Sluchátka IUNI s regulací basů: konkurence Xiaomi Piston 2?

sluchátka IUNI titul

Pokud vás někdy napadlo, co by vzniklo spojením OnePlus a Xiaomi, odpovědí by nejspíš bylo IUNI. V jistých ohledech se totiž tak trochu podobá oběma zmíněným společnostem. Podobně, jako OnePlus byla i společnost IUNI založena jako nízkonákladová odnož zavedeného výrobce chytrých telefonů – v tomto případě za vznikem stojí čínské Gionee. Podobnost se Xiaomi zase spočívá ve faktu, že vypuštění prvního smartphonu, nesoucího logo této společnosti, předcházela práce s komunitou a vývoj vlastní propracované nadstavby (ne nepodobné MIUI) s prostým názvem IUNI OS.

sluchátka IUNI 2

Stejně jako Xiaomi nebo OnePlus ve spojení s JBL, také IUNI rozšiřuje své produktové portfolio o špuntová sluchátka s dobrým poměrem cena/výkon. Tělo sluchátek IUNI je vyrobeno ze slitiny, doplňuje jej plochý kabel, chybět nesmí ani ovládací panel s mikrofonem a třemi tlačítky. Ve specifikacích svých sluchátek IUNI udává citlivost 93 dB a frekvenční rozsah 20 – 20 000 Hz, tedy shodné hodnoty, jakými disponují i Xiaomi Piston 2, které si z našeho testu odnesly vynikající hodnocení. Oproti Xiaomi Piston 2 (a nejen jim) však mají tato sluchátka jeden trumf v rukávu. Tím je možnost regulovat basovou složku zvuku pomocí otočného mechanizmu na každém sluchátku. Sluchátka budou k dispozici v černo-zelené nebo stříbrno-bíle barevné variantě.

sluchátka IUNI 1

Do přímého konkurenčního boje se sluchátky Xiaomi Piston 2 staví sluchátka IUNI také jejich cena. Ta se u mezinárodních prodejců pohybuje kolem 28 $ (cca 670 Kč) oproti tomu Xiaomi Piston 2 lze u těchto prodejců sehnat za přibližně 25 $ (cca 600 Kč).

sluchátka IUNI

Specifikace sluchátek IUNI

  • délka kabelu: 1,2 m
  • citlivost: 93 dB
  • typ konektoru: 3,5mm jack, pozlacený
  • impedance: 16 Ohm
  • příkon: 10 mW
  • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • funkční tlačítka: 3
  • mikrofon: ano

Jak se vám sluchátka IUNI líbí? Dali byste přednost jim, Xiaomi Piston 2, nebo nějakým úplně jiným?

Zdroj:GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)