplikace
2.3.2016 10:43

Když mi zavolá reklamní z.m.rd nemluvím na něj česky, sám hned zavěsí a už se nikdy neozvou.

ElStano

z aplikace
2.3.2016 11:13

Na Huawei stačí přidat v černé listině 😊

Michal Juránek

z aplikace
2.3.2016 11:38

Používám nevolejte.cz a naprostá spokojenost.

guillemot

z aplikace
2.3.2016 14:08

Zkoušel někdo to nahrávání hovoru? Mám zkušenost, že bez ROOTu to umí nahrávat jen z mikrofonu a tak volající strana není téměř slyšet.

Faktuzorigamaxik

2.3.2016 15:28

Spyware …. navíc, že někdo někomu volá, za to si může člověk sám, jelikož rozdává svůj email, své číslo atp. všude kde to po něm chtějí ;)

Carpenter

2.3.2016 17:44

to Fak: Jistě, mám tablet, v něm simku, z které jsme nikdy neprovedl ani nepřijal jediný hovor, neodeslal jedinou SMS, její tel číslo jsme nikdy nikomu neřekl a vlastně ho ani nevím. Přesto na tento tablet směřuje měsíčně tak 5-6 nevyžádaných hovoru, :-)

Jakecz

2.3.2016 21:20

Nevolejte.cz, bomba. Pul roku uz mi nikdo otravnej ani nezkousel volat, asi uz take pouzivaji list cisel pouzivajici aplikaci a vyrazuji je. Ted se nekdo dovolal, tak jsem ho hned zaradil.

To, ze vy se mi pak nedovola vlastni banka, operator apod? Nemaji pouzivat na dulezite veci cislo, se kterym 99% casu jen prudi lidi “spamem”.

Abby

3.3.2016 1:35

Překvapilo mě, že není zařazený True Caller, což používám už několik let a je to asi nejlepší app na blokování nevyžádaných hovorů, navíc když mi volá neznámé číslo, často je v databázi (firemní čísla v cca 90% případů, soukromá tak ve 40%) a já rovnou vím, o koho jde. Navíc kromě databáze známých spamů je možné přidat na blacklist i číslo, které proklouzne a když ho takhle přidá víc lidí, dostane se do veřejného blacklistu. A je možné i číslo z blacklistu označit jako že je v pořádku (já si takhle označila UPC).

Abby

3.3.2016 1:44

Jinak automatické nahrávání hovorů mi na Asus ZenFone 2 Laser funguje bez problémů (je to zabudovaná funkce) a já i protistrana jsme slyšet úplně stejně čistě a to i v hlučném prostředí.

nosac

z aplikace
3.3.2016 5:49

Lidičky, nerozdavejte nikomu svou e-mailovou adresu, protože Vám pak budou volat. To bylo výstižný Faktuz. :-D To byl vyrok dne ve cvokhausu. Taky když chcete někomu volat na mobil musíte zadat @? :-D

karotka43

15.5.2017 15:28

Bohužel aplikace Nevolejte.cz neumí blokovat otravné SMS na Android 4.4 kitkat,což bych teď potřeboval.
Na světě se najdou otravové co jen píší SMS a nevolají,ale i to obtěžuje.Poradí někdo jinou aplikaci,nebo ty SMS opravdu na 4.4 kitkat nejdou?

RSS (komentáře k článku)